Jump to content

Wybór sprężarki/kompresora

neptun1939
 Share

Recommended Posts

Witam.
 W ostatnim czasie mój stary, duży, "przemysłowy", poczciwy kompresor, wyprodukowany w latach świetności minionego ustroju, zaczął odmawiać posłuszeństwa/spełniać wymagania.
I tak oto stoję przed problemem wyboru nowego kompresora do celów modelarskich (tylko i wyłącznie). 
 Zasadniczo nie chce mi się bawić w budowanie tego ustrojstwa od podstaw bo i brak czasu i chęci na to. Wolę kupić jakiegoś przyzwoitego gotowca. Budżet jakim dysponuję to 4-5 stów.
 Przeglądałem oferty różnych sklepów i wybrałem kilka pozycji. Jednak by nie kupić jakiegoś "paścia" lepiej zapytać, czy ktoś z Was miał/ma styczność z którymś z poniższych i jak ocenia ten sprzęt. 
Kandydat nr.1 
Fine Art A5000:
https://strefamarzen.pl/product-pol-7760-Fine-Art-Kompresor-A5000.html
Kandydat nr.2:
Adler AD-5000 (chociaż nie wiem czy to nie to samo co powyższy tylko z nadrukiem innej firmy....)
https://www.mojehobby.pl/products/Mini-kompresor-ze-zbiornikiem-AD-5000.html
 Jeśli są jakieś inne modele znacznie lepszej jakości (nawet samoróbki kogoś) w granicach mojego budżetu chętnie je poznam i opinie o nich.
Kończąc zacytuję klasyka:

12 godzin temu, neptun1939 napisał:

Witam.
 W ostatnim czasie mój stary, duży, "przemysłowy", poczciwy kompresor, wyprodukowany w latach świetności minionego ustroju, zaczął odmawiać posłuszeństwa/spełniać wymagania.
I tak oto stoję przed problemem wyboru nowego kompresora do celów modelarskich (tylko i wyłącznie). 
 Zasadniczo nie chce mi się bawić w budowanie tego ustrojstwa od podstaw bo i brak czasu i chęci na to. Wolę kupić jakiegoś przyzwoitego gotowca. Budżet jakim dysponuję to 4-5 stów.
 Przeglądałem oferty różnych sklepów i wybrałem kilka pozycji. Jednak by nie kupić jakiegoś "paścia" lepiej zapytać, czy ktoś z Was miał/ma styczność z którymś z poniższych i jak ocenia ten sprzęt. 
Kandydat nr.1 
Fine Art A5000:
https://strefamarzen.pl/product-pol-7760-Fine-Art-Kompresor-A5000.html
Kandydat nr.2:
Adler AD-5000 (chociaż nie wiem czy to nie to samo co powyższy tylko z nadrukiem innej firmy....)
https://www.mojehobby.pl/products/Mini-kompresor-ze-zbiornikiem-AD-5000.html
 Jeśli są jakieś inne modele znacznie lepszej jakości (nawet samoróbki kogoś) w granicach mojego budżetu chętnie je poznam i opinie o nich.
Kończąc zacytuję klasyka:

Pomożemy!

Tylko jaki Twój budżet?

image.thumb.png.f71cb433d69021605bd4750d42d81360.png

To sprzęt od osławionego Adamka.Jest właśnie dostępny jeden za przyzwoite pieniądze adekwatne do jakości.

Warto się zainteresować.

2 godziny temu, Juffre napisał:

Zobacz na forum kolegę @Adamek1003 Robi on kompresory na zamówienie, w okolicach Twojego budżetu, Myślę, że to lepszy pomysł niż zakup chińczyka :)

Sam mam kompresor od Adama i jestem bardzo zadowolony. Jednak ktoś na drugim forum pisał, że @Adamek1003już się tym nie zajmuje. Nie wiem ile w tym prawdy, ale od kwietnia Adam nic na forum nie zamieszczał.

W dniu 19.07.2021 o 10:43, push-up78 napisał:

Tylko jaki Twój budżet?

Budżet jakim dysponuję to 4-5 stów. Myślę, że w porywach 6 stów uda się mi wygospodarować

13 minut temu, neptun1939 napisał:

Budżet jakim dysponuję to 4-5 stów. Myślę, że w porywach 6 stów uda się mi wygospodarować

Wbijaj do Adamka.1003 po sprzęt i dogaduj sprawę.

• Like 1