Skocz do zawartości

P- 40 N, Spitfire Mk IX, N1K2-J, P-51 1/ 48; pamiętnik sklejacza szczęśliwego.


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, marek d napisał:

No.... masz co robić . :mrgreen:

Zapasów nieruszonych modeli mam od cholery... Albo jeszcze więcej. :lol:

 

30 minut temu, marek d napisał:

Jak mówiłem; sprawdzę.

Jak mówiłem - najpierw pociągnij matem, a potem sprawdzaj. :cool:

Edytowane przez HK1885
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie nalepiania obrazków. Po malowaniu wszystkich większych oznaczeń jest ich mało za to grubaśne.

W miejscu wskazanym przez Jaśka wprowadziłem program naprawczy. Nie taki jak proponował  zaruk  który

pewnie miał ochotę na sekcję zwłok / proponuję ,, Oczki"/.   :mrgreen:  Podejrzane miejsce:

kropla gęstej farby z lakierem, polerka i trochę błysku. Ja tam nic nie widzę, teraz jak i przedtem.

Fakt że fotki robione szajsfonem.

egiZypL.jpg

,,, hm mam obawy czy będzie mi się podobał po zmatowieniu. :cool:

Edytowane przez marek d
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek d napisał:

 Nie taki jak proponował  zaruk  którypewnie miał ochotę na sekcję zwłok / proponuję ,, Oczki"/.  

 

Hehe, znam dobrze to miejsce, oswoiliśmy je podczas pierwszego roku i nie zamierzam tam wracać.

Za sekcjami też nie przepadam, ale jeśli będziesz w potrzebie - pomogę.

Grubas bardzo ciemny wyszedł, no ale poczekamy co dalej będzie. W każdym razie podglądam z uwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest git, już nie zwalaj na mnie wszystkiego 😎

 

Japońce to taki dziwny temat, że jak zrobi się czyściocha to źle, jak za dużo zdrapiesz też źle, więc ja idę na łatwiznę i nie robię wcale 😅 ale patrzę jak inni robią bo to zawsze wartość dodana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaruk napisał:

Za sekcjami też nie przepadam, ale jeśli będziesz w potrzebie - pomogę.

Dziękuję, ale może jeszcze nie. :mrgreen:

2 godziny temu, jachud3 napisał:

Jest git, już nie zwalaj na mnie wszystkiego

Nie zwalam na Ciebie. Trzeba i warto sprawdzić bo  czasami nie widzimy rzeczy oczywistych, a ktoś inny spojrzy i coś zauważy. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując twoje zmagania aż swojego wziąłem z półki i się zastanawiam czy go zrobić.To byłby szósty Kawanishi.

IMG20230106185520_BURST000_COVER.jpg

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xmen napisał:

swojego wziąłem z półki i się zastanawiam czy go zrobić.

Robić oczywiście, nie ma co medytować.

Zmagania? Bez przesady, stara Hasegawa składa się bardzo dobrze. Ewentualne niedoskonałości

to zasługa sklejającego.

Edytowane przez marek d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lakier matowy, od maskowane szkiełka, Doklejony silnik z osłoną.  Teraz widzę że lepiej było dać zamknięte klapki

nad wydechami. Zostały rzeczy których nie lubię: anteny, podwozie.

 

BMQyoTb.jpg

 

xeSr6EX.jpg

 

Świat bez Mustangów i Spitów byłby smutny. :surfer:

EmwCNNL.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marek d napisał:

Teraz widzę że lepiej było dać zamknięte klapki

nad wydechami.

 

Teraz Ty wydziwiasz. :lol:

Model świetny, całość zapowiada się dobrze.

 

 

34 minuty temu, marek d napisał:

Świat bez Mustangów i Spitów byłby smutny.

 

I bez meserszmitów i bez fok:lol:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, czyli w zasadzie KISS :).

 

Swoją drogą koleżkowie przygotowujący kalkomanie do tego malowania raczej  nieco photoshopują  bohaterkę nose artu. Gdyby w 20th FG bł spec co potrafiłby malować fajne babki, to taki motyw częściej gościłby na nosach ich P-38 i P-51. Nieliczne przykłady jakichś prób z realistycznymi postaciami nie napawają optymizmem. Jak już ktoś musiał to raczej sięgał po zdjęcia czy kartki z kalendarzy i naklejał na poszycie.

A presja istniała bo North American był uprzejmy wysłać grupie portfolio z portretowymi fotogramami panien, które zatrudnione przez firmę, przykładały swoje białe rączki do produkcji myśliwców P-51. W ten sposób personel 20th FG miał sobie wybrać własną,  najbardziej uroczą pinupkę. Consensusu nie osiągnięto i piloci pozowali przy samolotach ze zdjęciami swoich faworytek.

