Skocz do zawartości

Projektowanie 3D


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy program 3D nadaje się do projektowania na potrzeby drukowania. Rzecz w tym, że w programach CAD praca jest szybsza, łatwiejsza i wygodniejsza niż w mesh modelerach. Za wyjątkiem rzecz jasna organiki, typu figurki, tego w cadach się nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę to sporo osób modeluje również w SketchUp. Też bardzo fajne narzędzie. Ale Blender ma na pewno jeden plus. 0pln. Jeśli ktoś chce sobie zrobić to dla siebie to jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż płacenie za licencję z której nie będzie się miało zarobku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 7.09.2022 o 17:32, wieslaw_ napisał:

 

Od lat robiłem w Light Wave'ie, gdy przestał się rozwijać przeskoczyłem na Modo. Co do Rhino to owszem kiedyś mnie zainteresował ale w gamedevie to jednak nie bardzo się nada. U nas w firmie pracujemy na Modo i Blenderze i współpracują ze sobą wyśmienicie. Dlatego twierdzę, że Blender da radę. 

 

Ooo kolega tez w MODO po LW, taka sama ścieżka, pozdrowienia :D :) Po co przesiadać się na blendera jak się ma MODO? LW to był najszybszy modeler siatkowy i MODO dziedziczy po nim wszystko. Może odwrócę pytanie do znawców: czemu miałbym się pozbywać MODO dla Blendera? Tylko dlatego, ze ostatni jest za 0 pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :)
Ale jeśli stać Cię na coroczny upgrade za 2000 zł do najnowszej wersji, lub roczną subskrypcję za 2500 zł to okej, kto bogatemu zabroni. Chyba, że zadowalasz się starszą wersją, której licencję niegdyś nabyłeś, gdy jeszcze działało to na normalnych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, X32 napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :)
Ale jeśli stać Cię na coroczny upgrade za 2000 zł do najnowszej wersji, lub roczną subskrypcję za 2500 zł to okej, kto bogatemu zabroni. Chyba, że zadowalasz się starszą wersją, której licencję niegdyś nabyłeś, gdy jeszcze działało to na normalnych zasadach.

 

Wcześniej pracowałem na 601, w zeszłym roku zrobiłem upgrade po 10 latach, starczy. Pracuje mi się w tym znaczniej lepiej niż w Blenderze więc raz na ileś tam lat jestem w stanie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pytanie do osób, które posiadają "zwykłe" domowe drukarki, np. Phrozen, Elegoo, itp, czy da się wydrukować taki element, coś jak cylinder z pierścieniami, których końcówki mają 0,2 mm szerokości, a odstają na zewnątrz max. 3,6 mm. Są płaskie i cienkie, czy będzie duży problem z wydrukiem takiej części na zwykłej drukarce?

Untitled-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.