Skocz do zawartości

BM-21 GRAD Wojsko Polskie (1:35 Trumpeter)


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, TAW napisał:

W ogóle tego nie sprawdzałem ani w instrukcji też nic nie wspomnieli. Ale na przyszłość będę szukał po pudłach takich wspomagaczy.

Pewnie jest, bo ich  zestawie Ził131 jest takie "kopyto" do formowania  siatek na reflektory:D. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oj z tym spaniem u mnie to ostatnio krucho. Noga się zrosła i trzeba było ruszyć do robienia wzrostu gospodarczego (śpię w dzień bo teraz robię na Night Shift 🤪) no i jeszcze pojawił się nowy członek rodziny do ucywilizowania. Siku, kupka i spacery - jak z dzieckiem...

ec8b986abe3ccb0d9029490449725d36.jpg

Jak widać na zdjęciu artyleria rakietowa na straży okablowania mojego centrum dowodzenia :)

Ale na hobby też oczywiście jest czas - udało się zrobić aż tyle :haha:

06e3aa07db4399f8f2d5caa8fa33e2ad.jpg

Jak wymaluję wnętrzności to się zgłoszę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wnętrze zostało wymęczone. Jako że jest to wnętrze z Urala 4320 to nie szedłem w dopieszczanie szczegółów a malowanie załatwiłem wintydżowo pędzlem bez żadnych washy i brudzenia bo ostatecznie poszło do zamknięcia.

04437116424a29bdd91fa65e27d5a3f9.jpg

 

A po zamknięciu wnętrza prawie nie widać i trzeba mocno się nagimnastykować światłem albo użyć flesza, żeby coś zobaczyć. (szyba była brudna z zewnątrz i już wyczyszczona) W każdym razie temat kabiny został zamknięty razem z dachem.

69a3b60b774a1555f1575c06b55a15f5.jpg

 

9314faacf720ed4533f220d57319a52c.jpg

 

f6da7d10c017704d0bad4418de4fa96a.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie idzie. Z nowym członkiem rodziny uważaj gdzie kładziesz kartonik z resztą części ja miałem kiedyś zwyczaj że to co nie było mi potrzebne kładłem w pudełku na podłogę i w ten sposób mój pupil po powrocie ze spaceru przybiegł do mnie do pracowni uradowany i wlazł łapą do kartonika z modelem pech chciał że trafił łapą idealnie w  kabinę od pojazdu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, orzechu500 napisał:

jak ogarnąłeś ramki okien? to są jakieś blaszki, czy malowane?

Tam nie ma żadnych blaszek- to zwykłe przetłoczenia na przezroczystym plastiku. Krawędź części z szarego plastiku przylegającego do szyby malowałem pędzelkiem na wdechu bo wcześniej położyłem już kolor zielony. Obramowanie na przezroczystym plastiku malowałem już bardziej mokra farbą, żeby rozlała się lekko po zakamarkach i już bez większej precyzji. Co się upaćkało na szybę to podskrobałem wykałaczką i ładnie zeszło. Wszelkie niedoskonałości, które jeszcze są widoczne znikną po pomalowaniu od zewnętrznej strony.

 

13 godzin temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Z nowym członkiem rodziny uważaj gdzie kładziesz kartonik z resztą części ja miałem kiedyś zwyczaj że to co nie było mi potrzebne kładłem w pudełku na podłogę

Też miałem kiedyś taki zwyczaj 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie te dzindziboły nieszczęsne czyli porty do odpalania wyrzutni na kablu, których Trumpek nie dał do swojego zestawu. Każdy dzindziboł składa się z dziewięciu innych dzindzibołów czyli pozostałościach po innych modelach. Oczy bolą bo skąpiec jestem i wciąż jeszcze nie kupiłem lupy :roll:

p.thumb.jpg.9e0a0648cff25fb22a25005f701b3da0.jpg

I teraz mam pytanie, bo o ile jestem 100% pewny, że te porty występowały od strony pasażera to nie udało mi się znaleźć zdjęcia które by potwierdzało występowanie tych portów po obu stronach. Na naszych gradach od kierowcy nie ma nic w tym miejscu, w pojazdach innych armii jest tam czasem gaśnica ale też często nie mają tego portu nawet po stronie pasażera a zdjęcie mojego pojazdu jest tak zamazane, że nie widać. Ale coś tam na pewno tym miejscu jest tylko nie wiem czy to ten port czy uchwyt na gaśnicę?

