Skocz do zawartości

Marmon-Herrington Mk.II MFF 1/35 IBG


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wracam po małej przerwie :)

 

Jako iż Leopard został doceniony na "CIUPADZE" za co oczywiście bardzo dziękuję:cool:gohntcI.jpg

 

Dostałem solidnego motywacyjnego "kopa" do działania, zatem dokupiłem dedykowany zestaw Parta i powoli zaczynam działać. Chciałbym wyeksponować wnętrze a jak wyjdzie to się dopiero okaże. Jak do tej pory udało mi się podziałać z silnikiem i podwoziem owc13sG.jpg2LjG4ba.jpgtvZiqdO.jpg4Gk91yJ.jpgobytFoO.jpgek45EFk.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny weekend, kolejne postępy. Szczerze mówiąc coraz bardziej zaczyna mnie irytować ledwo czytelna instrukcja IBG :sciana:Zdecydowałem się poprawić siedzenia które i tak będą ledwo widoczne, niby IBG próbowało nadać im jakiejś tekstury co było ledwo widoczne chociażby na oparciach. Zatem stwierdziłem, że wykorzystam chusteczkę nawilżoną mieszanką wody z wikolem. Jak dla mnie efekt ujdzie ale jeszcze wolałbym się zapytać tutaj "Czy ujdzie?" 

 

Tutaj porównanie przed i po: Am9Dh18.jpg

 

A tutaj reszta zdjęć z progresu prac: 6Wh78SO.jpgPBWp3qR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miało być fałdowanie np skórzanego obicia to za mocne fałdy. Jeżeli jakiś pokrowiec uszyty na szybko na siedzenia i wymiętolony w czasie jazdy to jeszcze ujdzie choć też powinien być raczej bardziej obcisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał B napisał:

bo wygląda to jakby chłopcy sobie kocyk na siedziska rzucili, co to im się właśnie pomierzwił 😉

No jakoś mnie poniosło, w sumie to wcześniej z chusteczki robiłem tylko plandeki jednak mało kto daje plandeki na siedzenia:glupek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to skorygować- to, co już masz.

Spróbuj pokryć szpachlówką np. szarą z Tamiyi (dość grubą warstwą). Póki nie wyschnie- można ją kształtować pędzlem zwilżonym np. acetonem- zmieni Ci to fakturę.

Możesz popróbować na czymś innym...

Ja tak wyprowadzam fakturę samodzielnie robionych brezentów i zrolowanych płacht.

Pozdrawiam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

           Wracając do użycia chusteczki higienicznej, sidoluxu i szpachlówki tamiyowskiej... takim sposobem np. zrobiłem parę lat temu na "trójce" zmiętoszoną flagę...

I maluje się to bardzo dobrze.

            Inny pomysł to "guma samoprzylepna" np. Patafix lub wyrób UHU dostępny czasami w sieci L...l - odpowiednio ukształtowany (np. rozwałkowany na cienką warstwę i docięty) element pokrywa się jedną warstwą chusteczki.  Można z tym robić, co się żywnie podoba i okrywać każdy ładunek.

Wygląda naprawdę zachęcająco jako poduszki na siedzisko fotela lub imitacja zrolowanego lub rozpostartego brezentu.

 

Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale może Koledzy zechcą wykorzystać.

IMG_1585.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.