Skocz do zawartości

Żołnierz LWP lata 80te (1/35)


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój pierwszy raz w tym dziale bo do tej pory siedzę tylko w pancerce. Także pierwsza próba z figurką (bo te popełnione do mojego pierwszego modelu ever nie można uznać za poważną próbę) oczywiście w skali pancernej. Ten pan ma stanowić jeden z elementów troszkę większego projektu a mianowicie zamierzam mu zrobić kawałek stanu wojennego. Widzę go obok milicyjnego UAZa i gdzieś jeszcze koksownik i może pomnik Lenina. Wyszedł mi taki oto przystojny dżentelmen o robotniczo-chłopskiej urodzie, bystrym wyrazie twarzy i wzrokiem Mona Lisy, który podąża za nami gdziekolwiek byśmy nie stali. 🤪 Poproszę o opinię czy to co tu pomalowałem nadaje się na dioramę czy darować sobie figuranta. Zatem przedstawiam starszego kaprala Stanisława Pietruchę.

1.thumb.jpg.5b8f3c169f7ba9c4ace6db7c269a59ef.jpg

 

2a.thumb.jpg.6c0d278bff21a4fe46d235a96a4a7b8b.jpg

 

3.thumb.jpg.7aa21ff217df241509eda470daabc16b.jpg

 

4.thumb.jpg.4635f2568520bcf8865cae8b97901ecf.jpg

 

5.thumb.jpg.30cc24eb57e49bb6be5432f4e73edbb6.jpg

 

6.thumb.jpg.66adf3235f88bfca901e2145560baac7.jpg

 

7.thumb.jpg.3f6f8b8af025ac66417c9608160d468b.jpg

 

Jeszcze ze trzy fotki w grudniowym klimacie.

a1.jpg.59ccd1d939bc2ab4bfaa3d8c11ef71ba.jpg

 

a2.jpg.ccada08ba73f87edddf276bb41396430.jpg

 

a3.jpg.2a45194b4519c4fd7167fc4010b4fc92.jpg

 

Mam taką bekę z tej mojej pacyny, że jeszcze klimacik what if gdyby nasi jednak ruszyli na zachód. Staszek chwalił się kolegom przy wódce, że gdyby tylko dowódcy pozwolili to doszedłby do Paryża w trzy dni. A potem to nawet wybrałby się za ocean...

 

b1.jpg.d1cac12dd62bf8b255c3437f3dee5c1b.jpg

 

b2.jpg.1739a12cd1a8fd4bf1a5e24e10cdb6a5.jpg

 

b3.jpg.4363a24f3e223d76ec594127679ae162.jpg

 

Edytowane przez TAW
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mandrivecs napisał:

Fajnie wyszło. Tylko nie powinien być wzór deszczyk albo pantera, a nie jednolity zielony?

Oczywiście, że powinien być. Ale jak ktoś to wiarygodnie zrobi w tej skali to dla mnie mistrz nad mistrzami a ja tylko świeżak debiutant. Próbowałem i pędzlem i szpilką a potem jeszcze podskrobać farbę i wyglądało to słabo. a potem się tak wpatrywałem w te mundury i trzeba było dopiero dobrego zbliżenia żeby było widać ten drobny wzorek więc postawiłem na jaśniejszy jednolity kolor.

 

21 minut temu, _OldMan_ napisał:

AK lufą do góry.

Toro sugeruje tak jak jest, na zdjęciach z epoki pełna samowolka, a że musiałem prostować lufę to wolałem dać ją w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładownica i raportówka były brezentowe i to w wielu odcieniach zależnie od lat produkcji i używania . środkowa kieszeń ładownicy wyszła trochę za mała a kieszonka na przybornik za dużą  i rękawice były 4 palcowe  z  moro. próbowałem się kiedyś z wzorkiem na moro ale to koszmar (1 x 0,1 w odstępach 1 mm ) już lepiej deszczyk z lat 60 -tych przynajmniej jest linią prostą . świetny ulepek  w moich ulepkach twarze są cały czas nijakie a lepię 90 albo 75 mm.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to koledzy a od siebie dodam, że wykonanie bardzo mi się podoba. Gratuluję debiutu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z merytorycznych uwag to przemaluję tylko rękawice na kolor bardziej zbliżony do munduru. Moro na mundurze jest dla mnie narazie niewykonalne i z resztą z odległości i tak się wszystko zlewa w jaśniejszy kolor umundurowania. Poprawianie rzeźby też już sobie daruję. A tak ogólnie to bardzo się cieszę z dobrego przyjęcia Staszka i że jednak nie pokalałem munduru (Ludowego) Wojska Polskiego. Jeśli jeszcze kiedyś najdzie mnie ochota na figuranta to przygotuje się znacznie lepiej jeśli chodzi o farby, bo tu używałem tylko tego co już wykorzystywałem dotychczas w pancerce. A mieszanie koloru skóry z pięciu farb to jest niezła jazda, to i jeszcze bardziej cieszę się, że nikt na samą facjatę mi jeszcze uwagi nie zwrócił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.