Skocz do zawartości

Tygrys hachette 1:16 - moja wersja i radosna twórczość.


Feldbahn600

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

...czas na kadłub. Weryfikacja tego, co pozostało z modelu. Musiałem zdemontować wszystkie koła, ponieważ wahacze były niedokręcone i miały totalne luzy. Jednego koła na razie nie mogę zdjąć.

20230519_070725.jpg

Edytowane przez Feldbahn600
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Długo nie pisałem, ale wątek z ciekawością obserwuję! Dobrze, że udało Ci się wytrwać przy temacie. Założę się, że w wieżę włożyłeś więcej pracy niż na początku myślałeś. Jak myślisz, czy kadłub będzie wymagał więcej czy mniej pracy?

Przy okazji znowu przychodzi taka myśl, że przy tych uproszczeniach ten model nie jest war tych pieniędzy, które w prenumeracie trzeba by za niego zapłacić...

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam!

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Myślę, że kadłub też będzie pracochłonny, w szczegòlności detale silnika, układ przeniesienia napędu i stanowiska załogi. Pracy jest dużo, tym bardziej że muszę stale coś poprawiać po poprzedniku. Przykładowo, przykleił odwotnie klapy tego zasobnika. Przy mojej próbie odklejenia, zasobnik zniszczył się. Miałem już go zrobić od podstaw z blaszek, na szczęście znalazłem gazetkę na aukcji. Teraz stary popsuty służy mi jako dawca materiału.

20230519_121203.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni spędzone na wielokrotnych przymiarkach, na robieniu szablonów... w końcu mniej więcej już wiem co i jak. Kolejne prace nad wanną będę wstawiał na forum na bieżąco. Jedno jest pewne, drążki skrętne wykonam w miejscach, gdzie będą widoczne w modelu. Takie pójście na łatwiznę......

20230524_192225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tymczasem celem odstresowania się od prac nad wanną, pochyliłem się nad tematem amunicji. W zeszłym roku pisałem, że będę próbował sam wykonać brakującą w moim modelu amunicję.  W tym celu pozyskałem w celach badawczych dwa zestawy Huzara oraz jeden Abera w skali 1/16. Następnie, w tak zwanym międzyczasie, udało mi się nabyć kilka gazetek z amunicją. Mam więc produkty kilku producentów....

20230524_192345.jpg

Edytowane przez Feldbahn600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Huzar ma w zestawach też puste łuski, uzupełniłem je pociskami z modelu Tygrysa Królewskiego od Hachette 😊. Na pierwszym zdjęciu, od lewej : pusta łuska Huzara, w środku Aber, po prawej Tygrys Królewski. Kolejne fotki - moja przeróbka.

20230524_192326.jpg

20230524_192310.jpg

20230524_192249.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda nieźle, ale przydał by się czarny albo lepiej szary wash i delikatne obicia, wtedy można uzyskać taki efekt:

inside14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, docelowo mniej więcej chcę tak wykonać. Dlatego jeszcze nie sklejam do końca elementów. Moje obicia może będą delikatniejsze i wash będzie delikatny. Podyktowane jest to między innymi tym, że nie jestem doświadczonym modelarzem jeśli chodzi o malowanie i nie chcę przesadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ napisałem prawdę, jest to mój pierwszy model plastikowy w życiu (a raczej metalowo-plastikowy), kuuuuuupę lat wstecz zbudowałem kilka modeli kartonowych, Dlatego też aby nie spartaczyć roboty w kwestii malowania, pomocną dłoń podała mi przyjazna dusza modelarska dysponująca areografem i która odwaliła kawał dobrej roboty😀. Przed nami jescze kadłub i koła!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale łepek jednej ze śrubek podtrzymujących podłogę jest nadal widoczny, obok/pod peryskopem na ścianie bocznej, po lewej stronie od zamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz doświadczenia w malowaniu i weatheringu, może warto by najpierw kupić jakiś tani model i na nim poeksperymentować? Szkoda byłoby zepsuć efekt tak zrobionej roboty słabym malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki mam armatę jeszcze nie zamontowaną, postanowiłem zrobić jeszcze modyfikację. Z tego co widziałem na zachowanych zdjęciach, to pojemnik na łuski jest z ciemnego elastycznego materiału. Myślałem żeby pojemnik w modelu pomalować po prostu na czarno, jednak postanowiłem go usunąć, wyciąć ramkę, uszyć pojemnik i po naszyciu na ramkę zamontować do armaty. Ciemno wychodzi na zdjęciach, ale wyszło ok.

20230603_072404.jpg

20230603_072343.jpg

20230602_201303.jpg

20230603_072306.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odpryski farby. Załoga wykazała nieostrożność przy obchodzeniu się z sufitem wieży i bardzo go obiła w trakcie służby, no ale czołg jest od wielu miesięcy na froncie🤣. może trochę przesadziłem, sufit wyszedł jakby go obsiadło stado much i narobiło.... Niech zostanie.

20230604_155002.jpg

20230604_155028.jpg

20230604_155054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.