Skocz do zawartości

PZL P.7a - Arma Hobby 1:72 - kilka poprawek


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię te samolot. Mniej kojarzy mi się z rasowym wojownikiem, a bardziej ze zwinnym osiedlowym zawadiaką, zdolnym pokonać tępszych osiłków. Jakoś długo omijał mój warsztat, ale teraz w związku z technologicznym przestojem w Dornierze, wziąłem go do szybkiej budowy.

Są trzy zadania:

1. poprawa nieco mydlanej faktury kadłuba;

2. poradzenie sobie ze ścianą spływu płata;

3. poprawa niektórych detali

 

Kadłub w związku z tym dostał poprawę linii, nitowanie i listwy z folii. Trochę uwagi poszło na owiewkę zagłówkową. Blaszki zestawowe:

 

YzmnTLAh.jpg


YhrlR7kh.jpg

 

I kilka detali, np. wlot do gaźnika:

 

9bqLH6nl.jpg

 

 

Karabiny:

 

30keel1l.jpg


PpVoEcjl.jpg

 

CDN 🙂

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju z Twoim kunsztem, każda Twoja replika powinna stać w Sevres 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.


Drobne detale na skrzydła:

 

7hM9TXpl.jpg

 

0BXYRt5l.jpg

 

A poniżej realizacja zadania drugiego - tu ryzykuję, że się narażę purystom, ale w sprawie krawędzi spływu, która jest według mnie największą bolączką zestawu zastosowałem metodę na "Jajko Kolumba" - rachunek zysków i strat. Stratą jest utrata faktury dolnej powierzchni, zyskiem ostra krawędź. Uważam, że warto. 
Po sklejeniu skrzydeł dolną powierzchnię zeszlifowałem i odtworzyłem grzebienie.

 

aPRH1Fpl.jpg

 

kw396pGl.jpg

 

3e1036Tl.jpg

 

AdMPgthl.jpg

 

Dodam jeszcze trochę detali typu klapki wyważające i powoli idzie do malowania.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujemy... Na początek "brownbasing":

 

Z5nG4Inh.jpg

 

5on5iCwh.jpg

 

DLPBClAh.jpg

 

Spód dostał kolor z zamalówkami oznaczeń poprzedniego właściciela...

 

46Ta4vDh.jpg

 

Pomalowany ster kierunku:

 

GmGomagh.jpg

 

Przed kolejnymi etapami wyciąłem kółeczka o średnicy minimalnie mniejszej niż kokardy - zależy mi na pozostawieniu jasnego tła pod kalkomanie, aby nie było zbyt dużej różnicy przy położeniu na granicy kolorów oraz między kalkomanią a oznaczeniami malowanymi:

 

GsgkTCXh.jpg

 

I następnie kolejne etapy:

 

4ThXiSbh.jpg

 

ZBRTH10h.jpg

 

cnTlAfGh.jpg

 

Ta siódemeczka ta naprawdę miły zestaw do szybkiej budowy (jeżeli oczywiście wybieramy opcję na szybko) :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim, wprawdzie nastroje nienajlepsze, ale ponoć higiena umysłu poprzez pracę, sport czy hobby wskazana..
Stąd popracowałem nad "siódemką" - przyszły kalki (serdeczne dzięki dla Sławka "skusza" za udostępnienie), błysk i wash - spróbowałem zrobić różnorodnie - ciemny na linie, jasny na nity, zobaczymy jak to pójdzie:

 

jYeKMkvh.jpg

 

VkWpmpDh.jpg

 

xOxZtkOh.jpg

 

Niedługo 7 powinna być gotowa.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.