Skocz do zawartości

INFANTERIEWAGEN/Ommr/SCHWERER PLATF./PANZERJÄGERWAGEN 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie też się bardziej podoba, aniżeli prostokątnie, więc wcieliłem to także w wieży.

Zostało mi dokleić dosłownie kilka części i po budowie.

Lufy nie wymieniłem, bo okazało się że mam z innej bajki, zostanie(chyba) ta.

Dodałem osłonę żywiczną na wylot,dwa ogniwa...a z reszta to widać.

Pomysł na model:

chce, aby panował na nim ogólny rozgardiasz, gdzie załoga, oraz "pracownicy" składu pomagali w jego "ulepszaniu".

Załogi często i gęsto przekładały oraz sprawdzały narzędzia itp.

W ostatnich wolnych chwilach, w drodze na front, by zapomnieć choć na chwile o tym, co się niebawem stanie/będzie działo, łapią się takowych "robótek".

Popisał, pokaże:

DSCF9557.jpg

DSCF9553.jpg

DSCF9551.jpg

DSCF9549.jpg

DSCF9548.jpg

DSCF9547.jpg

DSCF9546.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wyglada, tylko jedna rzecz mnie zastanawia -> skoro oni jada na front, to czemu zimmeritt juz odpadł?

nie chce mi się wierzyć żeby nazi robili taka fuszerke co nawet na front nie dojeżdzała w stanie nadpsutym...

 

chyba ze masz jakies fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, moim zdaniem możesz już tego Tigera śmiało dać do galerii, bo pomimo tego, że nie pomalowany już wygląda zaj........ . Nie wiem, czy moje oczy ( astygmatyczne również, a jakże, nie mylić z stygmatami ) to wytrzymają, jak go juz pomalujesz, nie wspominając o brudzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wyglada, tylko jedna rzecz mnie zastanawia -> skoro oni jada na front, to czemu zimmeritt juz odpadł?

 

Hmm może dlatego, że na froncie miała miejsce awaria silnika/skrzyni biegów i Tygrysek był na tzw poważnej, długiej naprawie w Rzeszy. A zimmerit tak jak napisał Rafał był komfortem tylko do pewnego momentu.

 

Rafale - z nieskrywanym podziwem oglądam najnowsze zdjęcia Tigra. Rewelacja, jestem pod wrażeniem warsztatu. Czapki z głów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak rozwazyl figuranta ktory idzie z karabinem na ramieniu (trzyma go na prawym ramieniu i trzyma pasek od karabinu prwa reka na klatce piersiowej) i zaglada sobie do wagonu przez jakas szparke.

 

albo 2 takich patrolantów z psem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale ja w tych figurkach widze rok, dwa pracy Smile

a platforma ciemnawa, ale fajna. (pewnikiem fotki)

Heh, Paweł, no tyle czasu..to ja na ten projekcik nie mam, a szkoda:p

 

Co do fot,fakt,jakbym ustawił idealne światło(?) na wagon, to Tygrysa i figur byś nie uświadczył.

 

 

ja bym jednak rozwazyl figuranta ktory idzie z karabinem na ramieniu (trzyma go na prawym ramieniu i trzyma pasek od karabinu prwa reka na klatce piersiowej) i zaglada sobie do wagonu przez jakas szparke.

 

albo 2 takich patrolantów z psem?

 

 

Niestety, albo stety-dioramki nie będzie...po 5cm max na boki od składów.

Czyli tory,nasyp i koniec scenerii ;)

Ale, ale.....nigdy nie mówie nigdy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, widze ze sporo stracilem. tylko jesli kociak byl zle traktowany przez wroga i futro z zimmeritu mu poodpadalo to blotniki tez chyba powinny byc sfatygowane nieco? proponuje twoj projekt Rafale przedstawic jako nominacje do ksiegi Guinessa albo jakiegos medalu olimpijskiego. w Polsce bede jutro wieczorkiem to odezwe sie niedlugo. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to blotniki

zamontowali w warsztacie

 

Po boku niektóre noszą ślady "spotkań"

proponuje twoj projekt Rafale przedstawic jako nominacje do ksiegi Guinessa albo jakiegos medalu olimpijskiego.

 

Andrzeju, przestań mnie zawstydzać ! :p

 

Dodłubałem,nieco zmieniłem ustawienie i mamy sztuczny tłum :

DSCF9624.jpg

DSCF9621.jpg

DSCF9616.jpg

DSCF9615.jpg

DSCF9613.jpg

 

Na tym składzie wystarczy,teraz rozmyślam nad pzjgvgni dachem infvag,sporo tego tłumu bedzie :p

 

A tu zrobiłem (chyba) lepsze fotki tego, co jest już dłubnięte:

DSCF9639.jpg

DSCF9632.jpg

DSCF9629.jpg

 

Oczywiście, w usyfieniu będa naniesione poprawki(włączając platformę)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gramofon

było

 

beczkę wina

było

Fajnie, fajnie nie wiem czy nie za duzo tych figurek

to tylko początek

A jakbyś miał jakiś ciekawy pomysł na dioramę to wogóle by było syto Very Happy

Pomysłów mnóstwo, natomiast są pewne ograniczenia-niezależne ode mnie

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal dajesz swietny pokaz kunsztu. Probuje sobie wyobrazic jak to wszystko bedzie razem wygladalo. Gdybys mogl, to opisz prosze ta scenke na wagonie. Na razie mam tylko mgliste wyobrazenie o tym co te postaci robia.

 

Czekam na kolejne zdjecia z warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona kase trzyma i wydziela?

Jestem w o tyle dobrej sytuacji, że nie

 

 

 

Rafal dajesz swietny pokaz kunsztu

I kto to mówi(pisze)...człowiek, który sam wykonuje modele od podstaw...

 

Scenka:

na czole tanka toczyła się jakowaś dyskusja, podszedł kolejny typ z dodatkowymi inf, który tą przerwał.

 

Na wieży,jak widać siedzący "cośtam" będzie czytał, natomiast wystający z niej-dojrzał coś w gazecie interesującego i patrząc przez ramię....czyta/ogląda

 

Ci po lewo(od czoła), układają "po swojemu" narzędzia, jeden będzie poprawiał(chyba) liny, a kolejny jak widać , gestykulując , pokazuje gdzie się maja "po coś" udać.

 

Do samego projektu przewduję jeszcze sporo figur....

Noszenie skrzyń, może jakies zdjęcie pamiątkowe, rozgardiasz na "narzędziowni" pojazdu piechoty, na pz jgwgn itd...

 

W takim kolorze malujesz błoto/torf z bagna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest super, 3 wagony już zakończone są świetne zrobione. Co do ilości germańców to fajny pomysł by zrobić taki młyn, ja bym jeszcze dał dwóch opartych tam przy poręczy z przodu i że niby gadają ze sobą, albo chociaż jednego jak pali papierosa bądź coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 wagony już zakończone

Byłoby świetnie, ale niestety-zaden nie jest jeszcze na finiszu...

dał dwóch opartych tam przy poręczy

Tam zamierzam "zmieścić" chociaż 1 taśmę gąsek transportowych i kilka narzędzi.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim kolorze malujesz błoto/torf z bagna?

 

To miała być przenośna. Średnio cztery do sześciu razy w tygodniu jeżdżę pociągami, przejeżdżam obok kilku miejsc rozładunku i załadunku węgla i drzewa, ale tak usyfionych wagonów jeszcze nie widziałem. Zresztą zauważyłem, że lubisz mocno brudzić swoje modele, przez co wiele z nich w/g mnie traci na autentyczności. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.