Skocz do zawartości

Reanimacja Walentyny III, Miniart 1:35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Wlazłem na model z olejami i emailami. Głównie rdza, ale też jeszcze trochę przebarwień. 
Kilka miejsc na fotkach razi w oczy za mocnymi kontrastami, ale już to wygładziłem. 

Rdzawe obszary, takie jak wydech czy gąsienice oraz lina holownicza oczywiście nie są skończone. To raptem przygrywka do dalszych prac, co nieco zostanie stonowane, a co innego podciągniemy jeszcze Lifecolorkami. 

 

SCfTdoE.jpg 

 

1evLCzd.jpg 

 

utT78M9.jpg 

 

Pozdrowienia! 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U lakiernika to chyba dawno nie był ale, jak zrozumiałem, Wania nim jeździł. To i zapuścił.

Bardzo przyjemne dla oczu te urozmaicone przebarwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć i czołem 

Jeszcze odrobiny zabawy olejami i wszystko zapsiukane lakierem matowym. Zrobiłem trochę zacieków to i tam oraz mocniej zapuściłem niektóre zakamarki. Ogólnie plan jest bardziej w stronę błota i kurzu, więc zasadnicza część brudzenia przede mną cały czas. 

 

p7NoYPA.jpg 

 

0Kb27c6.jpg 

 

 

TmvSjoW.jpg 

 

PbM294v.jpg 

 

Pozdrowienia!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kukły zamierzam pomalować na końcu, a grunt obowiązkowo, bo po moim sklejaniu sprzed dekady podwozie jest powichrowane i musiałem skleić na amen, żeby "jakoś to było". Tak czy siak na prostym nie ustoi, więc coś pod gąsienicami musi mieć. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Zanim zacznę brudzić, to muszę mieć wszystko złożone do kupy. Stąd cygański majdan wylądował na dupie Walentyny. 

 

yd8NKoI.jpg 

CBvtR8q.jpg 

 

Przy pierwszym posiedzeniu brakło pary i czasu na pomalowanie pasów, ale szybko nadrobiłem. 

 

ZKrXps2.jpg 

 

Na podwoziu pojawiła się pasta akrylowa jako baza pod błoto, ale o tym innym razem. 

 

Pozdrowienia!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

 

Tymczasem - rzekło się o błocie i jego teksturze. A więc tak - mamy tu pastę Ammo: 

 

tg9wn5K.jpg

 

e8NlmGX.jpg

 


Pomalowaną dwiema mieszankami - buff+szary i flat earth. Tak samo potraktowałem inne powierzchnie modelu. Mamy więc już podkładkę pod dalszy brudzing. Mieszanką kurzową na bazie wody z płynem do mycia naczyń oraz farbek dust Lifecolor zrobiłem parę wyraźniejszych zacieków. 

 

xxEK5bq.jpg

 

gZP0uyS.jpg

 

lSo0HJT.jpg

 

GRrIz4Z.jpg

 

Potem wszystko zgram razem kolejnymi efektami przy pomocy płynów brudzingowych Ammo i pigmentów, tak jak zacząłem to robić na podwoziu: 

 

ZgKoxJI.jpg

 


... ale o tym innym razem. 

PS Stwierdzam, że to cholernie niewygodny model do malowania - przynajmniej dla mnie. Brakuje mi tu powierzchni, żeby "poszaleć". Ledwie się coś znajdzie, to zaraz jakieś załamanie, zakamarek, śruby, nity i bóg wie co jeszcze. Niby ma to swoje plusy, ale trzeba się pilnować, żeby wszystkiego nie utopić w zakumulowanym brudzie i syfie. 

Pozdrowienia!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka to rzecz gustu, widzimisię lub ew. odwzorowywania lokalnych uwarunkowań. 😉 

To jeszcze nie koniec kolorowania błotka, więc odcień pewnie jeszcze się ciut zmieni, ale ogólnie chciałem mieć na tym modelu takie jaśniejsze, gliniaste błoto. Dla odmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie będzie.  

Prace przy modelu już prawie zakończone. Jeszcze tylko trawki na układzie jezdnym zgram z kolorem błotka, poza tym jakieś minimalne popraweczki. 

Wszedł "brud 3D" i takie ostateczne zabrudzenia, mokre/tłuste/etc. 

Odkryłem jak fajnie ze sznurka jutowego robi się zaschniętą trawkę i nie mogłem się powstrzymać. Nieco mnie poniosło w obsypywaniu tym model, więc kilka ździebełek pewnie ujmę. Niemniej jestem w miarę zadowolony z efektu. 

W6EfduL.jpg

 

gpqUtHy.jpg 

U5HQId9.jpg

 

Fg1suY8.jpg

 

SoYYDJS.jpg

 

89uEBSv.jpg 


Zaczynam strugać podstawkę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.