Skocz do zawartości

Somua s35 Tamiya


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, skikut87 napisał:

no właśnie nie do końca jestem przekonany co do opisu i odcienia tych farb - może dlatego, że gdzieś sugeruję się wskazą tamką XF 58 oraz wykonami modelami w necie gdzie ów zielony jest albo ciemny albo hmm żabio jasno zielony 😛

I to samo tyczy się kolorów sugerowanych jako "Sky" kontra Sku tamki ( xf 21) - całkiem inne kolory jak dla mnie

 

To tylko nazwy.  Hataka A095=Tamiya XF23=gris blue clair (mniej więcej).

Tamiya XF21 (u Hataki 051? albo 136?) to chyba ma być odpowiednik vert olive clair, którego nie ma w zestawie Hataki. Nie znam tej farby, ale wygląda na taki jasno-zielony, może rzeczywiście jest zbyt blada.

Jak chodzi o zielony, to ewentualnie interesuje cię z tego zestawu Hataki tylko vert fonce. Gris vert to nie wiem czy w ogóle był na Somuach.

XF 58 dość dobrze pasuje do vert fonce Danjou, tak między Bogiem a prawdą.

 

I jak będziesz malował to jeszcze jedna sprawa, bo na schemacie Tamki tego niema - w serii 223xx, tam gdzie wyraźnie widać poziomy kamuflaż na kadłubie, pasy są zazwyczaj oddzielone cienkimi czarnymi liniami. Na tym czołgu widać to dopiero na tym drugim zdjęciu z bardzo bliska . Musisz sam zdecydować czy na twoim da się dostrzec te linie - według mnie tak.

Edytowane przez AchtungCancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AchtungCancer napisał:

 

To tylko nazwy.  Hataka A095=Tamiya XF23=gris blue clair (mniej więcej).

Tamiya XF21 (u Hataki 051? albo 136?) to chyba ma być odpowiednik vert olive clair, którego nie ma w zestawie Hataki. Nie znam tej farby, ale wygląda na taki jasno-zielony, może rzeczywiście jest zbyt blada.

Jak chodzi o zielony, to ewentualnie interesuje cię z tego zestawu Hataki tylko vert fonce. Gris vert to nie wiem czy w ogóle był na Somuach.

XF 58 dość dobrze pasuje do vert fonce Danjou, tak między Bogiem a prawdą.

 

I jak będziesz malował to jeszcze jedna sprawa, bo na schemacie Tamki tego niema - w serii 223xx, tam gdzie wyraźnie widać poziomy kamuflaż na kadłubie, pasy są zazwyczaj oddzielone cienkimi czarnymi liniami. Na tym czołgu widać to dopiero na tym drugim zdjęciu z bardzo bliska . Musisz sam zdecydować czy na twoim da się dostrzec te linie - według mnie tak.

 

I chyba jednak zostanę przy kolorach tamki - co najwyżej trochę je wymieszam bo szczerze te kolory hataki mnie nie przekonują...

 

Slajd1.png.e4bf86f3fc5f88d8400337dc60ea3d8d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AchtungCancer napisał:

Pewnie słusznie.

Nie wiem jak głęboko siedzisz w Somuach i ile chcesz inwestować w ten projekt, ale w Minitracks 7 był jakiś artykuł Danjou o ich kamuflażu. Nie mam pojęcia co tam dokładnie jest, ale może warto nabyć.

 

Przygodę z francuzami dopiero zaczyna, głównie z powodu tych ich dziwactw w postaci pojazdów i ich malowania.

W tym rzecz, że nie chce za bardzo zgłebiać problematyki tego modelu bo nie chcę by była to kolejna pantera/ tygrys gdzie zgubię się między kątami ścięcia łbów śrub i inwestycja liczonych w setkach zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma spiny i jest pełen casual to chyba to co powyżej wystarczy. Na przyszłość mogę ci polecić warsztaty Toma Morgana na Missing Lynxie, jeśli go jeszcze nie znasz.  Bardzo solidny modelarz od Francuzów i dobry punkt wyjścia do dalszych badań, gdy samemu nie ma się kompletu Trackstory, GBM-u czy czego tam jeszcze (jak niżej podpisany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że jednak wykorzystam farby tamki i tak podwozie zostało zmalowane xf 58 i zamknięte. Co za tym idzie już coraz bliżej końca - głównie detale do doklejenia.

