Skocz do zawartości

Cougar 4x4 PKW Afganistan - 1:35 Panda hobby + scratsz ;)


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno dostałem od kolegi sporo zdjęć cougarów biorących udział na wojnie w afganie. No i oczywiście że musiałem takiego popełnić do swojej niemałej kolekcji :)

Sam model budował się bez większych problemów prócz 1 największego... Dolna połówka z górą pasują do siebie jak dwóch chłopów do siebie... Kombinowałem dużo i metoda to ścisk i szpachla. Panda kolejny raz dała dupy ze spasowaniem a o dziwo nie ze skopaną instrukcją :D No ale nie można mieć wszystkiego.

Do budowy użyłem model od pandy, blaszki które miałem z voyagera,elementy od maxxpro kinetica i elementy swojej roboty. No i całość dopełniłem kołami żywicznymi własnej produkcji :)

P1330313.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wrzucę jutro jak aparat odpalę bo te fotki z telefonu to się nie nadają. Zastanawiam się nad antenami. Najłatwiej kupić te dedykowane do rosomaka ale koszta mnie przerażają 30zl za ugiętą i 3x za zwykła po 20. Ma ktoś jakąś alternatywę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 i 4 zdjęciu widać szpare z którą będę musiał powalczyć, tak ta buda nie dolega i nie tylko ja tak miałem... Co do schodków oczywiście babole zostaną spiłowane. Narazie model jest robiony na podstawie dokumentacji foto. O niunianie detalu będę się martwił jak wszystko będę miał połapane. Niestety analizując foty zostałem skazany na jedyną opcję anten od Mastera.  Serio nie wiem za co taka cena... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Wracamy do modelu :) niestety zapomniałem o tej szparce. Jutro dam szpachle wamoda wodorozcieńczalna i za maluję pędzlem. Na to warstwa aero i powinno być ok :)

IMG_20220719_215748.jpg

IMG_20220719_215758.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masakra... Poczekam 24h aż to wszystko wyschnie i będę szlifował. Panda =zło konieczne. Ale cieszę się że mam to z sobą :) na szpachle pójdzie cenią warstwa gunze surfacer 1200 a na to hataka c090 Sand. 

IMG_20220721_102659.jpg

IMG_20220721_102641.jpg

IMG_20220721_102636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pandzina uległa wypadkowi... 😞 Kot zadbał aby model dostał skrzydeł 😞  I wygląda tak samo jak oryginał...

 

Jak pozbieram nerwy i oddam zwierza do schroniska to Cougar trafi na WZR :)

A tak serio to zwierz zostaje,a cougar będzie rzeźbiony jeszcze dzisiaj.

 

 

Ma ktoś pomysł czym napiąć anteny? (czego użyć jako takiego cienkiego drucika ?)

 

Co ciekawe toro wypuściło kalki do niego i to jest ten sam model który robię tylko że już w rękach następnego drivera na kolejnej zmianie PKW :) Widać zamazane na bokach napisy BANDA ŁYSEGO :D

 

P1330256.JPG

P1330255.JPG

Edytowane przez SnajperTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpi mała przerwa w budowie gdyż domówiłem parę detali. No i mój producent kalkomanii wyjechał na urlop... A musi być mały papa smerf i nazwa własną wozu po przemianowaniu. Na chwilę obecną zamówiłem kolejna antenę komroda z mastera i zamieniłem jej podstawę na właściwą co do zdjęć z misji. Ma ktoś może fotki jak wygląda nswt od góry/tyłu? Bo mam małe obawy że czegoś mojemu brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem na amen o jednej defacto mocno widocznej rzeczy. No to cyk :)

 

Zastanawiam się z czego zrobić grubą linę holowniczą ? Paracord w kolorze coyot ?

IMG_20220806_142645.jpg

Edytowane przez SnajperTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 14:28, SnajperTBG napisał:

Zapomniałem na amen o jednej defacto mocno widocznej rzeczy. No to cyk :)

 

A ja dzisiaj tą rzecz dorabiałem w 3D na prośbę kolegi, który też zapomniał o tym elemencie 😅

a1.thumb.png.408643d0b6ca45bb5655b0c4264ea2ae.png

 

a2.thumb.png.0de04c88d60002c73c6bb0207d2b1388.png

 

a3.thumb.png.7f3ee25d5a37876393062d319b16fe96.png

 

a4.thumb.png.371314abf3b71d91cc39378400e4684a.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pogoda do dupy więc i foty w pomieszczeniu.  Z modelu finalnie jestem zadowolony chociaż można było zastosować więcej technik modelarskich ale wg mnie wyglądał by nienaturalnie.

Moża się pastwić na wypocinami 😉 Niestety aparat strasznie przekłamuje kolory...

IMG_4741.JPG

IMG_4742.JPG

IMG_4743.JPG

IMG_4745.JPG

IMG_4746.JPG

IMG_4747.JPG

IMG_4748.JPG

IMG_4749.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.