Skocz do zawartości

1/35 T-80UK


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrazy uznania za dążenie do maksymalnie wiernego odtworzenia rzeczywistości, związanego z tym nakładu pracy, który przełożył się nie tylko na wiernie ale też technicznie świetnie zrobiony model, a ponadto za bardzo dobre zdjęcia no i oczywiście warsztat, który będzie dla wielu na przyszłość pomocny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slaw_21 napisał:

Wyrazy uznania za dążenie do maksymalnie wiernego odtworzenia rzeczywistości, związanego z tym nakładu pracy, który przełożył się nie tylko na wiernie ale też technicznie świetnie zrobiony model, a ponadto za bardzo dobre zdjęcia no i oczywiście warsztat, który będzie dla wielu na przyszłość pomocny.

 

Dziękuję. Miło się czyta opinię, o której zaczynając model nawet się nie myślało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bulik58 napisał:

sa tez zdjecia takich czolgow uzywanych przez gruzinow , i  wygladaja na wozy wersji T-72B , mam gdzies liste i zdjecia sprzetu straconego/przejetego w magazynach i pamietam iz byly tam czolgi wersji AV/B. Czesc tych czolgow rosjanie zniszczyli na miejscu z braku mozliwosc odtransportowania.

Bulik masz rację, Gruzini też mieli B. Tylko tego było mało. Rosjanie po rozpadzie ZSRR swoje najnowsze wtedy (a T-72B takie były) wywieźli zostawiając niewiele w republikach, które ogłosiły niepodległość. 3 ostatnie zdjęcia to właśnie T-72B1 (tzw. na zachodzie Super Dolly Parton) łatwo poznać po ułożeniu Ery i dużej fazce na spodzie wieży. B1 bo w odróżnieniu od B nie mają możliwości strzelania PPK.

Spokojnie AVka Amusinga na Gruzina będzie spoko:super:

t-72b_-_tankbiathlon14part1-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uciąć spekulacje, chodzi mi o tę scenkę:

1975968436_images(1).jpeg.69d9867a98098cb328467ddd2b06b43c.jpeg

Edit 

Ewentualnie mogę pożenić menga z amusing. bo wieżę, ktoś z kropka.ru już używał tyle że z trumpeterem. Ewentualnie meng plus wnętrze od amusing, tylko tego starszego modelu, a resztę amusing wykorzystam do Syryjczyka z spawaną kratownicą do wieży

 

Edytowane przez copycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, copycat napisał:

Żeby uciąć spekulacje, chodzi mi o tę scenkę:

1975968436_images(1).jpeg.69d9867a98098cb328467ddd2b06b43c.jpeg

Edit 

Ewentualnie mogę pożenić menga z amusing. bo wieżę, ktoś z kropka.ru już używał tyle że z trumpeterem. Ewentualnie meng plus wnętrze od amusing, tylko tego starszego modelu, a resztę amusing wykorzystam do Syryjczyka z spawaną kratownicą do wieży

 

Na zdjęciu masz T-72B, to co dostaniemy teraz z Amusing to AV. To rzeczywiście skądś musiałbyś sobie wziąć jeszcze wieżę, 

 

https://www.plastmodel.pl/p/5/29812/trumpeter-09555-russian-t-72b1-mbt-w-kontakt-1-reactive-armor-1-35--po-1945-skala-1-35-pojazdy-i-sprzet-wojskowy.html

 

z tego zestawu możesz zrobić bez problemu B albo B1 zależnie czego dusza potrzebuje :) zostaje tylko wnętrze :) 

 

na karopka.ru jest ta scenka:

 

https://karopka.ru/community/user/17735/?MODEL=583059

Edytowane przez x_bandit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie z detalowany  przez ciebie model , malowanie też spokojne jak mi się podoba .

Warsztat będzie bardzo pomocny dla chętnych budowy T80 . Moje gratulacje za bardzo ładny model i czekam na następny .

Pozdrawiam Mirek .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 20:47, Mirek66 napisał:

Bardzo ładnie z detalowany  przez ciebie model , malowanie też spokojne jak mi się podoba .

Warsztat będzie bardzo pomocny dla chętnych budowy T80 . Moje gratulacje za bardzo ładny model i czekam na następny .

Pozdrawiam Mirek .

Dzięki Mirek, coś tam się staram żeby zbliżyć się trochę bardziej niż producent do oryginału, a że zwykle jeden model mam na "kanale" to i motywacja większa do schodzenia bardziej w szczegóły:) Za to z malowaniem zwykle na kurzu kończę żeby kształty bardziej wyciągnąc, nie mam serca szargać błotem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bulik58 napisał:

Juz sadzilem iz x_bandit  nakrecil nowy odcinek ,, T-80 Nie konczaca sie historia,,  wiec szybko zajolem wygodne miejsce , zalozylem okulary modelarza i ..... nic нуль  null zero finito 

:)  spokojnie spokojnie już myślę o kolejnym. Póki co polecam popatrzeć jak T-80U deklasował pozostałe czołgi w trakcie testów w Szwecji na początku lat 90tych. Ostatecznie Szwedzi wybrali trochę później Leoparda.

 

 

 

Edytowane przez x_bandit
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super filmik ,jakiś czas temu go oglądałem i pomimo iż był lepszy to i tak nie wygrał 😉 .

Januszu Rosjan nie musi się lubić wystarczy tylko nie być rusofobem i przyznać iż maja bardzo dobry sprzęt wojenny a nie wojskowy     .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.