Skocz do zawartości

Szlifowanie - walka z podkładem


cudi

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3g 20 zł to dosyć sporo 😐 Dałem 35 za wolnoschnący od obsramo ale jest go 21g i całkiem dobrze się go szlifuje :) Stoi już 2 lata i  nie widzę żeby jakoś ubywało mocno - w zasadzie jedyny produkt chyba który im wyszedł :D 

Edytowane przez cudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placisz 2,49PLN, a dostajesz klej, zdjęcie i jeszcze autograf!!!

6 godzin temu, pmroczko napisał:

za te pieniądze można by mieć dziesięć tubek z Mariuszem Pudzianowskim 🙂

R.568331ea747e4d97e322f6f285bc5188?rik=8

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może popatrzcie nie tylko na cenę, ale także na opis? Ba, nawet w linku jest dokładnie napisane o co z tym klejem chodzi i dlaczego jest fajne przy szpachlowaniu. A pudziana nie reklamuj, wolę dać 5 pln za buteleczkę z igłą, gdzie CA nie zaschnie w miesiąc po pierwszym użyciu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliardi - Mariusza nie trzeba reklamować! Nie trzeba go nawet przedstawiać! 🙂

 

A bardziej serio - gdzie Ty w tym opisie widzisz jakikolwiek konkret? Cytuję - "Producent podkreśla, że po wyschnięciu można go stosunkowo łatwo usunąć dzięki wykorzystaniu papieru ściernego lub pilnika. Specjalna nasadka, stanowiąca też swoisty dozownik, pozwala na bardzo precyzyjne nakładanie kleju na klejone powierzchnie."  Ja bym to zakwalifikował jako żart, może nawet okrutny w przypadku początkujących modelarzy. Gdybym pracował w marketingu to bym powiedział, że klej z gwiazdką też można stosunkowo łatwo usunąć przy pomocy gumówki a posiada także dozownik umożliwiający bardzo precyzyjne nakładanie go na powierzchnię o wymiarach 10cmx10cm. Ależ oczywiście, że 20 PLN można wydać w jeszcze gorszy sposób. Dla mnie zawsze cenna była możliwość uzupełnienia kleju prawie że na każdym rogu kiedy byłem w mieście, albo w wiejskim sklepie kiedy przeniosłem się na wieś - mając w sprzedaży klej z gwiazdką i potrafiąc go używać (bo nie jest to najprostsze) nie musiałem się o ten akurat materiał martwić. Gdybym się nastawił "tylko Tamka" to gdyby mi zabrakło kleju musiał bym z robotą kilka dni czekać na przesyłkę.

 

To tyle mojego marudzenia - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 15:14, oliardi napisał:

Ale jeśli bardzo chcesz szpachlować CA to pomyśl nad tym:

https://www.mojehobby.pl/products/Tamiya-CA-Cement-Easy-Sanding.html

Kupiłem jakiś czas temu do przetestowania i jestem bardzo zadowolony.  Bardzo dobrze poddaje  się obróbce mechanicznej, myślę że porównywalnie z wypraskami.
Choć jak większość zauważyła, czynnik ekonomicznie nie wypada zbyt korzystnie - dlatego też szukam coś wydajniejszego.
Może ten produkt będzie zbliżony jakościowo.
AMMO of Mig Jimenez 8034 BLACK SLOW DRY CYANOACRYLATE. "Warto dodać, że po wyschnięciu klej stosunkowo łatwo poddaje się obróbce (np. szlifowaniu), a czarny kolor czyni go widocznym na powierzchni modelu. Te cechy sprawiają, że nadaje się bardzo dobrze nie tylko do klejenia elementów, ale także do wypełniania niewielkich rys czy szczelin powstałych przy łączeniu .."
30681_rd.thumb.jpg.8cdc7e49a225135a20ac09a9b34619f7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.