Skocz do zawartości

"Jakiś polski" T-34-85 - Zvezda, 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że T-35 już jest na wykończeniu i czekam na ostatnią przesyłkę, pora rozważyć następny projekt. Padnie prawdopodobnie na T-34-85 ze Zvezdy:

 

IMG_20211008_205037.thumb.jpg.100736b270533fc97f76b429e88f7e19.jpg

 

Model robię dla kolegi, dostałem go niestety już zaczętego, z częściowo sklejoną wieżą, krzywo uciętymi błotnikami itd., razem z gąskami i kalkami. Miał być "jakiś polski jak się da". Tak to wygląda:

 

IMG_20211016_170140.thumb.jpg.88afe17db93ee410dab8cbea1534d330.jpg

 

IMG_20211016_170132.thumb.jpg.dd6d8cbc1ca9456c1a20682ceae77eb0.jpg

 

IMG_20211016_170153.thumb.jpg.50ca6b654a75640ebab404501ddc8e39.jpg

 

Nie jestem zbyt obyty z tematem jeśli chodzi o merytorykę, kolega robertmodelarz sugerował wóz nr 211 więc prawdopodobnie tak będzie. 

Chciałbym go doprowadzić "zerowym kosztem" do w miarę przyzwoitego stanu, tzn. na pewno poprawić fakturę i spawy, uchwyty z drutu więc taki w zasadzie standard, prawdopodobnie boczne błotniki też zostaną odcięte i zastąpione miedzianymi. Nie mam w planie żadnych dodatków jako że model nie zostanie u mnie. Mam jedynie nadzieję, że niczego nie brakuje w pudełku 😛

Póki co przygotowuję się mentalnie :D

Konstruktywna krytyka i wszelkie wskazówki jak zawsze będą mile widziane.

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno uważaj na tylną płytę bo gdy ja go robiłem to wydawała się za mała. Ogólnie da się zrobić z niego jakiegoś polskiego Teciaka bo mieliśmy takie pojazdy na wyposażeniu. Fajną fakturę pancerza wieży możesz osiągnąć za pomocą rozcieńczonej szpachlówki klejem Tamiya Extra Thin Cement. Będę podglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bliższych oględzinach pierwsze załamki... Oto jak została "sklejona" wieża:

 

2.thumb.jpg.e65fb959218a577e566163528c7ded46.jpg

 

I kolejny babol do roboty - geniusz, który wyciął błotniki oczywiście ciął jak mu wyszło i taki tego efekt - góra wanny jest węższa o ok. 1,5mm od dołu:

 

1.thumb.jpg.8b0dd85df94c539382dd0cbedae88fbc.jpg

 

Pozdzieranych pilnikiem detali już nie wspominam. Zawsze to samo, kiedy dostaje się w ręce już zaczęty model :zly: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Evildead napisał:

Chodziło mi o wstęp warsztatowy, jakoś tutaj tak czuć masz większą podjarę niż na swoimT-35,, taki mały offtop, tyle , nie ma co się tu doszukiwać  głębszych rzeczy :) Tam ciekawszy temat, żeby to rozkminiać

 

Pewnie po części masz rację, T35 to miał być trochę eksperyment i szczerze mówiąc przytłoczył mnie gabarytami. Tutaj liczyłem na szybki fajny projekcik ale jak na razie same rozczarowania. 

1 godzinę temu, patrykd napisał:

No widać, że ktoś grubo pojechał z tematem. Życzę powodzenia w poprawianiu tych baboli.

 

Dzięki :)

Godzinę temu, Rack napisał:

Będę podglądał :super:. To był mój pierwszy model robiony "na poważnie".  Spasowanie wanny z górą wymaga sporo zachodu, ale reszta całkiem spoko. Model jest bardzo uproszczony, ale za te pieniądze nie można wymagać zbyt wiele :)...

 

Jakieś kilkanaście lat temu zaczynałem od zvezdowego IS-2, wiec to będzie swego rodzaju powrót do korzeni :) wspominam go dobrze o dziwo, zobaczymy co wyjdzie z tego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle!!!! 

Proponuję, następujące małe zmiany (praktycznie bez kosztowe), które poprawią wygląd modelu:

- siatkę nadsilnikową  zastąp winylową,

- lufę karabinu maszynowego na przedniej płycie wykonaj z igły lekarskiej;

- antenę radia z włosa od szczotki zmiotki,

- błotniki zarówno boczne, jak i przednie kanciaste dorób z puszki po napoju.

Trochę rzeczywistych fotek zachowanego egzemplarza:

https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/t-34-85-walkaround-2/

http://www.primeportal.net/tanks/dmitry_kiyatkin/t-34_85/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Nie jest tak źle!!!! 

Proponuję, następujące małe zmiany (praktycznie bez kosztowe), które poprawią wygląd modelu:

- siatkę nadsilnikową  zastąp winylową,

- lufę karabinu maszynowego na przedniej płycie wykonaj z igły lekarskiej;

- antenę radia z włosa od szczotki zmiotki,

- błotniki zarówno boczne, jak i przednie kanciaste dorób z puszki po napoju.

