Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2022 w skali 1:32


Radzio65

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy było, nie moja skala i - wstyd się przyznać - zasadniczo nie zaglądam do działu nowości w 32, ale...

był taki czas że Wingnut Wings zapowiedział Lancastera i pokazał pierwsze efekty prac projektowych,

Robiło to ogromne wrażenie - zwłaszcza powierdzchnia kadłuba ze spracowanym pofalowanym poszyciem (a ja byłem świeżo po wizycie w Hendon i wnioskach spod Lanc'a - tak naprawde wygląda samolot, a nie gładki kadłub z liniami nitami itd),

Słowem, po samolotach pierwszowojennych,  zapowiadał się kolejny krok milowy w opracowywaniu modeli redukcyjnych... aż przyszedł Covid a WnW padł... 

 

Dziś trafiłem na YouTube filmik - prezentacje nowego modelu Lancastera w 32 prod Border Models:

 

i co widze ? spracowane pofalowane powierzchnie kadłuba, skrzydeł, ilość detalu przekraczająca wyobrażenie.... czyżby WnW nie wszystek umarł?

 

pozdr!

ww

 

p.s. jeśli temat już był na tym forum, bądż to wcale nie taka nowość, bądź też jest nie/potwierdzony związek WnW z Border, dajcie znać, chętnie się dowiem czegoś więcej o tym imponującym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Learjet 35 C-21A / U-36A  - 1:32

Doczytałem się na Large Scale Planes, że Jetmads ma ruszyć ze sprzedażą tego modelu pod koniec kwietnia 2022 .

Żywica i sądząc ze zdjęć, elementy fototrawione (dokładnego opisu na stronie producenta na dzień dzisiejszy nie ma).

Cena 230 USD plus koszty przesyłki

 

 

Bez nazwy 1.jpg

Bez nazwy 2.jpg

Bez nazwy 3.jpg

Bez nazwy 4.jpg

Bez nazwy 5.jpg

Bez nazwy 6.jpg

Bez nazwy 7.jpg

Edytowane przez Radzio65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mi to się marzy wersja  B i C, osiągalna bez użycia dodatków do konwersji 😉. I w takiej samej postaci (czyli wydanie pudełkowe) pierwsza wersja Spita, ta z prostą wersją oszklenia kabiny, bez płyty pancernej i dwu-łopatowym drewnianym śmigłem bez zmiennego skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem w tym miejscu, bo to jednak 1:35 a nie 1:32..., ale też ma skrzydła, a skala zbliżona.

W każdym bądź razie Takom zapowiedział dostępność w kwietniu 2022.

V1 i rampa startowa to dwa oddzielne  modele tworzące zestaw. Trochę szkoda, że nie w "32" (OK, wiem, że inni producenci wydali w "trzydziestcedwójce", ale bez wnętrza i bez rampy... 😉 ).

 

 

TAKOM V-1_1.jpg

TAKOM V-1_2.jpg

TAKOM V-1_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messerschmitt Me.321/323 Gigant  1:32 HPH

Oj będzie się działo, bo tenże model jest przygotowywany od kilku lat, a właściciel firmy poinformował, że dostępny będzie w okresie jesień/zima 2022.

Cena raczej po za zasięgiem przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą , bo podobno 1300 euro.... (info z Britmodeller)

 

 

Gigant1.jpg

Gigant2.jpg

Gigant3.jpg

Gigant4.jpg

Gigant5.jpg

Gigant6.jpg

Gigant7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.