Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic tylko trzymać kciuki

Ja już trzymam od początku tego tematu

Fajny ten tygrys, dasz mi numer katalogowy? (wdzięczny bym był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Dragon 6416.

 

Tu zrywam ten cement, gdzieniegdzie na odejściach tworzę grudeczki-niezawsze odłaził do gołej stali(podkładu), niezawsze równiutko-więc sobie różnicuje, w niektórych miejscach "zalepiam" odejścia prostokącików na obrzeżach, wyrównuje połączenia zimmeritu z dolegającymi częściami płynną szpachlą.:

ResizeofDSCF9445.jpg

 

A tu zaczynam doklejąć kilka blaszek-jak narazie.

ResizeofDSCF9450.jpg

 

Po doklejeniu wszystkich,znów zabawa z płynna szpachlą...ech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci idzie fajnie by to wszo wyglądało gdyby ten tygrys był troszkę rozwalony typu gąsienice rozwalone lub coś bo o ile się nie mylę to tygrysy na czas transportu miały montowane specjalne gąsienice węszę niż normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat gasiennic byl juz walkowany i stanelo na gasiennicach bojowych z tego co pamietam:)

 

ale ogolnie masz racje na czas transportu gaski byly wymieniane. bojowe byly ukladane na lorach przed czolgiem (jonak popraw mnie jesli sie myle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estawy to :

Dragon 6069/6072/6086

Trumpeter 00369

 

 

Gaski bojowe-leżące transp.

 

 

Popodginałem osłony wydechów:

ResizeofDSCF9460.jpg

 

 

I znów kilka blaszek...:

DSCF9472.jpg

DSCF9470.jpg

ResizeofDSCF9471.jpg

 

 

dziobiem dalej

 

 

Co do malowania, jeszcze nie zdecydowałem- SS..czy WH

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podpisuje się pod pytaniem boozego

2. Szacuneczek za robotę z Tigerkiem, z przykrością jednak zawiadamiam, że zdjęć z Kubinki nie będzie bo wstęp i zdjęcia kosztują 120 Euro+15 za fotografowanie ;(i trzeba mieć masę pozwoleń. Poza tym na stronie piszą " MUSEUM OFFICIALS FSB (FORMER KGB) DON`T LIKE MODEL MAKERS"

3. Cio tam z lokomotwyką ? To będzie tak "Kreigslokomotive" Trumpetera ?

4. Pierwszy raz widzę taki przyklejany zimmerit - świetna sprawa.

5. Ten kolega na focie to rozumiem Twój modelarski terminator ?

6. Jeszcze raz szacuneczek za pracę i rozmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same zdjęcia to nie problem, trzeba tylko zabrać ze sobą mało szpanerski aparat (zgłosić go wcześniej) i zapłacić 10-15 euro. Podczas "zwiedzania" i tak masz cały czas kuratora z Федеральная служба безопасности Российской Федерации, który ma na Ciebie baczenie. Gorzej wstęp 120 euro - to jest ze 400 PLN no i oczywiście płatne w rublach bo tam nie ma innej możliwości. Napiszę dziś do nich dowiem się co i jak.

 

"toć" tak mówi moja dziewczyna z Cujawsko-Pomorskiego, to chyba jakiś mocny po krzyżacki regionalizm Pozdro Złośliwy, jak ręka.

Rafale, przepraszam za offtopa, ale chciałem dać znać, że Kubinka = raczej fiasko, o gazetach, plakatach itp pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia pokazują, jak gnę te drobiazgi:

DSCF9477.jpg

 

Wcześniej, do zaginania większych blaszek, używałem wszystkiego co ma ostry i stalowy(twardy) rant/kant.

W chwili obecnej jestem dumnym właścicielem gientarki-można sobie dać bez niej radę.

 

 

Czym kleję?

Przy moim astygmatyźmie......siłą woli, podpartą toną niepartykularnych słów, strachem przed Tinky Winky...i szczyptą super glue/kropelką etc.

 

 

Na tym zdjęci widać dodatkowo, gdzie są babole, podpieram się także zdjęciami w makro, oko "kłamie" ;)

DSCF9478.jpg

 

Czyli zrywam i wklejam ponownie,zdjęcie,sprawdzenie...i tak w kółko.

 

 

A tu, no właśnie,teraz to(mocowanie lewara:

DSCF9481.jpg

 

 

Lokomotywa-pisałem na początku relacji, będzie na końcu.

 

Cieszy mnie, że Was cieszy, że się rozmachałem...bylebym sie nie przemachał.....

 

 

statysta-dokładnie, jednak małomodelarz, raczej wargamer(?)

Ustawia tony siedem dwójek, mierzy coś patykiem, rzuca kostkami.....siedem dwa sa najgorsze, najbardziej wbijaja się w stopy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już z górki.

Obicia i odpadnięcia zimmeritu są bardzo fajne. Według mojego odczucia z jednej strony fotka2 odpryski dotyczą całego grzebienia szpachli. Wydaje mi się że dla efektu realizmu dobrze by było pozostawić pewną nierównomierność. Kurde nie wiem czy się jasno wyrażam - po chłopsku nie odpada cała kreska tylko jej pół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozmawiajmy cyferkami:

DSCF9494.jpg

 

Chodzi o to, ze zbytnio w poziomie obdrapałem, czy o to, że po odejściu zostawiłem płaską powierzchnię ?

Rozumiem, ze chodzi o większą "zębatość" ?

 

 

Jak widac i mnie "jasno" określanie nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że za równe są te odpryśnięcia zimmeritu,hmmm....jakby to wyrazić ,powinny być bardziej podobne do odpadającego tynku ze ścian budynku-myślę że na tym śmiało można się wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.