Skocz do zawartości

Mazda MX-5 ND, 1:24 Tamiya


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo czasu upłynęło od początku, w między czasie projekt miał kilka długich przerw przez brak motywacji, ale udało się. Koniec.

Tamiya, malowana Mr.Color C, jedynie kasta pomalowana mazdowskim lakierem o kodzie 47A (Ceramic Metallic) pokryta lakierem 2K.

Z zestawu oryginalnego przerobione zostały amortyzatory oraz hamulce.  Tarcze trawione na zamówienie. Zaciski przednie przerobione z zestawu Hobby Design i odlane z żywicy,

tylne wykonane od podstaw.

Dołożone dodatki z dedykowanego zestawu ., min. windshot, uchwyty na kubki

Felgi drukowane, opony Hobby Design o bieżniku Yokohama AD08.

Klamry pasów ..

Zegary na desce rozdzielczej wykonane od podstaw.

Generalnie zamysł był taki żeby auto które mam w garażu postawić obok łóżka. Jednak setup oryginału dość dynamicznie się zmienia, dlatego nie mam zdjęcia które 1:1 oddaje rzeczywistość,

bo albo jak koła się zgadzają to inne hamulce, a jak hamulce te same to inne koła czy fotel. Tak czy inaczej w chwili obecnej jestem w stanie złożyć oryginał tak jak model.

Podrzucam link do warsztatu, który był mocno zaniedbany, ale widać małe co nie co.

 

 

DSCF3326.JPG

maj BC (2).jpg

maj BC (3).jpg

DSC02349.jpg

DSC02355.jpg

DSC02350.jpg

DSC02354.jpg

DSC02348.jpg

DSC02352.jpg

DSC02357.jpg

DSC02358.jpg

DSC02364.jpg

DSC02366.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak - kolor nudny i mało widać na nim połysku - ale to wina koloru 🤣 Ale bardzo dobrze nałożony i lakier 2K nie zalał modelu - to się chwali. 
Z brzydkich rzeczy: Przyczepię się do dwóch kosmetycznych elementów - za gruba antena i lewe tylne koło w powietrzu wisi.  
Z ładnych rzeczy: czysto sklejony, schludny, dokładnie pomalowany - widać, że fajnie zwaloryzowany. Bez grubej warstwy bezbarwnego, fajnie wykonana tablica rejestracyjna. Dodałbym jeszcze naklejkę na szybę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jakub476 napisał:

Nie znalazłem nic do czego mógłbym się przyczepić w wykonaniu i nigdy nie widziałem lepszych tablic rejestracyjnych. To kalka na blaszce trawionej?

 

Dzięki, tak to są blaszki pomalowane białą perłą i na to kalki - litery, ramka + niebieski pasek

 

5 godzin temu, toled napisał:

A wiec tak - kolor nudny i mało widać na nim połysku - ale to wina koloru 🤣 Ale bardzo dobrze nałożony i lakier 2K nie zalał modelu - to się chwali. 
Z brzydkich rzeczy: Przyczepię się do dwóch kosmetycznych elementów - za gruba antena i lewe tylne koło w powietrzu wisi.  
Z ładnych rzeczy: czysto sklejony, schludny, dokładnie pomalowany - widać, że fajnie zwaloryzowany. Bez grubej warstwy bezbarwnego, fajnie wykonana tablica rejestracyjna. Dodałbym jeszcze naklejkę na szybę 😉

 

Naklejkę na szybę też miałem zamówioną ale gdzieś zaginęła w akcji😅 Co do rzeczy brzydkich to koło już jest na miejscu - model był przesunięty na podstawce podczas zdjęć. 

Co do anteny to na usprawiedliwienie wrzucam fotkę tej z zestawu😏 oryginalna nie jest gładka, tylko jest cała opleciona kablem, to daje wrażenie jakby spirali.  Żeby postarać się to odtworzyć użyłem poszerzacza endodontynczego - rozmiar jeden z najcieńszych także antena jest jaka jest.

IMG_7683.JPG

IMG_7682.JPG

Przechwytywanie.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcin Rogoza napisał:

 co to jest 

 

Jak ktoś miał zęby leczone kanałowo to zapoznał się z tym narzędziem.

A zupełnie na serio to są różne rodzaje takich poszerzaczy, można je nabyć w sklepach z wyposażeniem dla stomatologów i mogą posłużyć za rodzaj giętkiego mikropilnika przy obróbce różnych materiałów.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 9.09.2022 o 00:44, Abarth_127 napisał:

Super model. 

Przejrzałem komentarze i temat warsztatowy, ale nie znalazłem informacji gdzie można dostać takie tablice? Czy to Twoja robota od podstaw? 

Zakładam, że wykonane na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.