Skocz do zawartości

P-51 Mustang Mk. III, 1:72, Academy


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Na fali ogólnego poruszenia nowym modelem Army postanowiłem, że zbuduję model Academy, który już dawno kurzył się na półce. Sam model jak na swoje lata nadal bardzo przyjemnie się składał i chyba nie najgorzej wygląda. Jedynym mankamentem jest osłona kabiny typu Malcolma, według mnie kształt nie jest do końca poprawny.

Model wykonałem w barwach samolotu P-51B Mustang Mk. III używanego przez Stanisława Skalskiego, z jego osobistymi oznaczeniami na kadłubie, kalkomanie z zestawu Techmodu.

Malowany głównie farbami Tamiya.7F6E9E8F-96E7-442E-808C-877EE733DD23.thumb.jpeg.d4b4b87302a6171932dc3f884553f5af.jpeg

70A72413-F9E4-4DA4-B4B2-4901A7708194.thumb.jpeg.5dfb535db81769f4ea506890fc2db6da.jpeg

 

E35E7C53-DBFB-4DD4-BDF0-FB80ECF8A94A.thumb.jpeg.8e0be198032cd853d39b8e1ebfe11573.jpeg

 

CB662F17-F4A2-4170-B7D5-6AA997F55595.thumb.jpeg.6e84cf754ede216481c6474e1bb7714b.jpeg

 

A553F7EA-40AB-4EFD-BAD6-FE1A7D63233C.thumb.jpeg.e2c84fdafe184a90c889728c7f5f4ccd.jpeg

 

63C9BDDF-48F7-4812-B426-880C5272024D.thumb.jpeg.74a83376bb4294a35a887d2238dcdca6.jpeg

 

955923DA-4424-4B27-A704-B46DE1DEDF50.thumb.jpeg.6b52e8214280b35801f61efcffcb72f0.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pomalowany, klasycznie popsiocze na ciemny kartonówkowy łosz. Zwróciłem też uwagę na nie konsekwentny, zachowawczy(?) brudzing. Z jednej strony obicia na masce, ale zero okopcen za wydechami. Kupa zestrzeleń, ale okopcen od wkmow brak. Baniaki na spodzie pobrudzone, ale brakuje brudu na kołach przy pokrywach, czy przy wlewie paliwa do tychże. 

 

2021_05_12_374147_957ed6.gif

 

 

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając "przylegalność" modelu do planów (na Mustangach to ja się w ogóle nie znam i nie powodują one u mnie drgnięcia stosownego organu) to model wygląda jak Mustang. Jak patrzę na wykonanie to czuję się tak jakbym patrzył na swoje modele sprzed kilku lat - ładnie pomalowany i pierwsze próby zrobienia "czegoś" :D  Najważniejsze że model schludnie zrobiony i pomalowany. Nawet w tej chwili można go przydymić za wydechami i za kaemami. Jeżeli jest pokryty matem to proponowałbym pigmenty - troszkę powcierać w powierzchnię  i będzie ładny efekt.

 

Daję plusa :super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dzięki za komentarze, faktycznie mogłem go trochę dopracować. Po prostu zapomniałem o dorobieniu tych prostych efektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbliżeniach widać, że model zrobiony i pomalowany schludnie. Bez nierówności, zacieków i rys które zwykle wychodzą przy makro.
Ale osłona kabiny to nie jest największy problem modelu Academy. Rzekłbym nawet, że jeden z mniejszych. Wlot powietrza pod kołpakiem ma zły kształt a wydechy są karykaturalnie długie. To niestety rzuca się w oczy od razu. Równie mocno widać zbyt szeroki grzbiet kadłuba rozdzielający od róry tylne okienka osłony. W efekcie,  mają one zły kształt i sa za małe. Skrzydła przy kadłubie są za szerokie i kąt skosu krawędzi natarcia jest za duży. Ale przyznam, że na gotowym modelu to nie jest rażące. Jest oczywiście sporo inych małych błędów tego zestawu, ale mówimy o tych, które są dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Oczywiście dla "mustangolubów".

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka model jest schludny. Tak, i mnie podoba się malowanie. Moim zdaniem trochę za mocny wash. Mam wrażenie, że coś tam się źle zadziało na spodzie ogona, przed tylnym kółkiem. Ale generalnie najbardziej zwróciły moją uwagę kalkomanie - są płaskie, warto by je jednak przybrudzić, no i nietknięte washem - szkoda. Na 6tym zdjęciu wyglądają jak naklejki. Bilans zestrzelonych szkopów też taki nienaturalnie pociemniony. Podobnie szachowniczka wygląda jak przeniesiona z innego miejsca.

Ale to po przyjrzeniu się. Na pierwszy rzut oka model jest całkiem fajny. 

Edytowane przez kozborn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kozborn napisał:

Na pierwszy rzut oka model jest schludny. Tak, i mnie podoba się malowanie. Moim zdaniem trochę za mocny wash. Mam wrażenie, że coś tam się źle zadziało na spodzie ogona, przed tylnym kółkiem. Ale generalnie najbardziej zwróciły moją uwagę kalkomanie - są płaskie, warto by je jednak przybrudzić, no i nietknięte washem - szkoda. Na 6tym zdjęciu wyglądają jak naklejki. Bilans zestrzelonych szkopów też taki nienaturalnie pociemniony. Podobnie szachowniczka wygląda jak przeniesiona z innego miejsca.

Ale to po przyjrzeniu się. Na pierwszy rzut oka model jest całkiem fajny. 

 

Nie wiem, dlaczego zwłaszcza ta kalkomania tak się zachowała. Nawet stare kalkomanie mające po kilkadziesiąt lat lepiej reagują. Generalnie był standard - błyszczący lakier, Set pod spód, Sol na wierzch, matowy Tamiyi na koniec. Jak już wspomniałem, co do washa, użyłem też standardowego, Afrika Korps z MiG-a. Może faktycznie powinienem był bardziej zróżnicować, zwłaszcza na pasach inwazyjnych.

Dawno nie robiłem samolotów w malowaniu RAF. Ostatni chyba ze dwa lata temu. No cóż. Wracam do mojej ulubionej tematyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.