Skocz do zawartości

BM-21 GRAD Wojsko Polskie (1:35 Trumpeter)


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz wybaczcie bo będzie trochę zdjęć. Sesja przedgaleryjna w docelowym oświetleniu skończonego już pojazdu, żeby dać szansę na wyłapanie jakichś baboli, które możnaby jeszcze zniwelować przed właściwą galerią.

Tak jak napisałem sam pojazd skończony, wszystko przyklejone na gotowo oprócz efektów strzału. Doszły różne światełka, priorytety drogowe Toro, lustereczka, odblaski zrobione z niewykorzystanych blaszek i tablica rejestracyjna z tyłu zrobiona z pozostałości kalkomanii i wymęczona antenka.

Skoro zdecydowałem się na strzelanie to będę mu dorabiał kawałek poligonu zanim trafi do galerii. A sam pojazd ostatecznie wyszedł tak:

8d0d8cb972e2557434468d4589a5eb4a.jpg

 

c81e6856cbc8b4c1cc3289a463dda02a.jpg

 

74e06613bbe6458d5d9c83c241d65f6e.jpg

 

826e5ec9786c77108a08d05498064f64.jpg

 

8e2d66947b4ff5db6657b2e3d00d7f45.jpg

 

3350ca443276811000a2e08fe22cd65f.jpg

 

4d6242a2d6ec0218f15f8dda11f4a8ec.jpg

 

6e86a83bda11d11caddf62f2dd99e1f0.jpg

 

9b8cdcc7d9d20f008f81ebb36905777b.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model petarda ale nadal coś mi nie gra z tymi płomieniami. Wg mnie środek, tam gdzie jest najwyższa temperatura powinien być zdecydowanie jaśniejszy, wręcz biały, a "ogony" dookoła żółtopomarańczowe.

 

Tak na szybko:

 

image.thumb.png.d9f3a40aece0fbf1947cd7d1ebf607b8.png

Edytowane przez halset
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @halset. Taki właśnie miałem jeszcze plan jak będę miał dostęp do aero żeby choćby minimalnie na biało oprószyć środek, dlatego nie montowałem jeszcze płomieni na stałe. Bardzo delikatnie się to jeszcze zmieni bo jak tuż nad modelem jest lampa to wygląda też inaczej jak stoi sobie w gablocie. Chodzi o to żeby nie przedobrzyć i żeby w słabszym świetle nie wyglądało to jak wata albo kłęby dymu. Ale troszkę podziałać nie zaszkodzi a Twoja wizualizacja na pewno pomoże :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wymiata! Tak z ciekawości, myśląc o podstawce i stawiając na taki realizm, to nie powinno być w kabinie jakiejś załogi? Nie wiem jak do końca wygląda strzelanie z Grada. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zderzak napisał:

Model wymiata! Tak z ciekawości, myśląc o podstawce i stawiając na taki realizm, to nie powinno być w kabinie jakiejś załogi? Nie wiem jak do końca wygląda strzelanie z Grada. 

Dzięki! Można z takiego Grada strzelać z kabiny albo odpalać wyrzutnię na kablu. Dorabiałem specjalnie to gniazdo do zdalnego odpalania więc teraz będę mógł to wykorzystać i wsadzić tam wtyczkę z kablem wybiegającym poza podstawkę (że w domyśle poza kadrem znajduje się tam obsługa z ustrojstwem do odpalania).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zderzak napisał:

Model wymiata! Tak z ciekawości, myśląc o podstawce i stawiając na taki realizm, to nie powinno być w kabinie jakiejś załogi? Nie wiem jak do końca wygląda strzelanie z Grada. 

Nit takich załogantów do BM-y nie produkuje, załoga znacznie podnosi efekt końcowy modelu.  Pozostaje rzeźba lub przeróbka ruskich lub DDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę bieli do płomieni. Kolory wypłowiały i nie są już tak płomienne. Mocniej się nie dało bo włókna już usztywnione i farbę przyjmują w postaci kropelek i dalsze malowanie już grozi zrobieniem ulepka z waty.

