Skocz do zawartości

[G] Panzerjäger Bren 731(e) (Riich, 1:35)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

... czyli zdobyty przez Niemców gdzieś_tam brytyjski transporter uniwersalny (Universal carrier). To coś było wykorzystywane przez wojska niemieckie w różnych rolach – tu jako „wyrzutnia granatów rakietowych” :)

Wg wiki najbardziej przydały się pod Sewastopolem, ale w troszkę innej roli: wyposażone w duży ładunek wybuchowy, podjeżdżały pod pozycje wroga (były zdalnie sterowane), a następnie detonowane, niszcząc zarówno siebie, jak i cel.

 

Bren-final-1.thumb.jpg.c9d6606cecb52b3facfeee89254c47fb.jpg

 

Bren-final-2.thumb.jpg.10dc7b154c4f77bde9f537c49f13b2ec.jpg

 

Bren-final-2.thumb.jpg.8d7e0556d1cf7e8c706cc08a3fd4e379.jpg

 

Bren-final-4.thumb.jpg.beceaf9d1dc88312a7dbf94907ceb8ad.jpg

 

Bren-final-5.thumb.jpg.9f0273b5c1f90f213e2cb0af3aff81c6.jpg

 

Stare Kino ;-)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thalgonis napisał:

Wg wiki najbardziej przydały się pod Sewastopolem, ale w troszkę innej roli: wyposażone w duży ładunek wybuchowy, podjeżdżały pod pozycje wroga (były zdalnie sterowane), a następnie detonowane, niszcząc zarówno siebie, jak i cel.

 

Coś te Wiki kłamie- Bitwa o Sewastopol to rok 1942, a widoczne w Twoim modelu Panzerfausty i Panzerschrecki to druga połowa wojny. Zresztą Panzerjager Bren to już jej końcówka. Pod Sewastopolem użyto pierwszych serii NSU Springer, które były właśnie nosicielami ładunku wybuchowego, sterowanymi falami radiowymi. Po podjechaniu pod cel następowała eksplozja. O te pojazdy tutaj chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PiterATS napisał:

 

Coś te Wiki kłamie- Bitwa o Sewastopol to rok 1942

To pierwsza bitwa o Sewastopol podczas niemieckiego oblężenia miasta. Druga miała miejsce w 1944 roku kiedy to sowieci odbijali utracone ziemie.

 Model bardzo ładnie wykonany i bardzo ciekawa konstrukcja. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, patrykd napisał:

Wszystko ok. Ale czemu na panzerfaustach jest krzywo zamocowana kalkomania?

To nie jest usprawiedliwienie, ale musisz mi uwierzyć na słowo, że producent tych kalek dał ciała i źle odrysował ich wielkość :)

Miałem do wyboru nie dawać nic albo dać tak jak jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołówkiem delikatnie przelecieć zęby wewnątrz ogniw gąsienic oraz grzebienie z zewnątrz, zęby koła prowadzącego, no i jakaś minipodstawka by się przydała.

Życia też by dodała jakaś figurka lub dwie, które mogła by odbiór całości poprawić.

...no ale to imo, bo ogólnie podoba się ten szkrab 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thalgonis napisał:

To nie jest usprawiedliwienie, ale musisz mi uwierzyć na słowo, że producent tych kalek dał ciała i źle odrysował ich wielkość :)

Miałem do wyboru nie dawać nic albo dać tak jak jest... 

A jakiż to producent tak robi. Bo ja miałem panzerfausty od miniart i kalki były ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest udany model, a przyznam, że jak widziałem zdjęcia po pierwszym podejściu do plam kamuflażowych to myślałem, że będzie porażka. Troszkę jeszcze tylko ta góra wydaje się za czysta, trochę pyłu można dodać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 16:15, neptun1939 napisał:

To pierwsza bitwa o Sewastopol podczas niemieckiego oblężenia miasta. Druga miała miejsce w 1944 roku kiedy to sowieci odbijali utracone ziemie.

 

No i wszystko jasne, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący temat i ciekawie wyglądający model. Tego rodzaju modele zdobycznych czy nietypowych maszyn mają ten plus, że zawsze zachęcają do zainteresowania się mniej znanymi zagadnieniami z historii działań wojennych czy techniki wojskowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.