Skocz do zawartości

Reanimacja Walentyny III, Miniart 1:35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Pracuję już nad podstaweczką dla Walentyny. Minimalistyczna, ale tak sobie pomyślałem, że pobawię się trochę i będzie nieco urozmaicony teren i jakieś detale... 

VwCqtDT.jpg 

Najpierw klej do płytek a na to ziemia, kamyki, trawki, etc. Próbnie utrwalałem unigruntem - sprawdza się b. dobrze. 

Potem nasadziłem nieco trawki... 

 

u8I8xYa.jpg

 

Potem więcej trawki i roślinności.... 

f8nWFsE.jpg

 


... a potem rzeczone "detale" - będzie przydrożna figura i wiejski płotek. 

MfHtwiV.jpg%5B

 

5TmxlGA.jpg 

 

Była też drobna przymiarka, co i jak... 

Npj0aXP.jpg 

... i wreszcie malowanie bazowych kolorków aerografem i pędzelkami mniejszych detali.  

iZlkEYU.jpg

 

pr2mfxm.jpg

 

swOpDIT.jpg

 

1gLd72g.jpg

 

Pozdrowienia!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Modelarski zapał w ostatnich dniach mi trochę osłabł, no ale trzeba to finalizować. 
Pomaziałem detale do podstawki. 
Płotek: 

Podmalówka - akryle
Q7byiNL.jpg

 

 

Oleje: 

94pIbCs.jpg

 

 

Wincy olejów 😉

 

fKXRRTl.jpg 

 

Figura: 

fh5cFb4.jpg

 

 

Nie wiedziałem, że zacieki z glonów wyszły aż tak jebitne - na żywo tego nie widać, stonuję. 

mCvTu7v.jpg

 

 

Pepeszka. Pierwszy raz próbowałem zrobić coś a'la słoje drewna. :roll: 

bGi4rLm.jpg

 

 

Na samej podstawce trochę popracowałem emaliami Ammo, tymi samymi, co na czołgu:

dhAYjmr.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zaruk napisał:

To Święty Maciej?

Nie znam się na świętych. 😉

 

10 godzin temu, orzechu500 napisał:

Podstawka pierwsza klasa! A te słoje jak modziłes ?

Jeśli o pepeszkę chodzi to po prostu jakieś czerwonawe-pomarańczowe Vallejo kładzione ultra cienkim pędzlem w ultra malutkiej ilości., mocno rozcieńczone. Początkowo efekt niewidoczny, ale jak przeschnie po kilku sekundach to pojawiają się kolorki. Powtarzałem do skutku. 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacynki: 

 

hGm5Je7.jpg 

Lepiej w tym momencie nie umiem/nie mam siły/ochoty. Jeszcze muszę ich trochę ubrudzić, żeby wyglądali jak prawdziwi krasnoarmiejcy. 
Malowałem z grubsza jak ostatnio Kovac, cieniutkimi warstwami, faktycznie fajny i szybki sposób - na pokolorowanie ludków potrzebowałem dwóch wieczorów po ok. 2 godziny. Jeszcze jedno takie posiedzenie i będą w 100% gotowe. 

 

6OEM6PD.jpg 

6bvafh6.jpg

 

Na podstawce wszystko na swoim miejscu. Dodałem jeszcze trochę różnych roślinek. 

 

 

yDIC3p8.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przegapiłem ten warsztat, więc miałem okazję sobie przestudiować przed chwilą cały od początku do teraz, bardzo mi się podoba, już się nie mogę doczekać końcowego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę tylko uwagę na uszankę u jednego z czołgistów. Teraz pomalowałeś ją jak te produkowane powojnie w Czechosłowacji.
Wojenne to trochę temat rzeka. Były to różne kombinację beżów i brązów ale na pewno nie było zieleni z szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.