BYŁO:

8d0d8cb972e2557434468d4589a5eb4a.jpg

 

JEST:

e1b66d09be0821fc691336aa9b0c464e.jpg

Edytowane przez TAW
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie to wygląda. Efekt odpalenia rakiety wygląda bardzo realistycznie. Nie mogę się doczekać zdjęć z podstawką w świetle dziennym. No i cieniowanie samego modelu jest bardzo fajny - dla mnie wzór do naśladowania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2022 o 22:52, TAW napisał:

Załogi nie będzie. Nie miałbym ich nawet gdzie ustawić bo pod rakietą raczej by nie stali a rozmiary podstawki na to nie pozwolą.

Jak to nie będzie :?? Załoga być musi, taką startującą  rakietę zrobiłeś a załogi nie zrobisz?? Jakby co to wszelkie namiary na LWP podam :mrgreen:. Pozdr. A

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :piwo:

7 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Jak to nie będzie :?? Załoga być musi, taką startującą  rakietę zrobiłeś a załogi nie zrobisz??

Hahaha i nawet im drzwi od szoferki otworzę... łomem :szczerbol: Umówmy się, że załoga będzie ale schowana w bezpiecznej odległości żeby ich nie opaliły waciane płomienie :stolek: Oczami wyobraźni widzę ich jakieś 5 cm na południe od lewego dolnego rogu podstawki 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerd napisał:

Osobiście nie podjąłbym się tak ryzykownego posunięcia jak próba wykonania ognia czy dymu. Chyba z obawy że wyjdzie a raczej nie wyjdzie.

 Dzięki. Osobiście też nie za bardzo wierzyłem, że to wyjdzie ale mam taką cholerną mentalność, że nie powiem że nie umiem dopóki nie spróbuję. Tutaj miałem jedynie trochę czasu do stracenia bo niczego kupować nie musiałem więc sprawa była prosta. No i jakbym nie spróbował to bym sobie potem pluł w brodę, że chciałem, że mogłem a nie zrobiłem... Także warto próbować nowych rzeczy.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się zaczęło dziać z poligonem. Narazie sama gleba a jak czas pozwoli to przez najbliższe dni będę sadził roślinki. Czarne kropki to miejsca ustawienia przednich kół.

2.jpg.7734e0f1ad70d0e56f07bd5969ee2384.jpg

 

Będzie też tabliczka znamionowa wydrukowana przez Przemka Przybulewskiego.

tabliczka.jpg.8def10fee5281aea64db766e0527af5d.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jabłoni ani gruszy ale jest miejsce dla Katiuszy. Rośliny posadzone, więcej już raczej nie będzie działane. Kolor gleby się jeszcze zmienił - kiedy robiłem poprzednie zdjęcie to fixer do pigmentów chyba jeszcze nie dosechł do końca.

1.jpg.f1115cdaa8b2c4fff64130f1eb9c8cf6.jpg

 

 Z modelem wygląda to tak.

2.jpg.58958bc2ad13b715a6cde6cfde30ac08.jpg

Pozostanie dorobić wtyczkę z kablem, podmalować parę niedociągnięć, dorobię jeszcze inną antenę bo tamta była wygięta jak karabela, zamocuję płomienie na stałe i na końcu tabliczka. Może uda się w tym tygodniu zamknąć już temat Grada definitywnie.

 

A jakby się ktoś pytał dlaczego takie kwiaty 😉

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patryku.

5 minut temu, patrykd napisał:

Teraz dopiero zauważyłem, że GRAD nie ma obić? Nówka funka nieśmigana?

