Skocz do zawartości

M901&AN/MPQ-53 - System Patriot 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Była przecena w lokalnym modelarskim i się skusiłem, Trumpeter 1:35. 

Nie chciałem ciągników, trochę ich już złożyłem i się powiem szczerze zbudziłem, z reszta zawsze mogę dokupić bo jest osobny zestaw.

Jak na razie pare godzin roboty, ze spasowaniem nie najlepiej jak mam być szczery, zobaczymy co dalej. Mam nadzieje dorobić trochę okablowania itd. 
meoC7c.jpg

Z8ccrZ.jpg

Edytowane przez adamkijak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bulik58 napisał:

Moglbys opisac troche gdzie mozna napotkac te problemy? Mam ta wyrzutnie z ciagnikiem, i takie info sie przydadza.

Według instrukcji najpierw trzeba złożyć podpory i dopiero potem przykleić do ramy naczepy i tutaj pojawiają się problemy, trzeba zostawić minimalna przerwę pomiędzy katownikami  ( góra i dół, elementy z ramki E) jak nie to się nie schodzą z naczepa i montowaniem ktore łączy je od góry na naczepie. 
 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 godzin temu, Endrju napisał:

Na zdjęciu wyglądają na ładne.  A jak w realu? Co to za materiał? 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Pewnie vinyl, moze guma pewien nie jestem, pasują ładnie na felgę i maja tez niezły detal. Jako ze będą w powietrzu nie ma sensu inwestować w żywice. 
 

troche podlubalem dalej, naczepa gotowa, teraz czas na wyrzutnie, w sumie to dopiero jakieś 25% roboty. 
sjv9tN.jpg
QgKJ1T.jpg
0Kgtva.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adamkijak napisał:

0Kgtva.jpg

 

 

A jak zrobiłeś to zdjęcie? To białe tło z tej perspektywy wygląda na bardzo duże. Jakiś trik fotograficzny bo chyba namiot bezcieniowy to nie jest?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

 

A jak zrobiłeś to zdjęcie? To białe tło z tej perspektywy wygląda na bardzo duże. Jakiś trik fotograficzny bo chyba namiot bezcieniowy to nie jest?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Karton A1 biały i lampa od góry, fota zrobiona telefonem i przycięta w edycji żeby tylko biały było widać, troszkę rozjaśniona fota bo wyszły ciemne. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam  z raportem z postępu prac.

Model zlozylem już w całość, i położyłem podkład, miałem resztkę w puszce i nie starczyło na całość, poprawie później podkładem Vallejo z aero w miejscach gdzie nie starczyło.

Jako ze drugie podwozie to praktycznie kopia drugiego wiec udało mi się uniknąć problem z pierwszym, niby nic wielkiego, ale zawsze. 
model polecam, składa się przyjemnie i jest sporo miejsca do (chyba) łatwej waloryzacji z kablami itp. 
 

Wp0WQz.jpg
8OjG2G.jpg

BM42wb.jpg
G3AogW.jpg

N3NMHG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ze podklad z puszki malowales np. pedzlem ?  Czemu to pytanie? bo wspominasz iz ... poprawie później podkładem Vallejo z aero w miejscach gdzie nie starczyło ...

Skończył się podkład w puszczę/aerozolu, tam gdzie nie starczyło psikne z aerografu podkładem od valeho, głównie podspodem/podwozie. 
Zawsze mogę tez podjechać do sklepu po kolejna puche w sprayu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej

trochę się ruszyłem z tematem.

Postanowiłem ze będzie całość w kamuflażu NATO, i będzie z tym mnóstwo roboty, sam kolor podstawowy to Tamiya Nato Green i poszły dwa słoiki na wszystko.

Tak trochę z lenistwa machnąłem wyrzutnie z ręki, potem dwa dni poprawiałem overspray. 

Poleciałem do lokalnego składu modelarskiego po masę do maskowania i wyszło lepiej tym razem i łatwiej.

MzWD3G.jpg
 

R70Nsu.jpg


pdb99a.jpg

 

AiNX2k.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie , czym maskowałeś ? a propo ilości farby to do takich modeli  powinno się kupować małe wiaderka a nie słoiczki 😃

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirek66 napisał:

Ładnie , czym maskowałeś ? a propo ilości farby to do takich modeli  powinno się kupować małe wiaderka a nie słoiczki 😃

Pozdrawiam Mirek .

Hej, kupiłem taka masę z AK, lepsza niż blue tack bo nie zostawia śladów. 
SJ7hHL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maskuję pancerkę i latadła blue takiem dla mnie odpowiada 😃, spróbuj patafixem też jest dobry .

AK niemam ale to chyba ten co spływa z modelu 🤔 , jest dobrze ale warto spróbować z innymi .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.