1648471636_beznazwy.thumb.png.9943f182fc204e071a0d3227e6d5fe7a.png

 

IMG_5267.png

IMG_5270.png

 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów czołgów francuskich z czasów drugiej wojny światowej to ciężko będzie.  Kolory od Sasa do Lasa.... Niektórymi kolorami to ławkę i bramę można pomalować. 

Jest jeszcze to - zestaw farb AmmoMig:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw miga mam - kupiłem pare lat temu ale po drodze gdzieś się zniechęciłem do tych farb... ciężko się nimi maluje i dużo przy tym kur...wu..je..  Co do odcienie a mig też jakoś średnio mi pasują - jak dla mnie ich paleta jest za jasna / blada. Jeśli chodzi o odcienie i łatwość malowania mi osobiście najbardziej pasują AK real color - trzeba tylko dodawać półmatu bo są bardzo matowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

i tak oto budowa dobiega końca. Pozostały lampy i zbiorniki. A ja wyczuwam coraz większą presję ale to chyba z powodu kontroli jakości nad pracami :)

IMG_5790.thumb.jpg.ea053939e63eec779bd0047692fdef16.jpg

 

IMG_5795.thumb.jpg.b2fdb7cef72c92f407bb6b7dedf02ee2.jpgIMG_5819.thumb.jpg.d2baa6632293ef69ddaea417aad1ea01.jpgIMG_5812.thumb.jpg.23ffb2e53e67122ed022a1c086dbb03e.jpgIMG_5815.thumb.jpg.52a776c182bdc36cb5c03c6e3eb8158c.jpgIMG_5816.thumb.jpg.eb7bfc2d0f3c0d0f319ac00781ebbc77.jpg

 

Zastanawiam się teraz nad konfiguracją zbiorników... raczej zainspirowany zdjęciami oryginału założę dwa duże, pytanie tylko czy cale czy nadać modelowi indywidualnego tonu i trochę je  pognieść.

Edytowane przez skikut87
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, enten napisał:

Na tych bocznych drzwiczkach dałeś mocowania z blaszki a nie robisz do nich tych uchwytów w kształcie pogrzebaczy? 😉

 

Pogrzebacze będą tyle, że zastanawiam się czy mocować je teraz czy pomalować oddzielnie i dopiero zamocować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Ja bym pomalowal osobno gdyz mozesz je odrazu postrzec/zuzyc i wtedy beda sie bardziej odcinac od reszty


bardziej chodzi mi opcje urwać czy nie urwać przy malowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teoretycznie budowa dobiegła końca - resztę elementów ze względu na konieczność maskowania dokleję po malowaniu. Zastanawiam się tylko czy zasobniki przykleić teraz czy po malowaniu. Teoretycznie jeśli je przykleja teraz powinny się lepiej trzymać

 

 

IMG_6026.thumb.JPG.b1e7b8cdf07907cd3ee1784253ed1d1c.JPGIMG_6027.thumb.JPG.8f7aaa185eca1fa11f8f5338ca75ed0f.JPGIMG_6033.thumb.JPG.09e8bade56fafe769e4a18ebf0a07f0d.JPGIMG_6031.thumb.JPG.56b4c50d65209a10be9df2234660d4ef.JPGIMG_6028.thumb.JPG.708faa90e5420507aee6a4ed7d88a3d2.JPGIMG_6029.thumb.JPG.895fe62cd95162be83263720137dfba6.JPGIMG_6030.thumb.JPG.2ff68caffacaa425b3468f87b56a2e00.JPG

Edytowane przez skikut87
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za prześliczne zwierzę... Czołg za to paskudny, ale fajnie z nim jak do tej pory wywijasz. 

Kolory na tych muzealnych eksponatach to faktycznie - jaka farba w magazynie muzeum została, taką pomalowali.

Ja mam prościej, jeno Olive Drab, over all...

 

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie detale jednak zamocowałem, w tym zrobiłem jeszcze mały smaczek to jest rozwierciłem klakson/ syrenę i otwór w kilofie 😛

dziś jedziemy z podkładem

IMG_6067.JPG

IMG_6071.JPG

IMG_6073.JPG

Edytowane przez skikut87
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Pierwszy raz o czymś takim się dowiaduję. Człowiek całe życie się uczy.

Zajrzałem szybko na stronę Def Model ale nie znalazłem czego szukałem. Na forum tak na szybko wyszukiwarka też i nic nie pokazała.

Czy zechciałbyś w wielkim skrócie napisać co to jest albo jak się taki produkt nazywa? Może jakiś link?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.