Skocz do zawartości

T-72M1 Tamiya 1:35


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjechał z KWM-RH filia pancerna , :)
ostatni model w tym 2021 roku ( w sumie udało mi sie sklecić 20 szt:( ) czyli mówiąc po robotniczemu nie wykonałem normy .   :) W tamtym roku było ponad 30 ! Model 1:35 Tamiya T-72 M1

PC280315.JPG

PC280316.JPG

PC280317.JPG

PC280318.JPG

PC280319.JPG

PC280320.JPG

PC280321.JPG

PC280322.JPG

PC280323.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł. Taki w miarę czysty ale nie defiladowy. Jeżeli cokolwiek zmieniać to może ewentualnie ciut mocniejszy wash w zagłębieniach i przetarcia na przetłoczeniach błotników - chyba że są ale na fotkach nie wyszły.  Podstawowy kolor to jaka farba (producent i numer) - wyszedł fajny LWP Olive Green półmatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg zrobiny raczej tak dla relaksu  ,dla siebie , nie wystawowy ,washe dawałem ,troszkę kurzu ,ale zdjęcia nie uchwyciły ,detali .Nie jestem rekinem fotografii  :) Kalki użyłem  z  Toro-Model 35D38  1 Brygada Pancerna 1 Warszawska Dywizja  Zmechanizowana Lata 80-te, W originale nie powinno być wyrzutników  świec dymnych ,ale  podobały mi się więc trochę pofantazjowałem ,a co tam  !   :)

A tak  ogólnie to powiem ( może sie to nie spodobać  narodowcom   i innym elementom  ,) ale te rosyjskie i radzieckie  pojazdy coś w sobie mają ,szczególnie seria T (55,62,64,80 90 )  może nie są to Abramsy   ,Leopardy  ale są po prostu fajne  ,i dodam z  w poczekalni leży trochę pudelek tej radzieckiej i rosyjskiej myśli :)

Edytowane przez RH
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michal_G napisał:

Fajnie wyszedł. Taki w miarę czysty ale nie defiladowy. Jeżeli cokolwiek zmieniać to może ewentualnie ciut mocniejszy wash w zagłębieniach i przetarcia na przetłoczeniach błotników - chyba że są ale na fotkach nie wyszły.  Podstawowy kolor to jaka farba (producent i numer) - wyszedł fajny LWP Olive Green półmatowy.

Użyłem zestawu HATAKA  pakt warszawski

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bulik58 napisał:

Czemu nie powinno byc wyrzutnikow swiec dymnych ... masz na mysli prawdziwy pojazd z tym nr. na wiezy czy tez ta wersje czolgu?

 

czok.jpg

Pojazd z tym numerem  ,Na schemacie z kalek Toro  ,ten czolg nie posiada tych elementów ,i tym sie posiłkowałem ,bo nie znalazłem żadnej fotografii

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d38e.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czołg ze schematu Toro to wersja M, a wiec nie tylko bez granatów, ale też wieża ma inny kształt niż M1. Od biedy można by zaszpachlować dziury pod wyrzutniki bo sama wieża Tamiya też nie oddaje dobrze wersji M1. Ale jeszcze jeden feler -  w wersji M nie było dodatkowej płyty pancernej na przednim pancerzu, więc cały detal do gruntownego zeszlifowania i odtworzenia. Ogólnie byłoby trochę roboty ze zrobieniem wersji M. Można by też dokupić wieżę i przód kadłuba od SBS ale to już mocne koszty by były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak widzę zdjęcie eMki z szachownicą i ekranami przeciwkumulacyjnymi to mnie nosi... Kiedyś zrobię ale jak wyliczałem z zestawu Tamiya i wszystkimi dodatkami (2 x SBS + traki + lufa) to będzie ok 500 zł a jeszcze będzie trochę trzeba poskreczować.  Osobiście się narazie wstrzymuję bo liczę, że Trumpek przy tylu wydanych wersjach T-72 weżnie się kiedyś za eMkę. Od biedy Ural tez może być. No poprostu cudne są te czołgi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAW napisał:

Zawsze jak widzę zdjęcie eMki z szachownicą i ekranami przeciwkumulacyjnymi to mnie nosi... Kiedyś zrobię ale jak wyliczałem z zestawu Tamiya i wszystkimi dodatkami (2 x SBS + traki + lufa) to będzie ok 500 zł a jeszcze będzie trochę trzeba poskreczować.  Osobiście się narazie wstrzymuję bo liczę, że Trumpek przy tylu wydanych wersjach T-72 weżnie się kiedyś za eMkę. Od biedy Ural tez może być. No poprostu cudne są te czołgi!

Gorzej, że ja kupiłem niewłaściwą wieżę od SBS i czeka mnie skrawanie w żywicy. Przednia płytę też da się zeskrobać bez kupowania aftermarketu.

Dzięki za zdjęcie 😁

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, martinello napisał:

Gorzej, że ja kupiłem niewłaściwą wieżę od SBS i czeka mnie skrawanie w żywicy. Przednia płytę też da się zeskrobać bez kupowania aftermarketu.

A którą wieżę wziąłeś? Przednia płytę można oczywiście skrobać ale gotowiec też jest bardzo fajny i mniej pracochłonny. Podstawowy detal ma już na miejscu, osłonyprzewodów bardzo ładnie odlane, że robienie z drutu nawet niewiele tam wniesie no i do tego w zestawie całkiem bogate oblachowanie (m. innymi falochron, uchwyty na linę, zapinki do zasobników i obejmy na zbiorniki. Naprawdę niegłupi zestaw. Poczekam trochę aż sprawa ostatniego czarnego piątku ucichnie 😇, zrobię jakieś zaległe pudła żeby żona widziała że jest ruch w interesie i może za rok walne grube zamówienie pod T-72 M. Chyba, że na horyzoncie pojawi się taki w planach jakiegoś producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A/M1 a powinienem M.  Falochron i inne blaszki nie są mi potrzebne, mam blaszkę Voyagera dedykowana do t-72 tamiya.

 

Dałem ogłoszenie o zamianie, ale nie ma chętnych 🤪

 

RH przepraszam za zaśmiecanie wątku...

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.