Skocz do zawartości

KTO Rosomak - wersja bazowa- IBG Models


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Moel nie jest doskonały, posiada wady zauważone przez forumowiczów w wątku warsztatowym (brak wlotu powietrza na górze kadłuba).  Za udzieloną pomoc, dziękuję bardzo  wszystkim obserwującym budowę modelu. Zapraszam do oglądania.

 

IMG_20210213_142128.jpg

IMG_20210213_142144.jpg

IMG_20210213_142150.jpg

IMG_20210213_142156.jpg

IMG_20210213_142203.jpg

IMG_20210213_142209.jpg

IMG_20210213_142216.jpg

IMG_20210213_142232.jpg

IMG_20210213_142247.jpg

IMG_20210213_142316.jpg

IMG_20210305_122035.jpg

IMG_20210305_122057.jpg

IMG_20210305_122108.jpg

IMG_20210305_122115.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Endrju napisał:

Model piękny. Niedociągnięć nie widzę. Chciałbym tak malować. Jesteś doskonałym modelarzem. Fotografem tylko bardzo dobrym 😀,

Pozdrawiam

Andrzej

Dziękuję bardzo. Sklejam jak umie. Z malowaniem to też różnie bywało. W aerograf zainwestowałem dobry tzn. model Infinity firmy Harder & Steenbeck -wersja 2 in 1 CR +. Super psikawka - najlepiej maluje farbami Gunze, Tamiya i lakierami. Z akryli to tylko Vallejo, Hataka to w ogóle odpada, pozostałe tj. AK i AmmoMig jeszcze ujdą. Zdjęcia trzaskam komórką, kupiłem na znanym portalu aukcyjnym w zeszłym tygodniu - komorę bezcieniową za 100 zł. Szału nie ma, ale zajmuje mało miejsca, jest składana i ma oświetlenie LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda dobrze, ale niestety copycat ma rację - opony są założone "bez patrzenia" - jedne dobrze, a jedne "tyłem do przodu". Jest to kwestia świadomości - jeżeli się nie wie, że oponę (albo gąsienice) można założyć "dobrze" albo "źle" to się na to nie patrzy. Ogólnie jeżeli opona ma coś w rodzaju "V" na bieżniku, to patrząc z przodu powinno to być właśnie "V" a nie "^" 🙂 Chodzi o to, że wóz malepiej hamować niż przyspieszać 🙂 I wszystkie opony zakładamy po wojskowemu - ****owo, ale jednakowo!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmroczko napisał:

Cześć!

Wygląda dobrze, ale niestety copycat ma rację - opony są założone "bez patrzenia" - jedne dobrze, a jedne "tyłem do przodu". Jest to kwestia świadomości - jeżeli się nie wie, że oponę (albo gąsienice) można założyć "dobrze" albo "źle" to się na to nie patrzy. Ogólnie jeżeli opona ma coś w rodzaju "V" na bieżniku, to patrząc z przodu powinno to być właśnie "V" a nie "^" 🙂 Chodzi o to, że wóz malepiej hamować niż przyspieszać 🙂 I wszystkie opony zakładamy po wojskowemu - ****owo, ale jednakowo!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Dziękuję bardzo za trafne spostrzeżenia. Rzeczywiście z kołami jest coś nie tak, NOKIANY mają bieżnik kierunkowy i powinny patrzeć "V" do kierunku jazdy. Kilkukrotnie ściągałem koła i je ponownie zakładałem- niestety rutyna mnie zgubiła. W instrukcji do modelu -jak byk napisane jest- opony kierunkowe !!!! Mam w planach następnego Rosomaka już z wieżą- do niego kupiłem już żywiczne koła Panzerart z oponami MICHELIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Robert wpisuje się w ten sposób w najlepsze tradycje naszych pancerniaków.  Spójrzcie na gąsienice tego Shermana z 1 pułku.

 

IMG_20210317_155701.thumb.jpg.4908f647cea15d9bc175bceb34181cc9.jpg

 

Można? Można. A poza tym pomyłki lepszym się zdarzają.

 

busz.jpg.eb4d360cde66d2207d39c2a8b8150810.jpg

 

I zdarzały się od zarania dziejów.

 

Kółka.jpeg

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Endrju
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko,że nie kupiłeś kół Eureka XXL. Są w tej samej cenie co Panzerart, a o wieeeeeeeeeleeeee lepsze 

 

https://www.mojehobby.pl/products/Sagged-Wheels-for-modern-Polish-KTO-Rosomak.html

 

 

IMG_20210314_112252.thumb.jpg.e7915f38b421cb6e1974dfd3aa548fa4.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Czekam z niecierpliwością 😉

Na razie kończę MT-LB, potem jest SU-100 Zvezdy -wersja powojenna i może zacznę już TOPAS-a 2AP PanzerShop/Trumpeter (do niego nie mam gąsienic -zestaw friulmodel niestety nigdzie nie jest dostępny). Mam jeszcze jednego Rosomaka wersja afgańska - to może do niego dokupię EUREKĘ XXL. Do krajowego pójdą PanzerArty.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.