1979674614_wzr.jpg.005f9ad4c9e7319fac469391c4f7ef86.jpg

*Zdjęcie jedynie w celu dyskusji.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa mi się trochę wyklarowała. Port do odpalania pójdzie od pasażera a od strony kierowcy czeka mnie rzeźbienie uchwytu na gaśnicę. Ale jeszcze wcześniej będę musiał zrobić w ingerencję w ramę bo kabina się do niej nie układa no i obniżyć ten panel przed silnikiem z chłodnicą bo chłodnica jest mocno za wysoko po przymierzeniu grilla 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bulik58 napisał:

Hussar wypuszcza komplet kol. do twojego pojazdu

HSR 35156 for Polish wheels

248737398_(....(...........................................................................0000000000000000000000000000)(1)HSR35156forPolishwheels.jpg.227a8b8cc5b6944fa7c40b2ed59b37c9.jpg

Zestaw bardzo fajny, szczególnie podobają mi się polskie napisy na boku opony. Bardzo wyraźny napis STOMIL  zrobi na modelu robotę. Prawdopodobnie jego cena będzie zbliżona  do ceny modelu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Panowie. Przecież już zdążyłem podwoić wartość modelu kołami. Może i nie będzie napisu Stomil (a nie ukrywam, że szkoda) ale na osłodę przynajmniej są ugięte bo te husarskie wygladaja na napompowane na maksa.

Przy okazji jak już zostałem wezwany do tablicy to oddam skończoną budę. Nie wiem czy model tak słabo spasowany czy wychodzi mój brak doświadczenia w kołowcach ale buda kompletnie nie siadała mi w ramę. Po wycięciu wszystkich fabrycznych mocowań wystarczy tylko nałożyć kabinę na rusztowanie i siedzi. Wyrwałem też cały panel z chłodnicą i obniżyłem jego położenie bo poprzednio chłodnica była u samej góry ale na szczęście udało się ją osadzić bardziej centralnie. Dołożone trochę kabelków i osłony lamp właściwe dla mojego egzemplarza wzorcowego. Ale najważniejszy oczywiście napis Ural stworzony przez @Adams M1A1.

a753bab9619bfb1c15b043937977290f.jpg

 

Żeby zbliżyć się trochę do mojego wzorca i ogólnie do polskich Gradów wyskrobałem parę drobiazgów z nieużytków po poprzednich modelach. Podstawka pod antenę, uchwyt na gaśnicę i pokazywany już wcześniej port do odpalania na kablu.

b65d4f60ecaa8221239ca00c53b3bd72.jpg

 

Tym sposobem temat kabiny już raczej zamknięty i teraz trzeba będzie przenieść na tyły.

97d8bf49fb800d6056e2f69887eef2c9.jpg

 

29de835dcb7d9ecde34a0677ae75d0ba.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryku, tutaj jest wklejony tylko jeden klosz od lampy przy drzwiach kierowcy. Tam już jest wszystko w środku lampy wymalowane a szkiełka lamp przednich jeszcze w pudełku i dopiero na końcu będą wklejone bo osłony by mi mocno przeszkadzały w maskowaniu szkiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

My tylko po kolezensku poinformowalismy o tym fakcie. Wielki szacun za wklad wlozony w ten model. Trzeba by podpytac Adamsa M1A1 w ktorym byl museum i sciagnol ten napis na pokrywe silnika.

Nie byłem w żadnym muzeum po prostu skorzystałem z tego zdjęcia zamieszczonego na tym Forum:mrgreen::

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/db662f57b6fc8b21

Zwymiarowałem sobie ten napis do atrapy z Urala który posiadam i poprosiłem naszego Kolegę z Forum aby mi to  wytrawił z blaszki i tyle. Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 09:06, TAW napisał:

Adamsie, wraz z tym drugim kolegą świetnie się spisaliście bo napis robi tu ogromną robotę :super:Dzięki że i ja mogłem skorzystać.

Wiesz pojazd Ural bez napisu УРАЛ na atrapie to jak Mercedes bez "celownika" 😉 , no po prostu być musi. Ty budujesz "Katuszę" a ja  zacznę budować to :

https://retrotexnika.ru/krasnoyarskogo-radiozavoda/radiostancziya-r-412.html

Brakuje mi jeszcze kilku elementów min. zabudowy , ale o to postarał się ICM:mrgreen: . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajnie się klei plastikową lufę w czołgu, prawda? Już nigdy nie będę na to narzekał. Prawdziwe katusze z tą katiuszą... Spasowanie ogólnej konstrukcji b. słabe. Szpachlowanie na parę razy, podcinanie elementów i nadrabianie plastikowymi profilami, żeby wyprowadzić to na prostą bo lufy względem siebie szły krzywo. Myślałem nawet o zestawie luf do wyrzutni z Voyagera. Stówkę bym dał ale 250 nie dam 🤨 Ostatecznie wyszło tak.

53e3bdcfb6ae35396709787a8cd1fd7a.jpg

 

09dee181e0a26d85599a664abb7670f9.jpg

 

Z własnej twórczości dodałem tylko brakujące przewody zrobione z zawijanego drutu.

509b20ce95bd9b135bea7580ca49d066.jpg

 

18096d6ba0751ef960fbe09801e8c3de.jpg

 

Zostało jeszcze śródokręcie czy jak tam się to zwie i parę drobiazgów do poprawy i trzeba by już powoli kończyć budowę tej ciężarówki z rurkami.

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.