Skocz do zawartości

Współczesne techniki w budowie modeli vintage - felieton dyskusyjny


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Marcin Witkowski napisał:

Ależ to jak najbardziej wpisuje się w wątek, który wobec całej tej dyskusji jaka się przetoczyła, okazuje się być wątpliwie sensowny. Bo (i tu wracam do twojego argumentu o promowaniu starych zestawów wśród młodych modelarzy) zachęcanie początkujących do sięgania po fatalne zestawy da skutek odwrotny do tego co promocja modelarstwa powinna przynieść. Czyli zaciekawienie modelarstwem na dłużej niż jeden model.  

 

 

Marcin ale przecież ja nigdzie nie piszę w tym temacie o dzieciach i modelach vintage, które miałbym dzieciakom polecać. Ja tu poruszam temat współczesnych dodatków w

modelach vintage i tego się trzymajmy. Uważasz to za bezsensowne zwyczajnie daj sobie spokój i nie pisz w nim bo piszesz nie na temat. Chcesz koniecznie pisać o dzieciach i modelach vintage/zabytkowych to albo pisz w wątku, który podałem powyżej albo załóż swój poświęcony temu konkretnemu zagadnieniu a tu już sobie odpuść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poczucie humoru też teraz jest chyba inne. Przecież mój poprzedni post to był tylko żart. A kwestia nowoczesnych technik modelarskich? Kogo one dotyczą? Ilu modelarzy w Polsce stosuje w praktyce technologię CNC, czy druk 3D do swych modeli (nie mówię tu o producentach i projektantach komercyjnych modeli)? Chyba trudno byłoby znaleźć kilkunastu w skali całego kraju. Nawet dużo prostsze i tańsze fototrawienie też jakoś nie stało się globalnie popularne. Dziś większość modelarzy z tych zrobionych nowoczesnymi technikami wyrobów jedynie korzysta  w formie kupowanych zestawów do waloryzacji. Do starych i do nowych zestawów ich używa. I to wszystko. O czym tu więcej pisać? No chyba, że znowu o tym czy vintage  to jest jakieś zło, czy nie jest. Ale za aktywność krasnali nie dają, więc ja wracam do robienia modelu. A szpachlówkę oczywiście zakazać robić wink3 :yahoo:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andrzej Ziober napisał:

Widzę, że poczucie humoru też teraz jest chyba inne. Przecież mój poprzedni post to był tylko żart. A kwestia nowoczesnych technik modelarskich? Kogo one dotyczą? Ilu modelarzy w Polsce stosuje w praktyce technologię CNC, czy druk 3D do swych modeli (nie mówię tu o producentach i projektantach komercyjnych modeli)? Chyba trudno byłoby znaleźć kilkunastu w skali całego kraju. Nawet dużo prostsze i tańsze fototrawienie też jakoś nie stało się globalnie popularne. Dziś większość modelarzy z tych zrobionych nowoczesnymi technikami wyrobów jedynie korzysta  w formie kupowanych zestawów do waloryzacji. Do starych i do nowych zestawów ich używa. I to wszystko. O czym tu więcej pisać? No chyba, że znowu o tym czy vintage  to jest jakieś zło, czy nie jest. Ale za aktywność krasnali nie dają, więc ja wracam do robienia modelu. A szpachlówkę oczywiście zakazać robić wink3 :yahoo:

Właśnie o czym pisać ? Ano o tym, że współczesny modelarz już wszędzie pakuje dodatki do modeli i nie ma znaczenia czy to model vintage czy jakiś topowy GWH. Poza tym jeśli nawet ma jakiś model zrobiony ze starego zabytkowego zestawu sprzed roku 1990 to może mieć go zrobionego z dodatkami to dlaczego miałby nie wystawić takiej miniatury jako vintage ? Może zbudować też zupełnie nowy model z zabytkowego zestawu z użyciem współczesnych dodatków bo i takie znam sytuacje i co wtedy ? Dlaczego mu zakazywać, dyskwalifikować startu z takim modelem na konkursie/festiwalu w kategorii vintage ? Czy tak zwaloryzowany model

staje się od razu najnowszym GWH ? No nie i nadal to jest stary poczciwy zabytek tyle, że z kilkoma dodatkami. I właśnie tego dotyczy ten wątek aby rozwijać tą naprawdę fajną kategorię konkursową/festiwalowa zamiast się trzymać kurczowo jakiś wymyślnych zakazów, które modelarzy albo zniechęcają albo je obchodzą i tak wystawiają modele ze współczesnymi waloryzacjami w klasie vintage. No ale jeśli jest jak widzę, że pisze się, żeby tylko pisać zamykam ten wątek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

I właśnie tego dotyczy ten wątek aby rozwijać tą naprawdę fajną kategorię konkursową/festiwalowa zamiast się trzymać kurczowo jakiś wymyślnych zakazów, które modelarzy albo zniechęcają albo je obchodzą i tak wystawiają modele ze współczesnymi waloryzacjami w klasie vintage. No ale jeśli jest jak widzę, że pisze się, żeby tylko pisać zamykam ten wątek.  

Mam wrażenie, ze założyłeś kilka wątków (tzw. dyskusyjnych), które tak na prawdę sprowadzają się do tego samego, a na które nie ma zapotrzebowania w takiej postaci, w jakiej byś je widział(przynajmniej na tym forum).

Wątki nazwijmy to wspomnieniowo-sentymentalno-poznawcze bronią się, a te nie.

Edytowane przez Wymysl
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.