Trochę rzeczywistych fotek zachowanego egzemplarza:

https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/t-34-85-walkaround-2/

http://www.primeportal.net/tanks/dmitry_kiyatkin/t-34_85/

 

no jest ....ch...o

patrząc na ten obraz nędzy i rozpaczy zastanawiam się czy prościej i lepiej dla Twoich nerwów nie będzie po prostu zakup nowego zestawu-przecież to Zvezda  o tu 

https://www.hobbysta.pl/3485-sowiecki-sredni-czolg-model-1944-p-67496.html?osCsid=frgfefcm1n5uo1edvukpd7jme6

trochę kasy będziesz musiał zainwestować w ten złom ( puszka po piwie nie wystarczy a lufę km i tak trzeba wymienić )

wspomnianego przez Ciebie IS-a też robiłem i gdzies? są tutaj fotki 

ewentualnie napisz w dziale giełda może ktoś? coś?

życzę powodzenia👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, slawekmalysek napisał:

trochę kasy będziesz musiał zainwestować w ten złom

 

Nie ma takiej opcji, jak wyżej pisałem to model robiony dla kolegi więc musi wystarczyć to co jest.

 

W dniu 16.10.2021 o 23:23, x_bandit napisał:

Widzę, że też będziesz miał sporo roboty :) 3mam kciuki

 

Części co prawda mało, ale roboty co niemiara 😉 Tak czy inaczej do Twoich warsztatów będzie mi baaardzo daleko 😉

 

W dniu 17.10.2021 o 19:56, robertmodelarz napisał:

Nie jest tak źle!!!! 

Proponuję, następujące małe zmiany (praktycznie bez kosztowe), które poprawią wygląd modelu:

- siatkę nadsilnikową  zastąp winylową,

- lufę karabinu maszynowego na przedniej płycie wykonaj z igły lekarskiej;

- antenę radia z włosa od szczotki zmiotki,

- błotniki zarówno boczne, jak i przednie kanciaste dorób z puszki po napoju.

Trochę rzeczywistych fotek zachowanego egzemplarza:

https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/t-34-85-walkaround-2/

http://www.primeportal.net/tanks/dmitry_kiyatkin/t-34_85/

 

 

Taki jest plan w zasadzie, jedynie nie wiem czy znajdę taką siatkę winylową, która się nada. 

 

A póki co pierwsze koty za płoty:

 

IMG_20211018_213505.thumb.jpg.31cb1020b4bd2855aa94dfdaa92dd508.jpg

 

IMG_20211018_213521.thumb.jpg.5b196a446d4c7266fc93e56320bb7a74.jpg

 

Nie jestem pewien czy nie użyłem zbyt cienkiego drutu - patrząc na niektóre zdjęcia wydaje się ok ale sam nie wiem. Nie są wklejone więc żaden problem wymienić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, halset napisał:

Nie jestem pewien czy nie użyłem zbyt cienkiego drutu - patrząc na niektóre zdjęcia wydaje się ok ale sam nie wiem. Nie są wklejone więc żaden problem wymienić. 

Faktura wieży bardzo  ładna, drut na uchwyty trochę przycienki.

70879814d5f07b4c5f5f3a146013d1e5.jpg

f5b6aab75e5d94f921c29f0d63287223.jpg

 

fe5aaff38f671f9151763ea50959556f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, patrykd napisał:

Zastanawiają mnie te dolne ścięcia na wieży. Na oryginale nie widzę takich ścięć. Możesz pokazać foto, na którym się wzorowałeś. 

Zvezda w swoim modelu dała taki typ wieży:

Nice rear....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, StarBourne napisał:

Teraz wygląda dużo lepiej. Będziesz też wymieniał te uchwyty na całym modelu czy tylko na wieży?

 

Jak już wymieniać to wszędzie.

Wieża jeszcze nie jest gotowa, trochę muszę posiedzieć nad struktura i spawami. Spawy wokół górnej płyty raczej do wymiany, z tego co widzę na zdjęciach to one raczej maja formę bezkształtnych glutów niż typowych spawów, zresztą moje i tak wydawały mi się zbyt grube.

 

5 godzin temu, axel1st napisał:

Taką średnicę ma uchwyt w oryginale...

 

No i wszystko jasne - w 1:35 wychodzi ok. 0.63mm. Nie udało mi się znaleźć dokładnie takiego, wiec zamówiłem 0.7mm, powinno być lepiej niż jest. Chcąc nie chcąc dorzuciłem do koszyka arkusz siatki od Edka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, halset napisał:

 

 

 

No i wszystko jasne - w 1:35 wychodzi ok. 0.63mm. Nie udało mi się znaleźć dokładnie takiego, wiec zamówiłem 0.7mm, powinno być lepiej niż jest. Chcąc nie chcąc dorzuciłem do koszyka arkusz siatki od Edka.

Jak pisałem, trochę jednak trzeba zainwestować 😉

Wieża wygląda lepiej ale wymaga jeszcze trochę pracy ......powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 16:22, slawekmalysek napisał:

Jak pisałem, trochę jednak trzeba zainwestować 😉

Wieża wygląda lepiej ale wymaga jeszcze trochę pracy ......powodzenia

 

No tak, ale jak pisałem wyżej, średnio widzi mi się inwestowanie w czyjś model.

Póki co małe postępy:

 

IMG_20211021_220349.thumb.jpg.351b1a2565dd25e37c3040eb9e1c4c3f.jpg

 

IMG_20211021_220426.thumb.jpg.6f73d90e5c7a375c96309fca29a783b6.jpg

 

IMG_20211021_220453.thumb.jpg.ae468d4590df8e5045a41110e6090bfc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.