Nie nówka tylko Wojsko Polskie czyli musi być jak funkiel nówka. Jak się nie umie to trzeba jakoś wybrnąć 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze nad kołami za czyste. Szkoda, że nie zrobiłeś ich odcisków. Taki kolos chyba by zostawił jakieś ślady. Dasz radę wydłużyć podstawkę tak żeby nic za nią nie wystawało?, będzie to lepiej się komponować. Takie tam detale, bo praca jak zwykle na najwyższym poziomie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copycat - wszystkie sprawy, które poruszyłeś wydają się być oczywiste ale po przeglądnięciu dużej ilości zdjęć wszystko się komplikuje. Odniosę się do każdej bo tutaj to ciężko o jakąkolwiek zależność.

18 godzin temu, copycat napisał:

Popracuj jeszcze nad kołami za czyste.

O dziwo czyste koła na poligonie nie są rzadkością:2060624002_koa.jpg.7169c9af0ad2c652ccf36cbf4cee4386.jpg

1571058405_koa.jpg.19d5d8e295aebf8ab1c41973dc04fa29.jpg

 

Choć nietrudno też znaleźć takie gdzie są uświnione na maksa nie wiadomo od czego. Jaka jest tego fizyka tego nie mogę zgłębić. Ale co do moich kół to nie są wcale takie czyste. Tamto zdjęcie modelu na podstawce było oświetlone prosto z góry i chyba tam na kół światło nie dotarło w wystarczającym stopniu żeby to uwidocznić. Dziś szukałem sobie zdjęć jako tła do galerii i mam ze światłem z zupełnie innego rzutu, które pokazuje już nieco więcej w tej kwestii (samo światło zresztą fatalne ale mniejsza o to bo tego zdjęcia nie miało tutaj wogóle być :szczerbol:)

IMG20220826204326.jpg.4d9794d819eb6ae7ffe4f768db2c6638.jpg

 

18 godzin temu, copycat napisał:

Szkoda, że nie zrobiłeś ich odcisków. Taki kolos chyba by zostawił jakieś ślady.

Ślady robiłem ale zginęły pod roślinnością i masą błotną MIGa. Został jeden mocniejszy w prawym dolnym rogu (że kiedyś jak było mokro to jakiś pojazd tam przejechał i tak zostało. Grunt na podstawce mam raczej suchy i ubity - taka ziemia potrafi być naprawdę twarda a ślady po Gradzie nie są zawsze tak widoczne jak się wydaje, że powinny być (tutaj też przykład mocno uświnionych kół):

799112980_lady.jpg.7119454d74afb6a65587ca4e40d01471.jpg

 

Przy okazji zbliżenie na podstawkę w tych miejscach (czarne kropki wyznaczają położenie kół). Dołożyłem trochę suchej trawy morskiej - i jak myślicie dać więcej czy dać już sobie na wstrzymanie?

podstawka.jpg.f18ef36c918304070cfd394724ca6d48.jpg

 

18 godzin temu, copycat napisał:

Dasz radę wydłużyć podstawkę tak żeby nic za nią nie wystawało?, będzie to lepiej się komponować.

Niestety nie dam rady bo bazą jest ramka do zdjęć - to nie ma prawa się udać. Ale ten płomień to niech sobie wystaje (rakieta mieści się w obrysie). Robiąc do tej pory tylko czołgi i oglądając je na podstawkach, dioramach już się przyzwyczaiłem, że lufa najczęściej się nie mieści :szczerbol:

 

18 godzin temu, copycat napisał:

Takie tam detale, bo praca jak zwykle na najwyższym poziomie.

Dzięki wielkie :piwo:

 

16 godzin temu, bulik58 napisał:

Ales pan dioramke odpalil , super wyglada. Kfiotki zbierane od wiosny , czy z kwiaciarni?

:piwo: Chabry z poligonu z kwiaciarni od Freonu 😉

 

16 godzin temu, bulik58 napisał:

Kfiotki zbierane od wiosny

Od wiosny nie dałoby rady - chabry kwitną od lipca do września :bleh:

 

Wykorzystane zdjęcia jedynie w celu dyskusji.

 

Edytowane przez TAW
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.