Skocz do zawartości

1/72 Messerschmitt BF109 F2 Hans Von Hahn


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Model czysto rekreacyjno-malowniczy do nauki aero. Robiony pilnikiem linie podziału-takim do paznokci😀. Standard ostatnimi czasy😋-Fengda dysza 0,2mm. Pierwsze malunki aerem i chrzest poszedł😃.Sky blue za bardzo rozcienczona🙄.Okaże sie jak dalej będzie szło.Oszklenie od nowa zrobię jednak.

b83aace75d8ab43919939b440e8b0dc0.jpg

 

 

 

 

20220125_185215.jpg

20220125_185409.jpg

20220125_185350.jpg

20220125_184632.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje. Trzymam kciuki. Tam na dziobie przyszpachluj. Kółka od szablonu będą czy z łapy?

Edytowane przez tlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

kalmary surowe-nie smażone

Kurde, na to nie wpadłem. Ale to chyba zarodki kalmarów, jak w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wymyślę😋.Próbowałem prówbnie ciasto zrolować z patafki-przy tej skali ciężko- elastyczne kształtne krążki..-lub do lodówki-balkon aby się krążki utwardziły.Opcja zawsze jakiegoś szablonu-wyjdzie w praniu.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby końcówkę przeciętego okrągłego długopisu zamoczyć w płynie maskującym j takim czymś robić kółka? 

W sensie najpierw malujesz kolorem kółek, potem robisz je maskolem, a na koniec aero kolor kamuflażu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tej skali było by ciężko, wydaje mi się, że lepiej te kółka długopisem robić. Czyli moczyć ścięty długopis w farbie w kolorze kółek i wtedy na model. Albo słomkę do napojów, ma mniejsza średnicę. A kształt, żeby był niekształtny zretuszowac cieńkim pędzlem. 

Edytowane przez tlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dobrze rozcieńczyłem-prawa dobrze siadła,troche za nisko z maskowałem, lewą za bardzo thinnera levellingu wamoda-ale poprawi się potem.Kółka z plastiku- od tego lizaka.Pasuje średnica hmm🙄mniej wiecej?

20220127_164722.jpg

20220127_164743.jpg

20220127_165905.jpg

20220127_170009.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko mniejsze od podwoziowych kół średnicą tak 2-3mm i wiekszę 2-3 x od ogonowego kółka-poćwiczę te koła na złomie-za nim na ściane graffiti walne. Chodzi o czerwonego lizaka-zółty puzon-ma większą średnicę to widać.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Dzisiaj dobrze rozcieńczyłem-prawa dobrze siadła,troche za nisko z maskowałem, lewą za bardzo thinnera levellingu wamoda-ale poprawi się potem.Kółka z plastiku- od tego lizaka.Pasuje średnica hmm🙄mniej wiecej?

20220127_164722.jpg

20220127_164743.jpg

20220127_165905.jpg

20220127_170009.jpg

 

A może te plamki to zrób tak: nabierz troszkę farby do tej rurki, następnie dmuchnij przez rurkę na model? Powtórz kilka razy do osiągnięcia zadowalającego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, socjo1 napisał:

 

A może te plamki to zrób tak: nabierz troszkę farby do tej rurki, następnie dmuchnij przez rurkę na model? Powtórz kilka razy do osiągnięcia zadowalającego rezultatu.

Może być ciężko-nie widze tego pomysłu?Koła w farbie-na lizaku na wiązaniu sie powolnym już farby-opcykam na szrocie-nie chce zaciapać kadłuba tak na pomalowanej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje skrzydlatego dalej(za mocna taśma maskująca w użytku-zmienie ją)koła dla mnie to nowość🙄🧐.Gdyby koła  były by na sky blue bezpośrednio w tym samym kolorze, to by poszło jakoś-a tu green hehe🤣.Próbnie jak psikałem z aero.Hokus pokus,czary mary-używałem 1bary😜.

16434632103041955117323822016904.jpg

20220129_152027.jpg

20220129_152148.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to pochlastałeś?

Spróbuj żyletką - tnie bardzo cieniutko i można te kółeczka mieć naprawdę delikatne.

Wtedy bym je przykleił na maskol.

A właśnie!? Kółeczka zrobione maskolem zaostrzoną wykałaczką lub patyczkiem do szaszłyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, myszaty napisał:

Czym to pochlastałeś?

Spróbuj żyletką - tnie bardzo cieniutko i można te kółeczka mieć naprawdę delikatne.

Wtedy bym je przykleił na maskol.

A właśnie!? Kółeczka zrobione maskolem zaostrzoną wykałaczką lub patyczkiem do szaszłyków?

W tym problem, że do modelingu już przeważnie, większość rzeczy mam, ale nie wstyd mi przyznać, że "maskola" jeszcze nie posiadam🤫🤭. Jak tak, to widzę jakiś jogurt maskola  z neta, firmy Humbrol.

 

Waliłem na szrocie i przytwierdzone- na patafix oczywiście od strony kadłuba

 

Kółeczka- nożykiem modelarskim hehe.

 

Nie wiem, jak przy takich maskolach, zachowa się krąg w środku koła, by nie zalać go pigmentem, ale wiesz jak laik, to co ja mogę się znać :)

 

A, na powierzchni z zewnątrz i lekko środek koła aaaaa czaję już. Oto chodzi ?? Taka warstwa ochronna-gumowa....patrze na buteleczki z sieci i kojarzy mi się, żelatyną-galaretką..

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowaliśmy na Donka, pozostała nam, na chwilę obecną powyższa Biedronka. Czekam na efekty. A dopatrzyłem się, takiego malowania- które bardziej mi siada, bo nie zlewa się, jasno zielony- z ciemniejszą zielenią na skrzydłach....

 

http://www.historicalwings.com/?page_id=1847 - widzę greu i dark grey na skrzydłach- ciekawa opcja hmm🤔

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans von Hahn

 

Podobnie-  oj Urlich, nicht trinken bo Ci ręka drży, wyszło to tak polowo, fajnie .Na malowaniu, krążki nie są idealne i jest w tym właśnie urok :).

 

Czyli jak to robisz kropkę co pokazałeś maskolem- czyli środek koła- przytuliłeś do tego rurkę i psikłeś . Zarys powstał jedynie po zewnetrznych krawędziach koła, bo środek został zabezpieczony maskolem ??

 

Dzięki myszaty, za poradę. Trzeba maskol kupić, bo widzę, z Humbrola filmiku, camo na tankach wygladą spoko. też spoko, chociaż taśma jest precyzyjna przy prostych liniach- jak u mnie narazie,ale wyjdzie z czasem poćwiczyć. 

 

Jakiej firmy maskola kupić?? i dedykowany thinner, też widzę do nich..

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.