Skocz do zawartości

Humvee M998 IED


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w trakcie przygotowywania modeli do fotografowania mój Humwe M998 od Acacdemi doznał uszkodzeń więc zapadła decyzja o remoncie i poprawkach.
Zestawowe koła zostały zastąpione produktem żywicznym od panzer arta
poprawiłem wnętrze usuwając nieszczęsny klocek pod półką na radiostację, radiostację z zestawu zastąpiła żywiczna którą podarował mi Zderzak  dorobiłem do radia słuchawkę .
Wleciały przednie fotele z modelu Tamya , z pasami z blaszki Eduarda, maska silnika dostała wzmocnienie którego nie ma fabrycznie w silniku dorobiłem brakujące węże i przewody. Pojawiła sie też osłona pod filtrem powietrza . Między słupkami A i B dorobiłem brezentowy dach na którym znalazł się kosz na dodatkowy ekwipunek . Na tylnej klapie pojawił się kosz na kanistry z paliwem też zrobiony od podstaw.
Płyty pancerne osłaniające przedział transportowe mają dorobione dodatkowe mocowania zestawowy Browning 2 HB został zamieniony na żywiczny z firmy legend . To chyba wszystko generalnie miłego oglądania
Ps. Model jest z walk o Najaf w trakcie operacji iraqi freedom w roku 2003

20220309_170420.jpg

20220309_170450.jpg

20220309_170506.jpg

20220309_170526.jpg

20220309_170549.jpg

20220309_170607.jpg

20220309_170837.jpg

20220309_170829.jpg

20220309_170807.jpg

20220309_170658.jpg

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny, jak zwykle Twoje prace. Uwielbiam te improwizacje na pace!
Jedyna uwaga - chyba kompletnie nietrafiony zakres pracy wycieraczek? Za szeroko, za to niedostatecznie nisko na szybie?

 

image.jpeg.ae0abd364c9ec56ce069ba1b24e80649.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kryspacz napisał:

Świetny, jak zwykle Twoje prace. Uwielbiam te improwizacje na pace!
Jedyna uwaga - chyba kompletnie nietrafiony zakres pracy wycieraczek? Za szeroko, za to niedostatecznie nisko na szybie?

tak nie miałem szyb na podmiankę i zostały takie jak są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Lepiej wygląda poprawiony. Te dodatki i zmiany zawsze wychodzą na plus. Strasznie razi niestety przednia osłona strzelca z kompletnie nierzeczywistym jej kształtem. To wyrób Academy- brak ściętej krawędzi po prawe stronie (patrząc z pozycji strzelca). Silnik- tu jeszcze trochę roboty jest z dodaniem kabli, a zwłaszcza przewodów od świateł itd. Jeśli maska zamknieta, to ok. Cieszy humvee na Forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 08:07, makinen napisał:

Lepiej wygląda poprawiony. Te dodatki i zmiany zawsze wychodzą na plus. Strasznie razi niestety przednia osłona strzelca z kompletnie nierzeczywistym jej kształtem. To wyrób Academy- brak ściętej krawędzi po prawe stronie (patrząc z pozycji strzelca). Silnik- tu jeszcze trochę roboty jest z dodaniem kabli, a zwłaszcza przewodów od świateł itd. Jeśli maska zamknieta, to ok. Cieszy humvee na Forum.

Co ciekawe osłona strzelca jest zrobiona z metalu bo plastikowa mi się nie podobała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się pochwalić gdzie jest teraz Humvee i jeszcze kilka innych moich modeli

,,Dzisiejszy dzień jest dla nas wyjątkowy 😎 

W dniu dzisiejszym otwarta została wystawa modeli naszych klubowych kolegów w „Hall of Honor”, która mieści się w U.S. Army Garrison Poland 🦾

Modele, które znalazły się w tym wyjątkowym miejscu, związane są tematycznie ze sprzętem wykorzystywanym przez USA od czasów II Wojny Światowej po czasy współczesne. 

Bardzo dziękujemy U.S.Army Garrison Poland za taką wspaniałą możliwość. Jesteśmy dumni i zaszczyceni mogąc pokazać nasze modele,,

FB_IMG_1691669962655.jpg

FB_IMG_1691669970077.jpg

FB_IMG_1691669976530.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.