Skocz do zawartości

1/35 T-80UK


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy przedstawiam Wam moją ostatnią pracę czyli T-80UK na bazie T-80U od RPG. Warsztat żeby nie trzeba było szukać po forum znajdziecie tu:

 

https://modelwork.pl/topic/39148-135-t-80-i-jego-modyfikacje-bv-uk/page/6/?tab=comments#comment-824636

 

T-80UK czyli wersja dowódcza T-80U. To co go odróżniało od T-80 to dodatkowy system komunikacji, system Shtora, dodatkowe wzmocnienia korpusu zresztą co ja będę się rozpisywał. Jest to po prostu lepsza wersja jednego z najlepszych czołgów swoich czasów.

 

Kamuflaż starałem się by był zgodny ze stosowanym w latach 90tych w 4 Gwardyjskiej Kantemirowskiej Dywizji Pancernej. Wiem, że UK były z numerem bocznym 100.

 

Sam zestaw RPG jest w porządku, jednak starałem się zrobić w miarę wierny oryginałowi model. Dodatkowo zakupiłem zestaw Voyager, zestaw konwersji T-80U-> UK od Miniarm oraz gąsienice Friula ATL-129 i w sumie reszta to blacha miedziana i drut różnej grubości ze względu na to, że często ich używałem to muszę wymienić je z nazwy w tym miejscuJ

To co mogę powiedzieć to, że bardzo dużo części, które daje Voyager jest zbędna i można a czasem nawet wypada je samemu dorobić bo są najzwyczajniej poza skalą. To co jest dobre to skrzynki amunicyjne i wszelkiego rodzaju ramki optyki.

 

A teraz jak zwykle ściana płaczu, czyli co dorobiłem:

- zdetalowany dodatkowo system do przepraw wodnych, Voyager trochę mało dał detali do tej części

- poprawione APU od Miniarm, dodane detale, śruby

- dorobione opaski osłony termicznej

- optyka dowódcy i działonowego na lustrach i z soczewkami

- peryskopy z DVD

- kosz z drutu

- dorobione zawiasy ekranów bocznych

- kompletne okablowanie elektryczne z drutu

- odtworzona kompletna wieżyczka dowódcy

- osłony świateł z drutu

- poprawione i dodane właściwe dla T-80UK wlewy smaru

- poprawiona górna przednia płyta korpusu poprawiony właz kierowcy/mechanika

- przewody paliwowe z drutu, wymienione łączniki przewodów

- dorobiony właściwa dla U/UK osłona filtru powietrza

- poprawione zawiasy przednich błotników (RPG zrobił je za małe)

- dorobione z blachy miedzianej 2 sekcje pancerza reaktywnego, te z miniarma były bardzo słabe

- poprawione detale czujników opromieniowania (śruby, zapinki etc.)

- poprawiony wydech

- poprawione spawy, linie podziału

- zdetalowane gniazdo NSVT

- w wielu miejscach wymienione śruby

- poprawiona powierzchnia wieży

- dodane uchwyty pancerza na ekranach bocznych

- anteny z igieł

 

to chyba wszystko z tych grubszych rzeczy, ogólnie starałem się by nie iść na łatwiznę i by detale mocno były wyeksponowane dlatego sporo dodatków dorabiałem z blachy.

 

Chemia:

- MRHobby H318, H73 + H12 5:1, H12

- farby olejne

- pigmenty AK, Vallejo i Ammo

- wash AK, AmmoMIG, Tamiya

 

Miłego oglądania.

Kuba

1.JPG

2.JPG

3.JPG

3a.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

  • Like 27
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny genialny i obłędny w detalu model spod Twojej ręki. Figurka także fantastyczna. Podziwiam tez tempo budowy i wykończenia przy tych wszystkich dodatkach i przeróbkach, a już sam model RPG jest też dość wymagający. Wyciskasz wszystko co jest do wyciśnięcia w tej skali a my mamy piękne igrzyska.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TAW napisał:

Kolejny genialny i obłędny w detalu model spod Twojej ręki. Figurka także fantastyczna. Podziwiam tez tempo budowy i wykończenia przy tych wszystkich dodatkach i przeróbkach, a już sam model RPG jest też dość wymagający. Wyciskasz wszystko co jest do wyciśnięcia w tej skali a my mamy piękne igrzyska.

