Skocz do zawartości

Tygrys hachette 1:16 - moja wersja i radosna twórczość.


Feldbahn600

Rekomendowane odpowiedzi

Ściany wieży już połączone. Zamotowałem też zasobnik zewnętrzny. Na chwilę obecną już odkładam wieżę na półkę i skupiam pracę na kadłubie. W zasobnikach wewnątrz wieży widać jeszcze śruby - zasobniki uzupełnię i tym samym zakryję śruby różnymi elementami (ładownice, skrzynki), lecz dopiero przy pracach końcowych przy modelu, gdy zobaczę ile drobizny do wykorzystania pozostanie.

20230615_162416.jpg

20230615_162032.jpg

20230615_162438.jpg

20230615_161455.jpg

20230615_161738.jpg

20230615_161808.jpg

20230615_162505.jpg

20230615_162541.jpg

20230615_162602.jpg

20230615_162643.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Lecimy dalej z tematem. Trzeba było trochę analiz zdjęć,  planów  i innych materiałów,  aby po wielu przymiarkach, po wielokrotnym składaniu i rozkładaniu modelu nakreślić  ostateczny plan dalszej pracy. Konkluzja jest prosta: wszystko we wnętrzu kadłuba jest do wymiany lub przeróbek w różnym stopniu  posiadanych elementów. Jak to wygląda obecnie - widać na załączonych zdjęciach.  Ale już niedługo....

20231125_075906.jpg

20231125_075921.jpg

20231125_080058.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kadłub z oryginału pozostanie pancerz. Elementy które planuję wykorzystać (skrzynia biegów,  grodzie i inna drobnica) będzie wykorzystana, ale po niezbędnych przeróbkach. Od podstaw wykonam zbiorniki na paliwo,  wentylatory i chłodnice, ponieważ nie udało mi się ich zakupić na aukcjach, a one z tego co widziałem,  wymagały najmniejszych modyfikacji. Na załączonym zdjęciu - pierwszy drążek pod stopami kierowcy już  gotowy, razem z osłoną dla stóp kierowcy. Skrzynię biegów wstawiłem dla lepszego efektu. Dodaję,  że idę na łatwiznę- drążki skrętne będą tam, gdzie będą widoczne w modelu.

20231125_174352.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na warsztacie siedzisko kierowcy. Na pierwszym zdjęciu siedzisko z modelu, na kolejnych fotkach moje wykonane od podstaw.  Składa się z samego stelaża na pupcię (tu także powinne być sprężyny, ale ich nie będzie widać), oparcia że sprężynami (sprężyny zrobiłem za pomocą skomplikowanego urządzenia) oraz podstawki z regulacją przód-tył. Materiałowe elementy wykonam później. Na ostatnim zdjęciu miejsce, gdzie będzie siedzisko.

20231129_155411.jpg

20231201_112741.jpg

20231201_112723.jpg

20231201_112706.jpg

20231201_112630.jpg

20231201_112649.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dawno tu nie zaglądałem... Wieża wyszła bardzo dobrze, gratulacje!

Jeśli chodzi o siedzenie, to te sprężyny trochę budzą moje wątpliwości... Drut na nie chyba trochę za gruby, chociaż pewnie mógłby zostać, ale w mojej ocenie mocowanie sprężyn do ramy wymaga poprawienia. Proponowałbym przylutować je do ramy oparcia i końcówki zeszlifować, tak, żeby nic tm nie było widać, czyli żeby od zewnątrz rama była gładka. Albo inne rozwiązanie: poduszki siedzenia zrobić z masy dwuskładnikowej, takiej jak np. milliput i sprężyny po prostu wcisnąć w oparcie a potem przykleić do ramy. Wtedy mocowania też nie będą widoczne.

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam!

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę to trwało,  było dużo cięcia,  klejenia, trochę opiłek spod brzeszczocika poszło.  Ale w miarę się udało.  Nie jest to gotowa skrzynia biegów,  ale na tym etapie wystarczy. Reszta będzie elementów do niej dodana po wystawieniu w wannę.  Na pierwszym zdjęciu- lewa strona skrzyni biegów z oryginalnego modelu, na drugim - moja modyfikacja.....

20231203_155154.jpg

20231215_161946.jpg

Edytowane przez Feldbahn600
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Widzę, że góra roboty była z tą skrzynią biegów... Z czego mogą wynikać aż tak spore różnice? Dobrze, że chociaż część elementów się udało wykorzystać. Pozdrawiam!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,  trochę  czasu musiałem na to poświęcić.  Ogólnie w modelu skrzynia biegów miała zachowany kształt,  jednakże bez szczegółów.  Musiałem też zmienić połączenie samej obudowy skrzyni z obudową mechanizmu różnicowego (poprawcie mnie, jeżeli inaczej się to nazywa). No i najważniejsze -musialem dodać zdejmowane w oryginalnym czołgu  płyty osłaniające skrzynię biegów i sprzęgło (to te białe pudełko). Dopiero po ta obudową znajdowała się skrzynia biegów z ruchomymi elementami, cięgnami itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.