Skocz do zawartości

Mostem nie da rady...


Balcerek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor ASU straszny. Nawet jak by założyć że 35 das 6 PDPD wziął sojuszników na pancerz to była by to piechota z lat 60-70 a nie drugowojenna. Mnie takie SF jako rekonstruktora 6 PDPD denerwuje, no ale ja w ogóle nerwowy bywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli SF to wypadałoby pojazd pomalować w jego prawdziwych barwach lub chociaż podobnych. Skąd pomysł na taki odcień zieleni? Miał być fluo - widoczny w nocy? 🙂
Nie obraź się - dajesz zdjęcia więc jesteś na pewno gotowy na uwagi. 👍
Zwłaszcza, że widać, że dobrze widzisz kolory. Mostek wycieniowałeś całkiem poprawnie.  Droga, błoto też odpowiednie. Cały pomysł bardzo fajny. Ale diorama musi być jak obraz  - musi mieć spójną paletę barw.  Figurki nie powinny się świecić - na przyszłość - trzeba na koniec cieniutko prysnąć lakierem matowym.

Natomiast roślinność wyszła ci bardzo dobrze. Widać, że obserwujesz przyrodę i wiesz jak ją odwzorować.  Zadbałeś o szczegóły, są kwiatki, korzenie, itd. To jest na prawdę fajnie zrobione.  Jeśli możesz - napisz czy drzewko robiłeś sam czy kupne. Wygląda dobrze.
Ogólnie gdyby nie pojazd to dioramka byłaby całkiem dobra. 👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

otoczenie i roślinność:

- posypki firmy Polak

- zmielony pieprz

- zmielone oregano z bazylią

- piasek z piaskownicy pod blokiem i piasek dla szynszyli

- mchy naturalne

- igły sosnowe (trzciny)

- naturalne małe korzenie

- trawa sztuczna w kepkach

- grążele na wodzie wykonane z cienkiego plastiku w arkuszach.

- drzewo wykonane samodzielnie z gałązek oblepionych szpachla budowlaną na pniu.

liście : na początek pocięty sznurek sizalowy, klej w sprayu, posypki różnych kolorów i na koniec zmielone zioła.

- kamienie naturalne

- styrodur budowlany

- żywica epoksydowa firmy Zemax

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 09:21, Piotr_W napisał:

Natomiast roślinność wyszła ci bardzo dobrze.

Zwłaszcza rosnące pędy bambusa obok zielonych serduszek na wodzie :mrgreen:

 

Ale woda i reszta roślinek mi się podoba :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co napisał Piotr_W wydaje mi się słuszne. Do wymiany dałbym kolor pojazdu i błyszczące szaty. Widać jednak duży wkład pracy i dbałość o szczegóły co dobrze rokuje.

Czekam na następny projekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tak: wymienić ASU na ISU i bardziej przyłożyć się do jego malowania i byłoby super. Z mojej strony wielkie uznanie za tak udane wykorzystanie niemodelarskich składników do zrobienia dobrej modelarskiej roboty przy dioramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.