TAW dzięki, prawdę mówiąc chciałbym troszkę szybciej jeszcze je kleić :) bo nie nadążam nad tym co wypuszczają nowego producenci 😂 od ponad roku leży w szafce 90A Menga, a już Amusing zapowiedział swoją z wnętrzem.... nie mówąc już o T-72-M1....😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

Z tym to może się narazie wstrzymaj, nic nie ucieknie 😉

 

Tego mam już za sobą więc zezwalam 😜

Spoko loko :) na razie jedynie jaka 72ka się pojawi to B3 m.2016, ale będzie to pewnie po charkowskim wczesnym T-80UD. Podobnie z 90ką😅

 

1 godzinę temu, Bengal napisał:

Zacny :)

 

Dzięki Bengal:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się na podstawkę robi różnicę. Szkoda że ten woznica mi nie pasuje. Model co tu pisać, nic nowego, pełny realizm, a detale miażdżą. A czy ten 72 Amusing z wnętrzem i z erą o ile kojarzę, będzie pasował naGruzina, czy lepiej Meng? Bo obsesyjnie chcę Gruzina z wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, copycat napisał:

Zdecyduj się na podstawkę robi różnicę. Szkoda że ten woznica mi nie pasuje. Model co tu pisać, nic nowego, pełny realizm, a detale miażdżą.

Dzięki. Jeśli chodzi o woźnicę to pasował mi bo jest idealnie w latach 90tych kurtka jeszcze pamiętająca ZSRR, a spodnie i buty już rosyjskie. Ja już pisałem gdzieś o podstawkach i fakt robią różnicę, natoamiast ja nie mam gdzie ich trzymać i stawiać. Taki lajf. Tak stoją u mnie 2 osiemdziesiątki, nie ma opcji na dioramkę czy nawet winietkę.20211002_185316.jpg

 

39 minut temu, copycat napisał:

A czy ten 72 Amusing z wnętrzem i z erą o ile kojarzę, będzie pasował naGruzina, czy lepiej Meng? Bo obsesyjnie chcę Gruzina z wnętrzem.

 

Jak najbardziej pasuje na Gruzina. Strona gruzińska miała AV, natomiast Rosjanie wjechali tam głównie z T-72B/B1.

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i subtelnie wykonane ślady eksploatacji, jakieś zacieki, zadrapania, czy przetarcia ale brakuje mu najważniejszego, czyli brudnego wydechu 😎

 

4thTankBrigade_-_T-80U_-13.jpg

 

...lub choćby wypalonej na nim farby, po wytarciu do czysta na specjalną prezentację

 

screen-3.jpg?fakeurl=1&type=.jpg

Fotki z netu w celach poglądowych

 

Całość jednak robi wrażenie 👍

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rack napisał:

Co tu dużo mówić - model genialny. Warsztat i galerię zapisuję w swoim archiwum. Może kiedyś spróbuję zbudować któregoś z tych teciaków, materiał będzie jak znalazł :super:

 Dzięki Rack i dla mnie największą przyjemnością jest właśnie  to, że komuś się to przyda :):piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rafał B napisał:

brakuje mu najważniejszego, czyli brudnego wydechu 😎

Brawo i dzięki, nie żebym to zrobił celowo :)  Zwyczajnie błąd ludzki, poprawię na modelu. Tylko nie będzie tam sadzy bo to nie diesel, na tym pierwszym zdjęciu pewnie nie tak coś było z silnikiem albo paliwem albo i jednym i drugim :) dlatego jest czarny. 

Respect:piwo:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, x_bandit napisał:

 Tylko nie będzie tam sadzy bo to nie diesel, na tym pierwszym zdjęciu pewnie nie tak coś było z silnikiem albo paliwem albo i jednym i drugim :) dlatego jest czarny.

Tak, wiem, że ma turbinę gazową, (tylko wersja UD ma silnik wysokoprężny, a przynajmniej tak z opisu wynika) i choć spaliny w tym przypadku powinny być bardziej rude, to jednak na wielu zdjęciach widać, że praktycznie na każdym wydechu sadza jest bardzo ciemna.

  t-80u_4.jpg

 

4thTankBrigade_-_T-80U_-38.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

mini2-59.png

 

depositphotos_445058464-stock-photo-mili

 

10 godzin temu, x_bandit napisał:

... nie żebym to zrobił celowo :)  Zwyczajnie błąd ludzki, poprawię na modelu.

Domyślam się, znam to z autopsji, że gdy kończy się tak wypasiony model, to łatwo zapomnieć o drobnych szczegółach 😄

...więc nie żebym się czepiał, tylko wiesz, taki szczegół dodaje smaczku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafał B napisał:

Domyślam się, znam to z autopsji, że gdy kończy się tak wypasiony model, to łatwo zapomnieć o drobnych szczegółach 😄

...więc nie żebym się czepiał, tylko wiesz, taki szczegół dodaje smaczku 😉

 tak właśnie było, trochę poczułem się jak przed gwiazdką i że witam się z Mikołajem :) jak dorobię to wrzucę jeszcze foto.

 

Godzinę temu, zaruk napisał:

Zarówno ogólny look, jak i detal miażdżą. Całość ogląda się z wielką przyjemnością. Mistrzowski poziom.

 

47 minut temu, halset napisał:

Pozamiatane.

 

Dzięki :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.