Skocz do zawartości

M4 Sherman (Early Production) Tamiya 1:35


Jacorro

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zaczynam budowę. Robię tą pierwszą wersje z instrukcji. Chciałbym potem zamontować nożyce do żywopłotów co były na przodzie kadłuba. Może ktoś z was wie gdzie mógłbym takie zakupić bez dodatkowych rzeczy (tylko same nożyce) ?

 

1622288794240.jpg

1622289242687.jpg

 

Edytowane przez Jacorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same nożyce to tylko drogie żywiczne. Plastikowe -występują w tym modelu Cromwell firmy Tamiya.

 

Zapytaj na forum, czy ktoś ma ten zbędny i czasami nie montowany element:

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj jak pisałem żywica  Culin Hedgerow Device Angle Iron Style Tank Workshop skala 1/35 nr katalogowy 350032

https://www.ebay.co.uk/itm/170581388926

350032.jpg

Hedgerow Cutter

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Gregory napisał:

 

6 minut temu, robertmodelarz napisał:

Taj jak pisałem żywica  Culin Hedgerow Device Angle Iron Style Tank Workshop skala 1/35 nr katalogowy 350032

https://www.ebay.co.uk/itm/170581388926

350032.jpg

Mam nadzieje, że to będzie dobre: https://www.martola.com.pl/pl141/produkty69398/wwii_us_army_sherman_culin_rhino

Może wiecie czemu  w tym sklepie są takie słabe opinie sprzedawanych przedmiotów?

Edytowane przez Jacorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martola jest OK -jak mają na stanie to szybko wysyłają. Jest to jeden z większych i najstarszych  sklepów modelarskich w Polsce. Zrobiłem tam sporo zakupów. Polecam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prosto z pudła ,to nie będzie niestety M4 early. Driver hoods są inne/było już wielokrotnie wałkowane/.  A  catter'a zrób sam z płytek polistyrenu.

culin cutter.jpg

cullin.jpg

cullin2.jpg

cutter.jpg

hedge1.jpg

Edytowane przez mcrec1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mcrec1962 napisał:

Jeśli prosto z pudła ,to nie będzie niestety M4 early. Driver hoods są inne/było już wielokrotnie wałkowane/.  A  catter'a zrób sam z płytek polistyrenu.

Wytłumaczyłbyś mi trochę o co konkretnie chodzi z "Driver hoods" i " catter'a"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 18:28, Jacorro napisał:

Tak z ciekawości co to jest to co zwisa z filtrów od silnika czy czegoś takiego? To co dziś zrobiłem

 

To śruby z nakrętką motylkową od pokrywy filtrów powietrz, żeby można było zdjąć osłonę i wymienić wkład.

Tu wersja okrągła:

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 16:57, Jacorro napisał:

Wytłumaczyłbyś mi trochę o co konkretnie chodzi z "Driver hoods" i " catter'a"?

Mówiąc krótko - model Tamiya jest słaby merytorycznie - choć nadal wygląda jak sherman.

Jego największą wadą jest to, że właz kierowcy i pomocnika jest charakterystyczny dla wersji M4A3 i M4A4 a nie M4. Szczegóły znajdziesz na stronie którą podał mcrec1962.

tutaj rozkład charakterystyczny dla M4 i M4A2

Narrow hood construction

a tutaj dla M4A3 i M4A4

Wide hood construction

Poza tym jest inne jest jarzmo k-emy, osłona anteny i drobne elementy przedniej płyty. Model jest mocno uproszczony (jak na dzisiejsze standardy) i posiada błędy wymiarowe (nieduże, ale utrudniające konwersję z częściami z innych modeli).

 

Reasumując - model Tamiya jest fajny i prosty na pierwszy model shermana, ale jak chce się więcej i bardziej merytorycznie - to polecam inne, lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tak długą przerwę, ale w niedziele wyjechałem na cały dzień, a potem musiałem trochę popracować. Skoro wizjery były zasłaniane lub potem usuwane to jak kierowca i radiooperator coś widzieli? Jak na razie, dla mnie model jest całkiem spoko, ale jest też trochę szlifowania i nie wiem co zrobić z dziurami jakie są pomiędzy gąsienicami, a kadłubem i z tyłu tam gdzie są wydechy (pewnie wiecie o co mi chodzi). Chce go zrobić bez fartuchów więc będzie te dziury chyba widać. W Stugu którego robiłem i dawałem wam do oceny, (PS. Zdjęcia tego Stuga strasznie dziwne wyszły) też były takie dziury, ale tylko pomiędzy gąsienicami, a kadłubem i nie były takie duże. Co to są za przedmioty? zdjęcie 3 i 4.
 

IMG_20210603_210846.jpg

IMG_20210603_210839.jpg

IMG_20210603_211021.jpg

IMG_20210603_211013_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze uzupełnić luki w kadłubie i zrobić te wszystkie skrzynki itp. oraz zamówić nożyce do żywopłotów. (góra nie jest przymocowana do dołu)

IMG_20210604_192340.jpg

IMG_20210604_191922.jpg

IMG_20210604_192258.jpg

IMG_20210604_192036.jpg

IMG_20210604_192207.jpg

IMG_20210604_192420.jpg

Edytowane przez Jacorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu zakupić ten polistyren, potrzebuje go do dioram na brzegach podstawki oraz do tworzenia elementów w modelach. Nie wiem jakich grubości płyt mam je zamówić. Co polecacie?

Edytowane przez Jacorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rack napisał:

Sądzę, że warto kupić kilka grubości. Często są to arkusze HIPS w formacie A4. Typowe grubości: 0,25mm, 0,5mm, 0,75mm, 1mm. Są też grubsze ale to chyba już spienione PVC, też warto mieć.

A ty jakich najczęściej używasz? Gdzie kupić?

Edytowane przez Jacorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam różnych, w zależności co buduję - decyduje grubość elementu oryginalnego ( po przeskalowaniu 1:35 ). Do konstruowania budynków, to sądzę, że minimum 0,75mm będzie odpowiednie ( sztywność ). Kupuję na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa też grubsze płytki : 1,5mm, 2mm,czy nawet 2,5-3mm  .Myślę ,że na jakieś...np dno sponsonów 1,5 mm będzie OK. Ale jak napisano,warto mieć kilka grubości.

Edytowane przez mcrec1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura walcowanej stali na odlewanej wieży, coś mi nie pasuje...  Przeszlifuj wieżę, ja robiłem to taka gąbka szlifierską (zielona, ale gradacji nie pamiętam). Wymień tą półkę z przodu pomiędzy błotnikami na taką z patyczka po lodzie lub z drewnianego mieszadełka do kawy, zabarw na kolor pociemniałego drzewa i przeszlifuj dokładniej lufę działa przy końcu, nie ma przekroju okrągłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rack napisał:

Proponuję wykonać otwory spustowe w osłonach wlewów paliwa - mój stały tekst przy Shermanach, o których praktycznie nic nie wiem, ale to zapamiętałem 😉:

 

Sherman_otwor.jpg.c73e55caf0943f74aa9174ddd0919305.jpg

 

 

A jak to wykonać? Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.