Skocz do zawartości

P- 40 N, Spitfire Mk IX, N1K2-J, P-51 1/ 48; pamiętnik sklejacza szczęśliwego.


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, marek d napisał:

Skrzydła włożone  bez kleju. Pasują idealnie. Szkiełko też nie przyklejone.

Linie podziału wstępnie obrobione, przez parę dni będę szlifował doszacowywał i znowu szlif ...:wow:

 

...just my rifle, MUSTANG and me.

Robi się fajnie.

 

Trzy Edwardy czekają (składzik :mrgreen:) więc podglądam.

 

12 godzin temu, marek d napisał:

Przydał by się jakiś czujny czekista do wypatrywania nie dokładności. 

 

Major Kocopałow? :mrgreen:

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, HK1885 napisał:

Trzy Edwardy czekają (składzik :mrgreen:) więc podglądam.

Jak będzie robił lepiej pytaj. Majstry blogowoytubowe coś bąkają o problemach, ale nie pokazują rozwiązań.

Na razie jakoś sobie radzę.

19 minut temu, HK1885 napisał:

Major Kocopałow

Coś na forum znajdziesz.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wstępne szpachlowanie lini na skrzydłach okazało się na tyle skuteczne że mało tam poprawiałem.

Można było połączyć je z kadłubem.

Dopracować połączenia, nowa poprzeczka między komorami podwozia, stateczniki i podkład.

KaRJFWR.jpg

QZjGeX7.jpg

Podkład powie prawdę o jakości połączeń, ale to za jakiś czas. Szybko nie było, będzie wolniej. :cool:

Słoneczko coraz wyżej więc przestrzeń wzywa.  :odlot:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Luljan napisał:

małe panele inspekcyjne

... małe to znaczy które? :hmmm:

Nie szpachlowane są klapy do wnęk uzbrojenia. panel dostępu do mechanizmu składania goleni i dwa małe owalne inspekcje

nad lotkami. Jeszcze sprawdzę bo jeden chyba powinien nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luljan napisał:

Te owalne,

Zostały już zaszpachlowane dwa. Został tylko na lewym skrzydle z góry i na dolnej powierzchni w pobliżu semafora.

 

11 minut temu, DamianPoltorak napisał:

Czy jest dostępny jakiś schemat, rysunek które linie i wnęki były szpachlowane?

W sieci jest tego na pęczki. choćby taki:

Mustang_Wing_Finish.jpg.9b12e2e0d1412d99ce385578b023d2eb.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, marek d said:
1 hour ago, Luljan said:

 

Zostały już zaszpachlowane dwa. Został tylko na lewym skrzydle z góry i na dolnej powierzchni w pobliżu semafora

Ok rozumiem. Zaszpachlowałeś bo ich nie powinno być? Bo jak nie to dziwne. Po co szpachlować inspekcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
15 minut temu, Luljan napisał:

Zaszpachlowałeś bo ich nie powinno być

Na jednych rysunkach są, na innych niema. Na fotkach skutecznie zasłaniają gwiazdy. Najczęściej można spotkać takie rys. jak na obrazku który wkleiłem.

Zostawiam te dwa  żeby skrzydła nie były całkiem gładkie i  cyt.: smutne jak dupa węża.  :mrgreen:

 

Znalazłem  fotkę która jest po mojej stronie.  :cool:

Edytowane przez marek d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Luljan napisał:

No tak

No tak, tylko dlaczego cały czas mam wrażenie że próbujesz ośmieszyć moje działania na modeliku.  :cool:

Edytowane przez marek d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, marek d said:

No tak, tylko dlaczego cały czas mam wrażenie że próbujesz ośmieszyć moje działania na modeliku.

Naprawdę???? Nie masz racji. Pytałem całkowicie poważnie, sam w tak zwanym międzyczasie robię małego mustanga Army, co prawda nie D, ale jednak. Nie wiem jak wpadłeś na tak absurdalny pomysł z tym ośmieszaniem :) .

Edytowane przez Luljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

 

Czy jest dostępny jakiś schemat, rysunek które linie i wnęki były szpachlowane?

