Skocz do zawartości

Beriew Be-4 (KOR-2) 1:48 Mars Models


pulemiot

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, pulemiot napisał:

 Jest to niestety czynność uzależniająca.

Uzależniająca od uzyskania efektu końcowego jak u Ciebie na modelu, czy może chodzi Ci o to, że się uzależniłeś i teraz wszystko wokół siebie drapiesz?! 😎

Oczywiście żartuję, choć powyższe Twe stwierdzenie zabrzmiało cokolwiek dwuznacznie 😉

Twój Beriew natomiast podoba się i to bardzo 👍

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 3.03.2024 o 22:19, Rafał B napisał:

Uzależniająca od uzyskania efektu końcowego jak u Ciebie na modelu, czy może chodzi Ci o to, że się uzależniłeś i teraz wszystko wokół siebie drapiesz?!

to drapanie uzaleźnia - chce się go więcej i więcej.

 

powoil napieram i raportuję postęp prac:

 

 

image.thumb.jpeg.6453ac54c84b5515b5a442624a91020c.jpeg

 

 

20240401_210212.thumb.jpg.c6466d7a0e9f20255d32e8fe6c8dd3c3.jpg

 

 

20240401_210409.thumb.jpg.e1d5a672dbc4536cab51ab60f41281d8.jpg

 

 

20240401_210556c.thumb.jpg.d8a109ca29e2de8a9afff60f8b331b1f.jpg20240401_210323.thumb.jpg.d2946b4ab2eb92f92f5dba07b58284b0.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest.

Jeśli mógłbym na coś wskazać, to na intensywny kontrast ożebrowania na dolnej powierzchni skrzydeł z otaczającą go materią (być może to było płótno, a zabieg malarski ma imitować jego ugięcia i naprężenia). Jest on na tyle mocny, że u mnie wywołuje wrażenie nienaturalności. Niewykluczone, że stonowanie go poprawiłoby sytuację.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Trzeci raz czytam Zaruk Twoją wypowiedź i przyznam, że powinni Cie wziąć na szkoleniowca dla dyplomatów i negocjatorów :D 

A tak na poważnie - jak patrzę własnymi oczami na model w świetle dziennym, to mi się wydaje, że nie ma kontrastu i zaznaczenie jest delikatne. Za to jak popatrzę na zdjęcie, to "jestem skłonny przyznać, żę Twój wywód został oparty na solidnych przesłankach" :D Czyli po naszemu - masz rację. Taki poziom kontrastu aż "wyje" Wieczorkiem odpalę aerograf i pojedziemy lekkim filterkiem raz, drugi, trzeci. Stonujemy ten makijaż 

Edytowane przez pulemiot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 2.04.2024 o 17:28, zaruk napisał:

Jeśli w realu jest dobrze, to nie poprawiaj. 

Przeanalizowałem sytuację. Możliwe są dwa wytłumaczenia:

1. Algorytmy siedzące pomiędzy obiektywem aparatu mojego telefonu, którym robię zdjęcia, a ekranem tegoż telefonu podbijają kontrast, żeby uczynić obrazki bardziej atrakcyjnymi.

2. Różnica w patrzeniu na obiekt. Już tłumaczę: jak patrzę w lustro podczas golenia, to widzę postawnego faceta z dużą klatą szerokim podbródkiem, no może  z lekko przerzedzonymi włosami. Generalnie OK. Tymczasem, oglądając zdjęcia rodzinne widzę raczej łysiejącego brzuchatego gościa z konkretnych drugim podbródkiem. Raczej nie OK. 

Wydaje mi się, że patrzę na mój model z czułością i ta czułością nakłada mi pewien filterek na jego odbiór. Niedoskonałości zostają zmiękczone, a te co bardziej udane fragmenty wychodzą na pierwszy plan.

Dlatego widzę, że warto fotografować, można wtedy zobaczyć swój model z innej perspektywy i może nieco bardziej "obiektywnie".

 

Mowing on:

Zamaskowałem, kolor bazowy rozcienczyłem i poszedłem delkatnym filtrem.

Oprócz tego dołożyłem od siebie zaczep do ustrojstwa zewnętrznego  startu silnika. 

 

20240407_131631.jpg

 

20240407_131642.jpg

 

20240406_215743.jpg

Edytowane przez pulemiot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pulemiot napisał:

obiektywem aparatu mojego telefonu, którym robię zdjęcia, a ekranem tegoż telefonu podbijają kontrast, żeby uczynić obrazki bardziej atrakcyjnymi.

i dlatego nowe smartfony maja  po 8 objektywow....:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zaczep.

Rozwiązaniem problemów z postrzeganiem własnej osoby może być fotografia rodzinna podczas golenia. Niełatwe logistycznie, ale dysonans percepcyjny powinien zniknąć. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2024 o 16:13, pulemiot napisał:

Przeanalizowałem sytuację. Możliwe są dwa wytłumaczenia:

1. Algorytmy siedzące pomiędzy obiektywem aparatu mojego telefonu, którym robię zdjęcia, a ekranem tegoż telefonu podbijają kontrast, żeby uczynić obrazki bardziej atrakcyjnymi.

[…]

Dlatego widzę, że warto fotografować, można wtedy zobaczyć swój model z innej perspektywy i może nieco bardziej "obiektywnie".


Dokładnie tak jest, jeżeli fotografujesz w formacie .jpg to zdjęcie jest obrabiane przez algorytmy aparatu, podbijany jest kontrast i mikrokontrast, nasycenie, ostrość itd… aby zdjęcie wyglądało lepiej.  Dodatkowo ekrany i telefonów i popularnych laptopów także są zaprojektowane tak, aby obraz był ładny, a nie prawdziwy. Sposobem na uniknięcie tego jest fotografowanie w formacie RAW i samodzielna edycja zdjęcia (choć aby zbliżyć się do rzeczywistości i wiernego odwzorowania dochodzi jeszcze kilka czynników, które trzeba wziąć pod uwagę). 
 

Co do popularnego stwierdzenia, że „makro jest wrogiem modelarza” to ja z kolei mam zupełnie przeciwne zdanie, zdjęcia modelu pozwalają mi wyłapać rzeczy do poprawki i bardzo pomagają w ocenie wykonanej pracy.

Edytowane przez Albatros
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak jak się umówiliśmy, przygasiłem nieco kolorem bazowym kontrast na płóciennych powierzchniach.

Dorobiłem szyny RO 80,  z których odpalano rakiety. zamontowałem po dwie na każdym skrzydle pozostawiając miejsca na montaż pozostałych dwóch. Dorobiłem kable do odpalania rakiet i wyciąłem prowadnice w szynach.:

 

image.thumb.jpeg.a257c3fd490ebc4e94159c715800167d.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.27d7a20bfd7d0c353c69602698e639d0.jpeg

 

 

Na zamontowanie czeka też SzKAS:

 

image.thumb.jpeg.9e8babd32ea7f8c369b4cabc96861d4b.jpeg

 

 

jutro czeka mnie walka ze światłąmi pozycyjnymi. 😰

Edytowane przez pulemiot
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.