Skocz do zawartości

"Jakiś polski" T-34-85 - Zvezda, 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Wzorowo,  tylko szkoda że nikt się jeszcze nie pofatygował, żeby zwrócić uwagę na najbardziej widoczny błąd tego modelu:  szew technologiczny na przodzie wieży z fabryki 183 wyglądał zupełnie inaczej. 

 

Nie mogę dołączyć zdjęcia (62kb) bo wyskakuje mi jakiś error,  na fotkach podlinkowanych na poprzedniej stronie doskonale to widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek cz. napisał:

Nie, to jest miks tych obydwu 😄

112 miała chyba większą kopułę dowódcy, brak wizjerów nad otworami pistoletowymi i bardziej ściętą tylną część wieży no nie? I nie miała tych spawów na obręczy wieży, ścięcia na boku i spaw technologiczny kończył się gdzieś w połowie długości, plus dach wieży był bardziej zaokrąglony.

Edytowane przez StarBourne
.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 11:15, marek cz. napisał:

Wzorowo,  tylko szkoda że nikt się jeszcze nie pofatygował, żeby zwrócić uwagę na najbardziej widoczny błąd tego modelu:  szew technologiczny na przodzie wieży z fabryki 183 wyglądał zupełnie inaczej. 

 

Nie mogę dołączyć zdjęcia (62kb) bo wyskakuje mi jakiś error,  na fotkach podlinkowanych na poprzedniej stronie doskonale to widać.

 

W dniu 23.10.2021 o 11:17, StarBourne napisał:

Cóż, teraz ta wieża wygląda jak z fabryki 112 a nie 183.

 

Rozumiem, że ma być coś w tym stylu?

 

http://www.clubhyper.com/reference/images/t34_85vg_1.jpg

 

Moja wiedza w temacie jest dość uboga szczerze mówiąc, tę odrobinę wolnego czasu którą mi się od czasu do czasu uda znaleźć wolę poświęcić na sklejenie czegoś niż mozolne przeglądanie setek zdjęć w poszukiwaniu baboli, więc proszę o zrozumienie 😉

Ale skoro koledzy już wspomnieli o szwie, za co im niniejszym dziękuję, to wypadałoby poprawić póki nie jest za późno 😉  Podejrzewam, że w całym modelu błędów jest więcej, co prawda model nie musi być super poprawny bo będzie stał prawdopodobnie tylko u kolegi na półce a nie jeździł po wystawach, ale jakąś nową wiedzę zawsze dobrze zdobyć. Więc jak już wyżej pisałem - jeśli komuś coś wpadnie w oko to śmiało, będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

 

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jako tako dosztukować fragmenty kadłuba wycięte przez poprzedniego właściciela. Przy okazji wyszło, że otwór na koło napinające powinien być bardziej wysunięty do przodu ale szczerze mówiąc już mi się tego nie chce ruszać. Nie jest idealnie, ale część tego i tak będzie niewidoczne na końcu.

 

 

IMG_20211030_170236_edit_289188109697019.thumb.jpg.5ae9ae9564e8413b8b4c01a5cd4c12e1.jpg

 

IMG_20211030_161542.thumb.jpg.6625759c7fa596eb2e7f89cae97b6e9d.jpg

 

Na dzisiaj model wygląda tak:

IMG_20211030_185210.thumb.jpg.b0ea32112b41562e407ab75f6f6aeeae.jpg

 

IMG_20211030_185221.thumb.jpg.b17d9f0110d37f43043093cd0399fb7c.jpg

 

IMG_20211030_185234.thumb.jpg.4fa67188fb1e9222821c013d9f3f8531.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podoba mi się, jak z tego wejściowego klocka wychodzisz na całkiem ładny model, good save jak to mówią na zachodzie. Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że  starsze "kadłubki" Zvezdy, to wdzięczna baza do budowy całkiem fajnego modelu :haha:. Oczywiście, wymagają tylko bardzo dużego nakładu pracy :haha:.

Dlatego pełen szacun, że się podjąłeś tej roboty :super:.

Myślę, że kolejny problem to będzie pokrywa silnika. W zestawie jest taka kanciata, a powinna być zaokrąglona. No i siatka. Chyba, że masz tę pokrywę na stanie z pozostałości z innych modeli...

 

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

15 godzin temu, Rack napisał:

Myślę, że kolejny problem to będzie pokrywa silnika. W zestawie jest taka kanciata, a powinna być zaokrąglona. No i siatka. Chyba, że masz tę pokrywę na stanie z pozostałości z innych modeli...

 

 

Zastanawiałem się już nad tym. Spróbuję najpierw spiłować ten kant, jeśli się okaże że materiału jest za mało albo coś pójdzie nie tak, to postaram się sobie to rozrysować i zrobić od nowa. Póki co prace nad siatką:

 

IMG_20211031_124021.thumb.jpg.62443029401e094d403e1757ea492494.jpg

 

e: drobna korekta:

 

IMG_20211031_133121.thumb.jpg.f04e87419ca0a540cb53d2ae66ef6be6.jpg

Edytowane przez halset
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko, przecież to stara Zvezda!!!!.  Gril Abera lub Eduarda  parę groszy kosztuje do T-34. To się nazywa modelarstwo przez duże M. Brawo za pomysł i wykonanie.  Gratulacje!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

O Matko, przecież to stara Zvezda!!!!.  Gril Abera lub Eduarda  parę groszy kosztuje do T-34. To się nazywa modelarstwo przez duże M. Brawo za pomysł i wykonanie.  Gratulacje!!!!!!

 

W "moim" modelarskim najtańsze dostępne blachy to ok. 7 Euro + koszty przesyłki więc specjalnie się nie opłaca zamawiać. A gdzie satysfakcja i frajda? :D

Poza tym jak już pisałem, robię ten model dla kolegi i nie będę go doinwestowywał 😉

 

Update - siadło jako tako, obleci się delikatnym spawem i powinno być ok:

 

IMG_20211031_175200.thumb.jpg.8ee51d0fe6b5bad98b17e9d9842fec5b.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siatce którą dorobiłeś nie....pod siatką masz coś w rodzaju "stelaża" który był spawany punktowo

Teciaki składały głównie kobiety i starcy więc wszystko było uproszczone do minimum, jakość tych wozów zresztą też była taka sobie😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawekmalysek napisał:

Na siatce którą dorobiłeś nie....pod siatką masz coś w rodzaju "stelaża" który był spawany punktowo

Teciaki składały głównie kobiety i starcy więc wszystko było uproszczone do minimum, jakość tych wozów zresztą też była taka sobie😜

 

Wszystko jasne :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.