Skocz do zawartości

Tygrys hachette 1:16 - moja wersja i radosna twórczość.


Feldbahn600

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na akumulatory. Pierwszy juz zrobiony. Po lewej na zdjęciu- akumulator w zamykanym pudełku z wydawnictwa. Po prawej - mój bez pudełka, przerobiony. Wydaje mi się,  że akumulatory w zamykanych obudowach występowały we wczesnych Tygrysach.

20240213_195019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki urlop jest, więc kleimy. Malowanie mieszkania poczeka. Dziś wykonane od podstaw (z częściowym wykorzystaniem przegubów wydawnictwa): wał do skrzyni biegów i wał napędu wieży oraz rura podłogowa do obudowy ogrzewania skrzyni biegów. 

20240221_143059.jpg

20240221_143032.jpg

20240221_143005.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mała rzecz a cieszy. Płytki do systemu smarowania drążków skrętnych wykonane od podstaw i zamontowane (wskazane długopisami na zdjęciu). Większość elementów nie jest przyklejone na stałe,  zrobię to dopiero po malowaniu.

20240222_193128.jpg

Edytowane przez Feldbahn600
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na ścianę/gródź.  Wał pomiędzy silnikiem a mechanizmem obrotu wieży już przedłużony do właściwej długości.  Kolejny element - nazwę go ślimakiem wentylacji, w trakcie przeróbki. Na pierwszym zdjęciu przed modernizacją,  na drugim już w trakcie przeróbki.  Jeszcze spędzę nad nim trochę czasu. Dzis także zaszpachlowalem cztery owalne otwory wentylacyjne ściany,  ktore były stosowane we wczesnych czołgach i wyciąłem jeden pojedynczy, który stosowano w późnych maszynach. Małe dzwiczki do tego otworu też zrobię ale przykleję je juz na końcu prac.

20240223_141939.jpg

20240223_141914.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,  model będzie w pełni rozbieralny na poszczególne elementy, tzn; w pierwszej kolejności będzie można zdjąć dach wieży nr1 na szkicu, następnie wieża z koszem nr2, następnie dach kadłuba nr3, następnie pokrywę-pancerz przedni skrzyni biegów  nr4 aż pozostanie sam kadlub z podwoziem nr5.

20240228_143155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuneczek. Pomysł na ekspozycję wnętrza klasa.

Pomyśl, czy tych elementów 1-4 nie umieścić na stałe na jakichś cienkich rurkach, jeden nad drugim, jak wyżej narysowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pracę przy grodzi wstrzymuję, będą na niej naklejane drobniejsze elementy, które przykleje przy końcu prac a teraz pewnie jeszcze bym je uszkodził.  Dziś na warsztacie płyta znajdująca się za siedzeniem kierowcy. Kiedys przy zakupie kilku gazetek nabyłem też gazetkę z płytą dna wieży,  więc mam materiał na ten element .  Z materiału tego wykonam też płytę siedziska radiooperatora.

20240229_195602.jpg

20240229_195638.jpg

20240229_195700.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Płyta z siedziskiem strzelca- radiotelegrafisty zrobiona od podstaw. Na pierwszym zdjęciu siedzisko, na drugim jej umiejscowienie w czołgu,  na trzeci zdjęciu mój szkic, który przedstawia jak to siedzisko prawdopodobnie powinno wyglądać ( powinno być pochyłe, zapewne na jakimś stelażu, widać to częściowo na jednym archiwalnym zdjęciu). Póki nie mam pewności jak to dokładnie wyglądało,  zrobilem na płasko, tak jak na pierwszym zdjęciu. 

20240309_165241.jpg

20240309_165203.jpg

20240309_165301.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę wybieglem do przodu. Było trochę ryzania, (zdjecie piersze) musiałem odciąć od dachu kadłuba  element pionowy przedniej płyty,  w której jest wizjer i emgieta w taki sposób,  żeby została "półka " na której oprze się zdejmowany dach kadłuba. Na drugim i trzcim zdjeciu pokazalem, jak to bedzie mniej wiecej wyglądać. 

20240311_170917.jpg

20240311_170938.jpg

20240311_171005.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cały czas, małymi kroczkami do przodu. Kolej na przedział silnika. Więcej tutaj przymierzania, piłowania, planowania niż klejenia, ale zaczyna się wszystko układać. Na pierwszym zdjęciu wewnętrzna ściana tylnia z  modelu - na drugim już po mojej modyfikacji. Jest jeszcze trochę drobnicy do przyklejenia, ale zrobię to jak już będzie ściana wklejona na stałe.

20240417_165033.jpg

20240417_164751.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.