Skocz do zawartości

P- 40 N, Spitfire Mk IX, N1K2-J, P-51 1/ 48; pamiętnik sklejacza szczęśliwego.


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...

Witam.

Trochę trzeba było odkopać temat.  Jako że załamywacz czasu i przestrzeni wymaga przeglądu po intensywnym sezonie

SbOf6lY.jpg

znalazł się czas na modelik. Dokończyłem malowanie skrzydeł i domalowałem gwiazdę.

Bystre oko dostrzeże jakieś niedoskonałości nad którymi trzeba się pochylić jeszcze.

Cieszy mnie ten mały progres. Teraz będzie można malować dolną powierzchnię skrzydła.

XjsaoFl.jpg

Klapy włożone tylko do foto.

Edytowane przez marek d
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marek d changed the title to P- 40 N, Spitfire Mk IX, N1K2-J, P-51 1/ 48; pamiętnik sklejacza szczęśliwego.
  • 1 month later...
7 godzin temu, marek d napisał:

Pani tego samolotu zajęła należne jej miejsce. :cool:

rZHdXum.jpg

... i ogólne widoczki

z6MK15D.jpg

 

x8kBrkC.jpg

Ja mam chyba coś zrypane w ustawieniach, bo nie widzę zdjęć, a po otwarciu w nowej karcie wyrzuca info o zablokowaniu strony ze względów bezpieczeństwa .placze:

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odpadałem przy zabawach typu "znajdź dziesięć różnic na obrazkach".  Czy chodzi o to, że przyczepiłeś takiego fiutka u góry?

Jeśli piszę bez sensu to  od razu proszę o wybaczenie, Mustangi to jedna z moich pięt. A lalunia, owszem, podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby to lustereczko jest... Może, może, choć dla mnie wyglądało jak otworek do wyrzucania wyżutej gumy balonowej bez otwierania owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Dlatego zawsze wolałem dzbanka

Przecież to jest tępy mięśniak, zero finezji. :mrgreen:

 

9 godzin temu, zaruk napisał:

Że niby to lustereczko jest.

No i zostałem sprowadzony na ziemię, a taki byłem dumny z siebie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marek d napisał:

No i zostałem sprowadzony na ziemię, a taki byłem dumny z siebie. :mrgreen:

 

Ja bardzo przepraszam za brak należytego szacunku, w rzeczywistości lustro jest piękne i fajnie, że Ci się chciało.

Tak miało być od początku napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nam kolega Zaruk ostatecznie odfanzolił od tego, niewątpliwie, pięknego lusterka podrzucam zdjęcie z realu. Jeszcze na oryginale, choć wątpię, bu to było koniecznie to samo. Maj. Gaskin nie wygląda na typa, który oddałby lusterko bez walki.

Wytęż wzrok i znajdź otwór na gumę do żucia.

MAJKennethAGaskincommanderofthe37thFtrSq1May1944to5May194514thFGOfficiallycreditedwiththreeconfirmedaerialvictories_zpscbd3806c.jpg

Zresztą, w Mustangu nikt by się nie męczył z mocowaniem w tym celu osłony lusterka, zdobytego po trupie dowódcy 37th FS. Po prostu wybrano by gotową limuzynę z dziurą. Trzeba trochę sięgnąć do tyłu by wywalić tę gumę, ale jakże prostsza logistyka. Może nawet tak było? Znane zdjęcia są zbyt słabe, by to rozstrzygnąć.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Mechaniczna jest finezja kolego,

Do tego zrealizowane dobro narodowe: No replacement for displacement! Komfort i wygoda - zimny łokieć kiedy się ma na to ochotę, a nie za każdym razem, kiedy odsunie się limuzynę. I najważniejsze: litraż piwa jaki można przytargać do jednostki trzy razy większy. Tematu urody nawet nie poruszam, bo byłoby  to kopanie leżącego. Nie sportowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się już przecież odfanzoliłem, a po zamieszczeniu ostatniego zdjęcia widzę wyraźnie, że to osłona a lustereczko jest w środku. Wcześniej, z uwagi na kataraktę swą, tego nie dostrzegłem. Czy wystarczająco się pokajałem? Panie Marku pięknie jest. I, żeby była jasność, nie ma tu żadnego dworowania, tylko szczera sympatia i uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greatgonzo napisał:

pięknego lusterka podrzucam zdjęcie z realu.

No piękne, dziękuję. Kiedyś wyczytałem że po przesiadce jednostki z Lightingów na Mustangi przeszczepy lusterek były dość

popularne.

 Człowiek się stara a tu hejt lustereczka, no to jeszcze mogę przeżyć. Natomiast hejt Mustangów jest obrzydliwy . :mrgreen:

P-47;  obleśnym mięśniakom na sterydach; stanowcze nie.  :nienie:

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Hajata lepiej z nami zrób małego Mareczku

Z dużym mnie nie chcecie, a małego nie posiadam więc nie zrobię. :cool:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.