Skocz do zawartości

Porady dla początkującego...


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 573
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ja mam jeden marker, zielony ale numeru nie podam, są to ścięte markery. Dobre do malowania np guzików, suwaków itp rzeczy w deskach rozdzielczych, ale do takich celów można kupić tansze markery olejne w papierniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info fliper_nx. A czy do malowania uszczelek coś takiego podejdzie? Prawdą mówiąc myślałem, że wygodniej używa się takich z zaokrągloną końcówką, że są bardziej precyzyjne dzięki temu. Ale faktycznie poszukam chyba jakiś tańszych zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tu jest problem, bo zwyczajne "markery" po wyschnięciu maja dziwne przebarwienia, nie są idealnie czyste lecz z poświatą niebieską. Więc jesli chodzi o linie podziału to może używaj wash'u ? MIG robi Dark Wash, idealny do linni podziału sam używam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie jeszcze nie skleilem zadnego modelu. moglibyscie mnie zapoznac z wszystkim tak..

bo nic o tym niewiem a mnie to ciekawi co bym musial kupic itd na swoja droge modelarską.

i chcialbym sie dowiedziec czy farbami i pedzelkiem to wyglada rownie ladnie jak aero.

 

jesli zle pytanie to Sorki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam czy to jest dobry wybór na powrót do modelarstwa .??

 

A11 Green (G)

 

 

 

 

A26 Insignia Red FS 31136

 

 

 

 

A27 Insignia Yellow FS 33538

 

 

 

 

A46 Black (M)

 

 

 

A47 White (M)

 

 

 

A96 Sandgelb (SG) RLM 79

 

 

 

Maskol

 

 

 

Pędzel retuszerski Italeri płaski 000

 

 

 

Pędzel retuszerski Italeri płaski 0

 

 

 

Pędzel retuszerski Italeri płaski 1

 

 

Pędzel retuszerski Italeri płaski 2

 

 

 

Pędzel retuszerski Italeri płaski 4

 

 

 

Pędzel retuszerski Italeri płaski 8

 

 

A95 Hellblau (SG) RLM 78

 

 

A00 Acrylic Enamel Thinner

 

 

 

 

Pinceta Italeri

 

 

 

Zestaw pilników Italeri

 

 

 

 

Klej Contacta Professional

 

 

 

Ostrze do nożyków Excel

 

 

 

 

Nożyk excel

 

 

 

90 Silver, Metallic

 

 

Weathering Stick (Mud)

 

 

Bf109 G-2/ TROP

 

.

 

 

Putty (White)

 

 

 

 

Finishing Abrasives P400/600/1000 - 5 Sheets

 

 

 

 

Papier ścierny 800

 

 

 

Painta Standard, size 2

 

 

 

Natural Iron Oxide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, jestem poczatkujacym modelarzem.

Otoz przystapilem do zlozenia radzieckiego zolnierza w skali 1:35. Po obmyciu czesci, sklejeniu i pomalowaniu podkladu pomalowame wstepne barwy tzn. mundur, buty, skora, plaszcz.

Odczekalem kilka dni, farba ladnie sie rozlozyla ale jest taki problem, ze ta figurka nie wyglada wogole realistycznie. Wiem, ze nie skonczylem detali t.j odznaki, oczy itp. ale nie ma w niej powtarzam nic realizmu - sama farba. Wiem, ze teraz nalezy zastosowac jakas technike, zaznaczam ze nie znam sie na tym kompletnie czy ktos moglby powiedziec co teraz nalezy zrobic ?

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Daj teraz wash na figurkę. Może to być ciemny Dark wash, lub z przyciemnionej farby bazowej. Jak zrobić wash znajdziesz w innym dziale.

Po tym jak wash przeschnie, przetrzyj figurkę "suchym pędzlem" taką samą farbą jakiej użyłeś do malowania munduru, tak by nie zamazać cieni w załamaniach. Następnie rozjaśnonym kolorem bazowym (z domieszką szarego lub bieli) też suchym pędzlem przetrzyj tylko same krawędzie załamań ubrania.

Potem pomaluj detale. Na koniec przemyj dark washem elementy metalowe, brown washem to co jest ze skóry (brązowej). Buty przetrzyj lekko brązem (Suchy pędzel). Tylko delikatnie.

Jak całość podeschnie pobaw się w brudzenie czyli np kolana, łokcie, możesz przybrudzić tanem lub light tanem, buty też ale lekko dotykając suchym pędzem, tak by zostawały delikatne ślady po dotknięciu. Więcej przy podeszwach, mniej przy kostkach.

To tak na szybko i w miarę ekonomicznie wytłumaczone.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki radzę skierować do działu FAQ. Tam są tematy o chemii, narzędziach, modelach na początek. Znajdziesz coś dla siebie na pewno.

 

Myślę, że z aerografem i kompresorem i całą resztą zmieścisz się w 1000zł.

 

pozdrawiam i życzę udanego powrotu do hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Daj teraz wash na figurkę. Może to być ciemny Dark wash, lub z przyciemnionej farby bazowej. Jak zrobić wash znajdziesz w innym dziale.

Po tym jak wash przeschnie, przetrzyj figurkę "suchym pędzlem" taką samą farbą jakiej użyłeś do malowania munduru, tak by nie zamazać cieni w załamaniach. Następnie rozjaśnonym kolorem bazowym (z domieszką szarego lub bieli) też suchym pędzlem przetrzyj tylko same krawędzie załamań ubrania.

Potem pomaluj detale. Na koniec przemyj dark washem elementy metalowe, brown washem to co jest ze skóry (brązowej). Buty przetrzyj lekko brązem (Suchy pędzel). Tylko delikatnie.

Jak całość podeschnie pobaw się w brudzenie czyli np kolana, łokcie, możesz przybrudzić tanem lub light tanem, buty też ale lekko dotykając suchym pędzem, tak by zostawały delikatne ślady po dotknięciu. Więcej przy podeszwach, mniej przy kostkach.

To tak na szybko i w miarę ekonomicznie wytłumaczone.

Powodzenia !

 

Dzieki za odp. jak bede mial watpliwosci i pytania to mam bede pytac

 

A teraz zobacze jak sie robi tego washa

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.