Jump to content

Renault A110 Alpine

cayman
 Share

Recommended Posts

Kasta Lambo Miury schnie po ostatniej warstwie cleara to zabrałem się za model Tamki Renault A110 Alpine ,który mi leżał w domowym magazynku dobre 10 lat.

W oryginale pojazd wyprodukowany w lat ach 60-tych przez markę Alpine ,który w rajdach odnosił sukcesy.

Co do modelu ,żeby nie było ,że jak Tamiya to wszystko OK. Na przednich błotnikach imitacje listew chromowych nie istniały i trzeba było je odtworzyć z polistyrenu 0,5mm.

dq8m7K.jpg

ElvLYs.jpg

Linie podziału drzwi też wymagały pracy ze szpachlą i rylcem.

zvV1Q9.jpg

boG4Zj.jpg

i dwa złomy czekające w Stacji demontażu na sprasowanie. 😜

EpZr95.jpg

• Like 1

• 4 weeks later...

Dziękować ,najtrudniejszy etap, czyli kładzenie chromu już za mną . Zastanawiałem się czy maskować taśmami i psiknąć ALC Chrom czy wykleić folią BMF Chrom. Po przemyśleniu jednak wybrałem opcję drugą , czyli folia BMF i skalpel. To jednak i tak trudny proces bo skalpel nie wybacza i nieprawidłowe pociągnięcie może skończyć się małą porażką uszkadzając powłokę lakieru. Do tej operacji ,,na otwartym sercu"zawsze biorę nowy skalpel i naddatek folii odcinam jednym ruchem .

Efekt dobrych dziesięciu godzin pracy i wypitego piwa, co by ręka nie dżżżżaała przy pracy ze skalpelem.:drink:😜

ks55a9.jpg

FcGAJT.jpg

DK8f8N.jpg

iy0peb.jpg

Cv0Zf4.jpg

Edited by cayman
  • Like 4

2 godziny temu, cayman napisał:

Do tej operacji ,,na otwartym sercu"zawsze biorę nowy skalpel i naddatek folii odcinam jednym ruchem .

Efekt dobrych dziesięciu godzin pracy i wypitego piwa, co by ręka nie dżżżżaała przy pracy ze skalpelem

masz Waćpan wrodzone predyspozycje na chirurga   :piwo:

• Haha 1

35 minut temu, GTiStyle napisał:

Ta folijka to super się wydaje 😉

Tak daje bardzo dobry efekt .Przy naklejaniu długo się schodzi ale przy maskowaniu taśmami było by podobnie.

Po fuknięciu ALC chrom , zdjęciu masek jak wyjdą niedociągnięcia  to dojdzie dodatkowy czas na robienie poprawek.

18 godzin temu, cayman napisał:

Bare Metal Foil BMF albo Hasegawa Trytool. 

I świeży, ostry nożyk 😜 I rób Pan, a nie gadaj. Mam straszny sentyment do tego modelu, bo za dzieciaka dostawałem u babci możliwość pobawienia się takim z firmy Bburago i to w skali 1:18 (model był chyba z 1983 roku ). Model niestety gdzieś zaginął, sentyment został.