Skocz do zawartości

Lockheed F-16A Fighting Falcon Italeri/Miater Craft 1-48


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi


Zapraszam do galerii ukończonego modelu samolotu Lockheed F-16A Fighting Falcon zbudowanego z zestawu Italeri/Mister Craft w skali 1/48. Model wykonany z waloryzacją samodzielną luków podwozia głównego oraz dodanymi pasami i rurką Pitota z Mastera. Kalkomanie pochodzą z zestawu Model Maker 50 lat bazy Monte Real. Pomimo usunięcia kilku elementów z oryginalnych wyprasek Italeri udało mi się zbudować ten model i jest to moja pierwsza w pełni ukończona 48 pd jakiś 30 lat (Lublina RXIII ze Spójni  nigdy nie ukończyłem). Model ten pokazał mi spory potencjał skali 1/48 i mogę powiedzieć, że ta skala coraz bardziej mi się podoba. 

A43CC8EA-B636-4B84-9D7A-65BAFD866252.jpeg

9296D471-42B8-48C9-83A3-5D70A672A666.jpeg

6765822D-D8FD-4F3E-8879-0A10C8700759.jpeg

271C7F1F-BFA2-40FC-911D-51432E3FD264.jpeg

FA2F951D-0A65-48A5-85EB-F42C771CA740.jpeg

509E4017-B844-466E-B1D5-0D4506714590.jpeg

75FDEC24-5756-47CA-9B70-5BE0483FD765.jpeg

0BD7599F-5D76-4316-B9BF-1014F7448CEF.jpeg

A103AE43-61D3-4451-B6F3-C280ECE505EE.jpeg

4C7A232E-3929-4C16-A164-756981E40C63.jpeg

E84EC3E1-B455-4B98-8F43-E971C1AC6926.jpeg

42C9FA29-8D58-45A9-8F53-C09DBC968861.jpeg

5D72CA53-4DDB-455A-B761-B961E441DC81.jpeg

55C131E7-C5A0-4608-BBDF-162E08592003.jpeg

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Model ten pokazał mi spory potencjał skali 1/48 i mogę powiedzieć, że ta skala coraz bardziej mi się podoba. 

I to jest bardzo słuszna koncepcja. I tak jak pisałem w warsztacie: biorąc pod uwagę materiał wyjściowy, efekt końcowy jest naprawdę dobry. Efektowne malowanie robi robotę :super:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adamo722 napisał:

Czy w tej wersji nie była osłona przezroczysta albo żółta.pomocy:.  Daje radę z nowszymi wypustami :super:

W tym konkretnym egzemplarzu była osłona o takim kolorze. Masz rację z tym, że w niektórych egzemplarzach osłony kabin są bezbarwne i innych takie zielonkawe a w jeszcze innych o odcieniu brązowo złotym jak w samolotach używanych przez Polskie Siły Powietrzne. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Mam nadzieję, że kolejna moja 48 też Ci się spodoba a jest nią… Starfighter z Monograma :). Szykuję się do nacinania wklęsłych linii podziałowych. 

Kiedyś w zbiorach u mnie był, podobnie jak Esci, ale na budowę się nie zdecydowałem. Na pewno będę podglądał :super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rudy0007 napisał:

Niby wszystko ładnie itd. biorąc pod uwagę z jakiego zestawu powstał, jednak mi się wydaje taki trochę jak kartonowy. Podejrzewam że to kwestia zdjęć :wink:

Opowiadasz, są bardziej kartonowe niż mój. Troszeczkę ten nieszczególny efekt wyszedł dlatego, że użyłem na zbiornikach washa AK o zbyt ciemnej szarości chociaż jak oglądałem zdjęcia pierwowzoru to zbiorniki nie wiem dlaczego ale miały dość mocne cienie w porównaniu do samego samolotu.  Tak czy owak raczej nie będę już używał tego mocnego odcienia szarości bo wychodzi „efekt kartonówki”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rudy0007 napisał:

Niby wszystko ładnie itd. biorąc pod uwagę z jakiego zestawu powstał, jednak mi się wydaje taki trochę jak kartonowy. Podejrzewam że to kwestia zdjęć :wink:

Mam podobne odczucia. Plus wysoki kontrast w tym malowaniu odbiera realizmu. Autor wspomina też o potencjale skali '48 ale szczerze mówiąc nie dostrzegam tu go. Sądziłem, że to '72. Wg mnie detal nie został wyeksponowany. Czy można obejrzeć podwozie? Tam zawsze się więcej dzieje. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, kozborn napisał:

Mam podobne odczucia. Plus wysoki kontrast w tym malowaniu odbiera realizmu. Autor wspomina też o potencjale skali '48 ale szczerze mówiąc nie dostrzegam tu go. Sądziłem, że to '72. Wg mnie detal nie został wyeksponowany. Czy można obejrzeć podwozie? Tam zawsze się więcej dzieje. Pozdrawiam! 

Wrzucę niebawem zdjęcie podwozia bo widzę, że go w galerii nie ma natomiast co do malowania to malowania okazjonalne takie są często krzykliwe i kontrastowe więc tu mi trudno dyskutować (chociaż osobiście uważam, że w rzeczywistości model jest bardziej stonowany gdyż pomalowałem go półmatowym lakierem bezbarwnym Alclad). 
 

Edit

Zamieściłem jeszcze dwa zdjęcia z widocznymi elementami podwozia. 
W 72 zrobię najpewniej model w tym samym malowaniu ale jako zestawu bazowego użyję zestaw Hasegawy. 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Zamieściłem jeszcze dwa zdjęcia z widocznymi elementami podwozia. 
W 72 zrobię najpewniej model w tym samym malowaniu ale jako zestawu bazowego użyję zestaw Hasegawy. 

O, i kółeczka prezentują się lepiej. Coś mi nie do końca gra z tymi łamańcami/siłownikami przy samych kołach. Zdaje mi się, że nie powinny tak odstawać, ale nie będę się kłócił. Sugerowałbym też jaśniejszy wash - na zbiornikach znowu mamy efekt "kartonowy". Ja spody robię praktycznie zawsze szarym ew. niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kozborn napisał:

O, i kółeczka prezentują się lepiej. Coś mi nie do końca gra z tymi łamańcami/siłownikami przy samych kołach. Zdaje mi się, że nie powinny tak odstawać, ale nie będę się kłócił. Sugerowałbym też jaśniejszy wash - na zbiornikach znowu mamy efekt "kartonowy". Ja spody robię praktycznie zawsze szarym ew. niebieskim.

Juz pisałem, że się przeliczyłem z odcieniem washa. Miał być jak wszędzie jaśniejszy i subtelniejszy a tylko w niektórych miejscach taki właśnie ciemny jak sugerowały zdjęcia pawdziwej maszyny.  Co do tych "łamańców" to akurat ani Italeri ani Mister Craft nie  pokazują w instrukcji jak mają być umiescowione dokładnie elementy i albo trzeba się domyślac albo posiłkowac zdęcimi rzeczywistymi maszyny. Luki podwozia głównego wykonane  są od podstaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to kokpit wyszedł bardzo fajnie. Plusik za czyściutki HUD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kozborn napisał:

Za to kokpit wyszedł bardzo fajnie. Plusik za czyściutki HUD.

Dzięki, kolejny model mam nadzieję, będzie lepszy i też będzie w malowaniu okazjonalnym. Na warsztat trafił bowiem Starfighter z Revella-Monogramu i aktualnie są na nim nacinane linie podziałowe. Będzie miał wklęsłe :). Za jakiś czas wrócę do tematu F-16 ale będzie to już Academy w 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.