Skocz do zawartości

Boeing 747-8F Cargolux LX-VCM, Revell&Zvezda&co., 1/144


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu kolejna praca ze stajni 1/144. Tym razem nie taki "mikrus", jest to bowiem model tzw. "Królowej nieba" czyli Boeing 747 w wersji transportowej. To już mój drugi model 747-8F w malowaniu linii Cargolux. Tym razem w specjalnym malowaniu okolicznościowym "cutaway".
Model zacząłem w kwietniu 2019 i na parę miesięcy prace zawiesiłem. Prace wznowiłem od otworzenia przestrzeni ładunkowej, czego producent, Revell, nie umożliwia 'fabrycznie'. Do budowy zostało wykorzystanych również kilka części z pasażerskiego Jumbo od Zvezdy. Były to wentylatory silników, wszystkie koła i komora przedniej goleni oraz sama goleń. Te elementy w Revellu niestety nie trzymały parametrów - koła są za małe, a łopaty niektórych wentylatorów  były źle odlane.
Dodatkowo dla uatrakcyjnienia samolot został umieszczony na fragmencie płyty postojowej lotniska. A żeby dodać do scenki trochę "życia" z pomocą przyszły fajne dodatki z Rocast models, które są świetnej jakości. Ponieważ w sklepie nie było dostępnych niektórych produktów, które by tu doskonale pasowały - być może za jakiś czas pojawi się 'update'.
Malowanie: kadłub - Revell 32371, skrzydła i stateczniki - Mr.Hobby C338. Waloryzacja zestawem fototrawionym Microdesign dedykowanym do 747-8, który oceniam dość dobrze, poza faktem, że niektóre elementy nie pasują - są zbyt duże.

 

Czas na zdjęcia (uwaga dużo) - zapraszam do oglądania i komentowania 🍻

 

whZyxpc.jpg

 

xASlzMm.jpg

 

29mL0hc.jpg

 

dXu9Rib.jpg

 

OACgn01.jpg

 

sXPOY7L.jpg

 

byLW1p1.jpg

 

6H1fntv.jpg

 

1KvqQgH.jpg

 

RPpQnpY.jpg

 

oBOeVgW.jpg

 

pnIHPxp.jpg

 

OdMsLIf.jpg

 

LEXpE4A.jpg

 

GAzy2pD.jpg

 

0O8ml0B.jpg

 

pRQgdso.jpg

 

VAtkYUE.jpg

 

JjtDXT4.jpg

 

myixruw.jpg

 

8ASh6sR.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Każdy mężczyzna modelarz powinien zrobić kiedyś Królową.

Polacy maja wybór pomiędzy Iskrą a 747.

Mam nadzieję że kiedyś uda się też i mi...

 

Model znakomity!

Gratulacje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że chodziła za mną ostatnio taka 747 Quatar albo Thai, ale powstrzymał mnie tylko brak kalek :) No ale o takim wykonaniu jak tutaj nie byłoby mowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.