W tak pięknych okolicznościach przyrody nose arty Mustangów grupy wciąż prezentowały na ogół napisy, ewentualnie z prostymi dodatkami, więc śmiem twierdzić, że i latająca panna na KISS mogła być urocza inaczej.

 

Ale może właśnie nie?

 

Tylko dlaczego Lady G?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po cichu liczyłem że coś napiszesz i się nie zawiodłem. Jak zawsze bardzo ciekawie.

Pani na kalkomaniach które widziałem   /1: 48 i 1: 32/  jest dość kontrowersyjnej urody.

Wypada chyba żałować że w grupie nie było grafika takiego jak Romain Hugault.  :D

45 minut temu, greatgonzo napisał:

Tylko dlaczego Lady G?

To znaczy? Dlaczego tak nazwałem? Proste skojarzenie ; Mustang= koń+ gola baba. :mrgreen:

Temat malowania modelu jeszcze nie rozstrzygnięty, to takie luźne rozważania. :cool:

Edytowane przez marek d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste. Jak widać nie dla każdego :).

 

Jeszcze mogli się załapać na usługę batalionów artystycznych, których członkowie, plastycy dekowali się w jednostce pod pretekstem spełniania zachcianek personelu latającego gdy mowa  o dekoracji samolotów. Tyle, że oni raczej mieli wystarczająco roboty w grupach bombowych. Ale ogólnie rzecz biorąc to nie jest przypadek, że jakość nose artów pod koniec wojny uległa wyraźnej poprawie. Szczególnie na ETO.

 

Uważaj z tym luzem bo zgodnie z powszechnym modelarskim zwyczajem przeciągniesz jeszcze decyzję do rozpoczęcia malowania samolotu z zewnątrz, a wtedy może okazać się, że upragniony egzemplarz pokłóci się z tym co już gotowe w środku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, greatgonzo napisał:

może okazać się, że upragniony egzemplarz pokłóci się z tym co już gotowe w środku ;).

No taka możliwość zawsze istnieje.

22 minuty temu, greatgonzo napisał:

Uważaj z tym luzem

Zapomniałeś , generalnie takie mam podejście. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niespodzianka, Marek robi japońca. Ale żeby nie było że nie powiedziałem , czerwone paski na kadłubie to może być błąd.

https://www.aviationmegastore.com/en/modelling/kawanishi-j1k-shidenshiden-kai-george--22-camo-schemes-rising-decal-rd72-101-185923.html

http://www.aviationofjapan.com/2009/11/kawanishi-n1k2-j-shiden-kai-in-148th.html

 

Jako model podoba się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek K napisał:

Marek robi japońca

Ano robi i to nie pierwszego.

Czerwone pasy- było na poprzedniej stronie trochę, ale że jestem uprzejmy to napiszę trochę.

To nie tak że skaczę do głębokiej wody nie umiejąc pływać. Kolorowe plansze i kalkomanie nie są dowodem a punktem wyjścia do poszukiwań. Wycinając pierwsze części miałem już przekopane moje zasoby i internet.

Obejrzałem sobie parę relacji z budowy w różnych miejscach. W sieci też trafiłem na grafiki przedstawiające tą maszynę z pasami  białymi albo żółtymi. Najważniejszą dla mnie informację znalazłem na fejsbukowej grupie o lotnictwie japońskim. Tam pewien  pan znawca tematu napisał że te białe lub żółte pasy nie mają uzasadnienia bo nic nowego w tym temacie nie wypłynęło i nikt nie  kwestionował tego co proponuje Hasegawa. Nawet japońscy znajomi tego pana. Grupa jest dostępna i można sobie znaleźć.

Niedawno wykopałem moją starożytną biblię. Jak się ukazała 30 lat temu to było  łał. Dziś jest nieco nie aktualna.

7dWkfKo.jpg

.. i zaskoczenie, tu też są czerwone.

ERVOb5d.jpg

Także ten.. no .. śpię spokojnie.

Bardzo sobie cenię pomoc i rady forumowiczów. Pod jednym warunkiem: że są udzielane w porę i nikt nie każe mi zmywać modelu .... chociaż umiem to. :mrgreen:

A się rozpisałem. Miłego dnia.

 

Edytowane przez marek d
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie;  no wiem że nikt nie siedzi 24h na forum, ale nap. pytanie o kolor pasów padło miesiąc  temu.

Jeżeli po tym czasie ktoś ci pisze że możesz mieć coś źle /mimo że w tym czasie na forum był często/ no to

wybacz ale słabo to wygląda. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dlatego ja się kiedyś  wymiksowałem z relacji warsztatowych 😅 teraz wiem że nie warto było się pienić, a przeważnie zawsze do wątku wpadnie np. taki Gonzo z wartościowym wkładem. Także nie marudź Marku, kończ grubego i dawaj następne 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marek d changed the title to P- 40 N, Spitfire Mk IX, N1K2-J, P-51 1/ 48; pamiętnik sklejacza szczęśliwego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.