Skocz do zawartości

"Rozbić barykadę!!" 8 Pułk Artylerii Haubic, Berlin 1945; 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj, nie znam tego miejsca i jego historii, ale patrząc na ten budynek wydaje mi się, że on był odbudowany. Jeden bardzo charakterystyczny szczegół, zobacz pod oknem z czerwonymi firankami, pozostałości okienek piwnicznych. Budynki, które trochę postoją maja taką dziwną tendencję do "wchodzenia w glebę" i to jest tu widoczne. No i na upartego ilość pięter się zgadza z opisem - więc moim zdaniem jest to prawdopodobne, że on był zniszczony, może wypalony - ale odbudowany.

Ciekawe, czy ktoś by miał zdjęcia np. sprzed wojny?

Pozdrawiam i do usłyszenia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ten budynek na 99% był odbudowany. Porównajcie kamienicę w tle ze zdjęcia: prosta wręcz typowa, prosta, natomiast ten budynek jest mocno współczesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co by nie było, że się obijam... 
Powoli montuję bazę. 
7bNqmZz.jpg
Niestety przyrząd do cięcia kątów już się wysłużył i rozchodzą się listewki. Muszę kupić nowy i od nowa je przyciąć i  wkleić:
r9IbE8y.jpg
Tymczasem pytanie: z czego najlepiej robić budynek? Kiedyś ( w 35) ryłem z karton-gipsu, ale czy do 72 się nada i czy nie jest to przestarzała metoda? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 09:05, neptun1939 napisał:

Co by nie było, że się obijam... 
Powoli montuję bazę. 
7bNqmZz.jpg
Niestety przyrząd do cięcia kątów już się wysłużył i rozchodzą się listewki. Muszę kupić nowy i od nowa je przyciąć i  wkleić:
r9IbE8y.jpg
Tymczasem pytanie: z czego najlepiej robić budynek? Kiedyś ( w 35) ryłem z karton-gipsu, ale czy do 72 się nada i czy nie jest to przestarzała metoda? 

Może niekoniecznie ta skala o którą pytasz, ale można wycinać naprawdę cienkie paski materiału ze styroduru, tutaj mały tutorial
https://www.youtube.com/watch?v=B7y0QMzAp5w

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsza część figur gotowa w 75%:
AvGOkEt.jpg
1Op4XGF.jpg
Powoli powstaje też projekt kamienicy ( prawie gotowy - pozostało go przeskalować, bo za duży zrobiłem szkic) - dziś będzie gotowy.
U6d5x4S.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 24.05.2022 o 21:39, copycat napisał:

trochę cieniowania i więcej kolorów skóry by się przydało.

Cieniowania i kolorów na czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, M.A.V. napisał:

myślę że chodzi o skórę więc cieniowanie na twarzach i dłoniach

Poprawię za jakiś czas ( lipiec?). Tylko kupię zestaw akryli do cieniowania Twarzy. Na chwilę obecną brak funduszy, a w czerwcu też nie zapowiada się bym wyłuskał na ten zakup... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

W temacie teoretycznie nic się nie dzieje bo nie ma relacji na forum. Prawda jest jednak znacznie inna. 
 Głowiłem się nad tą winietką i doszedłem do wniosku, że wystawienie ściany wysokiej na 17 cm na podstawce 10x10 jest bezsensowne, bo się to wszystko zgubi. A też takie robienie fragmentu 1-2 piętra i ucięcie w powietrzu budynku do mnie nie przemawia. 
 Postanowiłem, że rozbuduję winietkę do większej dioramy. Raz, że będzie to lepiej wyglądało, dwa odda kontekst przedstawianej scenki. No i trzy - chyba najważniejsze - każdy z nas z czasem zaczyna borykać się z brakiem miejsca na swe prace. Doszedłem do wniosku, że lepiej zrobić jedną dużą i porządną dioramę z kupą sprzętu i figur, niż robić dajmy na to 10 małych winietek, co zajmą więcej miejsca....
 W chwili obecnej gromadzę figurki i sprzęt na tą dioramę. Docelowo chcę dać 5-7 T-34 ( zarówno 76 "Miki Mouse" jak i 85 jeden jako płonący wrak), jakiś cywilny pojazd spalony, Pewnie dojdzie też jakiś zniszczony niemiecki pojazd opancerzony.  Całość zostanie uzupełniona kupą figur by ukazać walki wewnątrz kamienic. 
 W chwili obecnej z pewników na dioramę ( figury to):
Sowieci i Wojsko Polskie:
- Obsługa haubicy ze Zvezdy i FtF
- Saperzy sowieccy i figurki "Berlin 1945" ze Zvezdy - są na etapie wykańczania - dziś zmaluję im "paczałki" i 6 z 9 będzie gotowych + dwie zaawansowane w 70%
- Italeri 6057 Russian Infantry WWII i 6069 Russian Infantry- kilkanaście figur
- HAT 8263 Russian Tank Riders (kilkanaście figur
- Pegasus 7498 Soviet Infantry (Winter And Summer Uniforms) - też kilkanaście figur
Niemcy:
- Italeri:  6068 German Elite Troops, 6022 German Infantry, 6151 German Infatry in Winter Uniforms ( kilkanaście figurek z obu zestawów wybiorę, które będą mi najbardziej odpowidać pozycjami)
- Pegasus 7228 German Infantry in Berlin 1945 
- White Stork Miniatures F72041 "Medic! Medic!" 
- FC ModelTrend 72424 Fallen/wounded German soldiers
 Z prac to planowanie wymiarów dioramki. Ćwiczę też zabawę ze styrodurem przerabiając zestawową podstawkę pod sowieckich saperów od Zvezdy. Jest to dopiero początek prac nad nią:
0698YnX.jpg
VnSpay1.jpgwYt1g3y.jpg
aNx5j6C.jpg
SGt6VQq.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nauka gruzowania ciąg dalszy, prawie na finiszu. 
cW5fBjG.jpg
47xUBjE.jpg
I niespodzianka po washu z olejnych - wypaliło? nadtopiło ? Styrodur, dlatego musiałem dać tą belkę opaloną w rogu by to ukryć:
NGZQIDA.jpg
 Grupuję też dalszą część materiału modelarskiego na dioramę. W kwietniu najpewniej zacznę robić pierwszy czołg na dioramę - T-34/85 ze Zvezdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gruz miejscowo popsikany Africa Yellow. pozostało i drzewa olejami potraktować i będzie. Za niedługo ( po Fw 190 A-8) wjedzie na warsztat pierwsza T-34/85 (model Zvezdy) przeznaczona na tą dioramkę. 
aS4X0i4.jpg
CIZdBlW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Warsztat teciaków ruszył:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.