Skocz do zawartości

1/72 Messerschmitt BF109 F2 Hans Von Hahn


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Zamoczyłem rurkie w maskolu i dotknąłem. Zrobiło placek.

 Czekaj, czekaj,  bo to trza opanować kolejność..załóżmy:

1. Podkład

2. Plamki bazą by mieć środek kółka

3.maskol kółko mniejsze

4. Otoczka dookoła kółka kolorem kółkowym

5. Ściągamy maskol

6. Większe kółko maskolem ( by mieć ten rant)

7. Psikamy bazowym

8. zdejmujemy maskol

Powtarzamy jak nie wyszło... 🙂

 

Maskole mam 3: valejo, chematic i renesans.

Najfajniej robi się valejo, potem chematic i renesans ( ten wali moczem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, myszaty napisał:

Zamoczyłem rurkie w maskolu i dotknąłem. Zrobiło placek.

 Czekaj, czekaj,  bo to trza opanować kolejność..załóżmy:

1. Podkład

2. Plamki bazą by mieć środek kółka

3.maskol kółko mniejsze

4. Otoczka dookoła kółka kolorem kółkowym

5. Ściągamy maskol

6. Większe kółko maskolem ( by mieć ten rant)

7. Psikamy bazowym

8. zdejmujemy maskol

Powtarzamy jak nie wyszło... 🙂

 

Maskole mam 3: valejo, chematic i renesans.

Najfajniej robi się valejo, potem chematic i renesans ( ten wali moczem).

Hmmm 8 przykazań Maskola :) Ciężko z pamiętać 😛

 

Ja wezmę lepiej a4 humbrola jogurt rózowy i thinner najwyżej do tego 😛

 

Ale czekaj czekaj cenowo renesans, potem chematic i velejko,a  na koniec humbrol...hmmm droga inwestycja znowu...ehe. Wole jeden lepszy produkt, niż fluidy za 5zł bo cena kojarzy mi się z jakością .

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkiel właśnie znalazłem bez rysika, coś w domu znajdę z ołówków i można przygotować dwie, trzy opcje.

 

Nie, że kombinujecie- łatwo się mówi. Wybijaków też nie mam, jak wiele innych przyrządów. hehe

 

 

Jesteśmy jak inżynierowe lambordżini, lepiej lakier położyć sprawnie niz na odwal hehe.🤣

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym się wzorowałem właśnie. Krążki z patafixu- ale nie do ogarnięcia dla mnie.

 

Malowanie na skrzydłach walę na grey i dark grey, wkurza mnie na zieleń już hehe.

 

http://www.historicalwings.com/wp-content/uploads/2015/12/IMG_2115.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marek d napisał:

Patafix wydaje mi się najlepszą opcją. Nie mam już pomysłów.  :neutral:

Model z linku widziałem na żywca, bardzo fajny.

 

Widać- model z modelworku- konkretny.Muszę się jeszcze w maskola uzbroić i hatkę C red i yellow. Bo braki powoli się robią też w thinnerach. Ale wszystko w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończe odcinanie malunków na skrzydłach-na dziś fotka na szybko,przed nocną zmianą.Tylko spód- ala preszejding dla wykontrastowania pseudo messerschmitta😂.Trochę się pogubiłem w odcinaniu camo. Dziś poprawiłem lewe skrzydło,jutro prawe ogarne i ponownie hataka czarne przebarwienia zamaluje również na ogonie.Dupy nie urywa.Ostatni misterszajs jaki robię oficjalnie,tu na forum-dokończe i wracam do tanków -walić kumulacyjnymi😀😂.

20220204_212123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z trudniejszych kamuflaży. Może jest sposób na te kółka żeby Model w lini prostej przelecieć Szeroką taśmą maskującą i w niej np ołówkiem zaznaczyć koła i potem nożykiem wyciąć i spowrotem na to miejsce przykleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianosPL napisał:

Jedne z trudniejszych kamuflaży. Może jest sposób na te kółka żeby Model w lini prostej przelecieć Szeroką taśmą maskującą i w niej np ołówkiem zaznaczyć koła i potem nożykiem wyciąć i spowrotem na to miejsce przykleić?

Robilem ręcznie pyndzlem model color valejko i nie bede się cackał Damian.Poszedłem na totalne skróty dzisiaj.Od linijki od taśmy też racja-ale to już recznie tylko w poziomie leciec.Niech tak zostanie-Hans przed lotem ręcznie w warunkach polowych malował

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym to już bardziej te kółka maskolem malował.

edit. Zobaczyłem kamuflaż wzorcowy i tm aż się prosi żeby te kółka aerografem z ręki malować.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny amok prac po nocnych zmianach-widze dobrze jedno a robie innaczej🙄.Jak sie poprawnie zaklada kalki swastyki ogonu z tych kalek-w heinrichu bartelsie miałem problem, bo przy nakładaniu wtedy się rozleciały.O dziwo z tego zestawu kalkomania się dobrze kładzie🤔

 

20220205_215418.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TAW napisał:

żeby te kółka aerografem z ręki malować.

W 1:48 lub 32 tu luz, ale to jest 72. Mega trudno by było to zrobić te kółka z łapy.

 

Mogłyby być trochę jaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/48 to bydle to jest-nie mowiac o 1/32.Matt ztłumi barwy jak olejne.Płetwa wymalowana🙄.Jaśniej szło, jak valejka z woda była rozcieńczana-mało widoczne było.

20220206_161959.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, myszaty napisał:

Środkiem, tam gdzie skos.

Rozkminie,ale kalka dla mnie dziwnie ciężka.Możesz rozrysować na kartce jak to idzie?Link z YT?Z góry dzięki.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.