Skocz do zawartości

Porady dla początkującego...


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

Ok postaram się pisać i dziękuje za odpowiedzi na pytania. A z tymi narzędziami to mnie wkurzyli,

1 raz jak zamawiałem to nie zrealizowali zamówienia,jak zadzwoniłem czemu nie przyszły to mnie przeprosili ze nie zrealizowali i dali gratis klej,potem wysłali ale nie doszło bo poczta strajkowała .Potem dzwoniłem i powiedzieli jak nie dojdzie to wyślą jeszcze raz i nie doszło dzwoniłem ale nie odbierają. A sklep to świat modeli macie z nim problemy? I było to pierwsze zamówienie, które składałem w modelarskim sklepie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 573
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale nie wiedziałem, mój instruktor warsztatów zamawia tam i mi go polecił. Zamówić chciałem 4 narzędzia, 3 pilniki ,2 pęsety wszystko Italieri.. Bo chciałem podstawowe chociaż narzędzia mieć, a były niedrogie teraz na razie ich nie widzę w ofercie sklepów a paczyłem w kilka. Chemię zamówiłem w JadarHobby przyszła bez problemów i szybko. A dobrą kupiłem: klej Wamod z pędzelkiem, maskol Humbrola, Microscale płyny do kalek set, sol. Dobre są przydatne? Nigdy nie stosowałem, ale chcę próbować by się nauczyć. A dowiedziałem się o nich z poradników, które instruktor mi dał do przejrzenia i tam wyczytałem o chemi, malowaniu, co jest potrzebne itp. A w jakim dziale dać relacje z budowy?

 

Edit... W dalszym ciągu przed wysłaniem postu nie sprawdzasz błędów. Twoje posty są mało zrozumiałe. Poprzedni wpis admina nie był rzucaniem słów na wiatr.

Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do narzędzi to polecałbym przebieżkę po sklepach typu Obi, Castorama itp. Można tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy w niezłych cenach. Ja w Obi kupiłem pęsetę firmy Topex, niecała dycha a sprzęt pierwsza klasa, do tego zestaw pilników (też koło dychy, producenta nie pamiętam) a także nożyk Olfy ok. 5 zł taniej niż w większości modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego, czy jest to samolot, pojazd wojskowy lub pojazd cywilny to dajesz w odpowiednim dziale, budowę w Warsztat, a gotowy w Galerie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Maciek Magnum polecam sklep www.hobbysta.pl tam znajdziesz wszystko czego potrzebujesz i niedrogo , kup model nożyk pincete klej z igłą super glue szpachle z tamki i jakis model potem w narzędziowym papier ścierny 500 i 1200 no i jak chcesz jakieś iglaki ale nie koniecznie.

No i jak masz zamiar malować to farby pactry albo model master pędzle to płaską 8 okragłą 4,2 00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widziałeś może taki temat? http://modelwork.pl/viewforum.php?f=104

A może kolego, Maciek nie miał czasu przejrzeć całego forum?

Może zamknąć forum i zostawić tylko artykuły poglądowe?

Nie byłoby "głupich" pytań od początkujących modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup model nożyk pincete klej z igłą super glue szpachle z tamki i jakis model potem w narzędziowym papier ścierny 500 i 1200 no i jak chcesz jakieś iglaki ale nie koniecznie.

zamiast kupować wszystkiego załatw troche "na lewo", ja naprzykład mam mame pielęgniarke i kwestia skalpeli, gaz, ostrzy itp. załatwia sie sama, zawsze coś tam można wykombinować np. skocz do garażu i zawiń pare rzeczy

zyziek napisał:

Kolego widziałeś może taki temat? viewforum.php?f=104 Question Question Question

A może kolego, Maciek nie miał czasu przejrzeć całego forum?

Może zamknąć forum i zostawić tylko artykuły poglądowe?

Nie byłoby "głupich" pytań od początkujących modelarzy.

a może zyziek poprostu zaproponował ten temat

a kolega Maciek nie musiał przeglądać całego forum bo nasze forum ma wyszukiwarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skleiłem mój pierwszy model,czekam na paczkę i farby z revella. Pomaluję go i wrzucę zdjęcia to ocenicie. Nie było problemów z klejeniem tylko części małe i ciężko było chwycić. A zamówiłem teraz taki model co o nim powiecie: German 75mm Anti-tank Gun Pak (40/l46) Tamiyi. Piszą że za tę cenę dobry jest, a wy co sądzicie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu?? W recenzjach w sklepie pisało ze jak ktoś się waha to brać, bo za niecałe 20 zł. Model paka + załoga trzyosobowa + skrzynka z amunicją i koła z bieżnikiem. Co w nim nie tak? Jestem początkujący i to mój pierwszy model w tej skali a drugi który kleję, a nie chciałbym na razie kupować drogich i zepsuć, wyrzucić. Na razie chcę się nauczyć na tańszych, ale tez dobrych, a potem sklejać te najlepsze. Ten model jest tez w italieri jaki jest lepszy od tamiyi? Pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Tamyi to prawdopodobnie przepak.

Czego niby???

 

Model stary jak świat, popatrz na datę na ramkach to zrozumiesz... Mało detali, załoganci jakości mizernej... Znaczy wiesz, jako pierwszy model może być bo szpachlą się pobawisz, masz co popaplać farbami, a 20zł można przeboleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, ale w sklepie nic nie pisali o szpachli, ze potrzebna, ze zły model?a te 2 modele italieri co o nich powiecie: 5cm Pak 38 w/Crew, Pak97/38 AT Gun w/servants. One też są tanie około 30 zl. Jakie są podobne, jak się mają do tego z Tamiyi , co kupiłem Bo niechcę kupić drugiego modelu ktury będzie do tego Tamiyi podobny bardzo lub taki sam pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam skleiłem już mój 1 model, zrobię zdjęcia to dam na forum i ocenicie. A teraz sklejam tego paka z Tamiyi, na razie się dobrze skleja. Dostałem na imieniny 100zł i chciałbym kupić jakieś modele. Interesują mnie następujące : schwimwagen tylko który lepszy Tamiya czy Italieri? Bmw r75 master box , Opel blitz- German 3ton 4x2 cargo truck Tamiya warto kupić ten model za około 90zł? ICM American studebaker us6.Znalazłem tez model Tamiyi Hanomag Sd.Kfz. 251/1 około 40zł co o nim powiecie nie chce się wkopać tak jak z tym pakiem który jest stary i słabej jakośći,a w recenzjach piszą ze warto za tą cenę kupić. Które z tych modeli warto kupić i są dobre pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schwimwagen tylko który lepszy Tamiya czy Italieri

Tamiya.

Opel blitz- German 3ton 4x2 cargo truck Tamiya warto kupić ten model za około 90zł

Warto.

Znalazłem tez model Tamiyi Hanomag Sd.Kfz. 251/1 około 40zł co o nim powiecie

Chodzi Ci pewnie o Ausf. C, a ten jest już bardzo stary i nie warty kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem takie modele :

Italieri : Sd. Kfz.10/4 with FLAK 30 nr.6395,

SD.KFZ 10 nr.6443,

SWS and Demolition Team Goliath nr.6434,

Dragon:7.5cm PaK 40 w/Heer Gun Crew nr.6433,

7.5cm PAK 97/38 nr.6123,

5cm PaK 38 w/crew nr.6444,

2cm Flak 38 w/Sd. Ah.51 Trailer.

Dziękuję bardzo za okazaną pomoc, jesteście super pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.