14 godzin temu, marek d napisał:

Zostały już zaszpachlowane

No zbyt się rozpędziłem ze szpachlą. Na spodzie powinny zostać dwa wzierniki na górze jeden.

Człowiek nawet nie wie co ma zakopane w czeluściach komputera. :roll:

EuCuqy0.png

.. i jeszcze takie coś:

LKyewby.jpg

Panie Damian: szpachlować czynie? Wybór należy do Ciebie.

Jak kogoś nie interesuje liczenie nitów i szpachlowanie linii to proszę nic nie pisać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marek d napisał:

Jak kogoś nie interesuje liczenie nitów i szpachlowanie linii to proszę nic nie pisać.

 

Nie to, żebym się jakoś pasjonował, ale ciekawe... 

Poproszę więcej tych obrazków panie J. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może zadam głupie pytanie, ale... jak trzymasz model w trakcie podkładowania? Ja zwykle robię sobie trzymadełko z ramki albo patyczka w osi śmigła i taki "kebab" mi potem schnie pionowo. Kiedyś malowałem na dwa razy osobno górę i dół, żeby mieć jak go położyć i za co złapać, ale niezbyt to było efektywne, więc zostało nadziewanie na pal. Obawiam się zawsze że dotknę powierzchni przed wyschnięciem i nigdy nie odkładam modelu na brzuch, ale mam wrażenie że przekombinowuję... :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jachud3 napisał:

jak trzymasz model w trakcie podkładowania?

Hm, jak by to powiedzieć............. no tymi...  no paluchami tylko w rękawiczce. Chwytam pod kabiną- maluję spód , boki  i skrzydła zaczynając od tyłu. Odwracam i maluję skrzydła z góry. Podkład Tamiyii  schnie dość szybko, choć nie wysycha od razu w pełni ale to wystarcza. Kilka dmuchnięć samym powietrzem i .... teraz model ląduje w mojej zaawansowanej technicznie lakierni, czyli pudło po poprzednim modelu trzymane na kolanach.  :mrgreen:

Opieram jak na foto i domalowuję miejsca gdzie trzymałem.

XahA8NI.jpg

Ewentualne otarcia krawędzi są nie godne uwagi.  :cool:

W rękawiczce dlatego że przypadkowe dotknięcie powoduje mniejsze szkody niż nie ubrane paluchy. :szczerbol:

Jasiek ja  raczej bym  się nie wzorował jak nie masz wprawy.  Mam nadzieję że pomogłem. :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marek d napisał:

Jasiek ja  raczej bym  się nie wzorował jak nie masz wprawy.  Mam nadzieję że pomogłem. :D

Mówiłem że głupie pytanie 😛 ale czasami wolę zapytać i wyjść na osiołka niż tkwić w swoim sosie (nie)świadomości 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jachud3 napisał:

Mówiłem że głupie pytanie

Podobno nie ma głupich pytań.

Kiedyś robiłem podobnie do Ciebie, do czasu jak  zebrałem model w kilku częściach. :szczerbol:

Trzeba wypracować swoją metodę. Nie ważne jak, ma być skutecznie. :cool:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek d napisał:

Podobno nie ma głupich pytań.

 

Są tylko głupie odpowiedzi. :cool:

 

"Zaawansowana technicznie lakiernia" jak najbardziej się sprawdza (również u mnie), a model przy malowaniu (Gunze, Tamiya, AK RC, Hataka) daje się wziąć w rękę (w rękawiczce!) praktycznie w czasie rzeczywistym. Tak na przykład malowałem i Fokę i Spitfajera.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HK1885 napisał:

model przy malowaniu (Gunze, Tamiya, AK RC, Hataka) daje się wziąć w rękę (w rękawiczce!) praktycznie w czasie rzeczywistym.

Oj wiem tylko nie chciałem przyspieszać Jaśka. Musi sam złamać opory wewnętrzne.  :haha:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marek d changed the title to P- 40 N, Spitfire Mk IX, N1K2-J, P-51 1/ 48; pamiętnik sklejacza szczęśliwego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.