Skocz do zawartości

"O-błędny kot" Tiger I z RFM.


Mariusz45

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.10.2022 o 15:33, Mariusz45 napisał:

Pomocy🤪

Jaki macie patent na składanie tych zatrzaskòw?1667140332917847462629120903877.thumb.jpg.a0de5e0c890b89fda77d77a932d80b07.jpg

Przemek Przybulewski takie drukuje. Doskonała jakośi i wygląd zapinek. Do wyboru są małe i większe.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, robertmodelarz napisał:

Przemek Przybuleeski takie drukuje. Doskonała jakośi i wygląd zapinek. Do wyboru są małe i większe.

Tak sobie myślę o tych żywicznych, drukowanych. Czy to nie będzie za "grube"? Coś jak te z wyprasek🤔. Blaszki to jednak blaszki. Cieniutkie,delikatne. Czy nie oddają bardziej rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mariusz45 napisał:

Tak sobie myślę o tych żywicznych, drukowanych. Czy to nie będzie za "grube"? Coś jak te z wyprasek🤔. Blaszki to jednak blaszki. Cieniutkie,delikatne. Czy nie oddają bardziej rzeczywistości?

 

Ja proponuję kupić zapinki ze sklepu. Fajne robi rochm. Wejdź sobie na mojehobby, wpisz clamps w wyszukiwarce sklepu i wybór jest ogromny. Żywiczne zapinki są ok. Używałem już na wielu modelach. Nie są za grube. Jedyny mankament to to  że są nie ruchome i czasami jakiś trzonek trzeba przeciąć na pół jak nie ma możliwości jego włożenia. A następnie skleić ponownie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza próba z waloryzacją blachami nie powiodła się. Było krzywo,brudno. Do kitu. Gdybym dokończył teraz wòz w takim stanie chodziłoby to za mną bez końca...

A co tam! Pozrywałem wszystkie te paszkwile,wyczyściłem kadłub z kleju i zamòwiłem nowe błotniki. Będą też drukowane klamry i zatrzaski. Zrobię to jeszcze raz. Mam nadzieję że porządnie😏 Postanowiłem też posunąć się odrobinę dalej w waloryzacji. 

Wòz teraz wygląda tak.IMG_20221102_182135.thumb.jpg.aac6d8db8e17f739c86f78389bb913f5.jpgIMG_20221102_182117.thumb.jpg.de6e3cacfd5906a3a58c30ac7bf0e821.jpgIMG_20221102_182056.thumb.jpg.ac7e6145b61ec1b7ca518b613cc2ca73.jpgIMG_20221102_182032.thumb.jpg.6223eca545e36a56f9ca1ed596bdece3.jpgIMG_20221102_182008.thumb.jpg.e4763cf760d822d9d747373126f3fc9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim żartem, co do spawów. Moje w shermie, kładłem piierwszy raz epoxy putty 8h..nie wiem co mnie, skłoniło do doróbki. .Trudno się kładzie, jak się robi pierwszy raz.

 

Nawiązując- rozumie, że spawacz w cenie :D

 

image.thumb.jpeg.f8eb986a2bbd397582f27c320d959627.jpeg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że kiepska jakość spawów na tiger 1, ale przypomniały mi się , te dwie opcje :)

 

Heinrich elektrodą 3.2 spawał 😛 albo wybijakiem 10mm heeh🤣

 

Weź sprawdź filmik o tym Panzer 4, z Koszalina, poszedł do Tank Hunter.. jak "magici warsztatowi " spawali aktualnym sprzętem, że twierdząc, że się ciężko spawa. Fakt, kiedyś stopy- miały wartość w sobie.  Nie dziwota, że taką stal pancerną zespoić, ciężko było im.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że za dużo na raz jak na pierwszy raz.

Blachy, a teraz spawy i to w dodatku nie wiem po jakiego psuć coś co dobrze odwzorował producent?

W modelu brakuje dwóch fragmentów spawów, ale na bank i tak nie wpadłbyś gdzie.

A jeżeli już tak lubisz "spawanie" to następnym razem kup Tygrysa od Tamiya 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb liczą się chęci. Kto uważa, na ile się czuje, licz siły na zamiary. 
Ale, to jest plus, takie zaparcie, na nowe doznania modelowo- warsztatowe. Każdy ma z  nas " mówi się fazę" na dodatki od siebie, prosto z ręki.

 

Ja bym ocenił spawy na 35zł brutto, aktualnie na te czasy. Żarcisz :)

 

Działaj, bo mam w piwnicy tiger 1, nie wiem kiedy to ruszę. Jakoś do niego nie biegnę, ale podpatruję kto co robi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Seb napisał:

Mam wrażenie, że za dużo na raz jak na pierwszy raz.

Blachy, a teraz spawy i to w dodatku nie wiem po jakiego psuć coś co dobrze odwzorował producent?

W modelu brakuje dwóch fragmentów spawów, ale na bank i tak nie wpadłbyś gdzie.

A jeżeli już tak lubisz "spawanie" to następnym razem kup Tygrysa od Tamiya 😁

 

 

11 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Seb liczą się chęci. Kto uważa, na ile się czuje, licz siły na zamiary. 
Ale, to jest plus, takie zaparcie, na nowe doznania modelowo- warsztatowe. Każdy ma z  nas " mówi się fazę" na dodatki od siebie, prosto z ręki.

 

Ja bym ocenił spawy na 35zł brutto, aktualnie na te czasy. Żarcisz :)

 

Działaj, bo mam w piwnicy tiger 1, nie wiem kiedy to ruszę. Jakoś do niego nie biegnę, ale podpatruję kto co robi.

Obydwaj panowie macie rację.

Że producent zrobił ładne spawy i błotniki. ..

Pewnie tak. Ale mnie się bardzo podoba taka własnoręcznie dodana waloryzacją,blaszki też. A że nie wyszło idealnie. Pewnie tak.Następne będą lepsze,następne jeszcze lepsze...

Te na wieży zostawię. Postaram się o lepsze na kadłubie.

A jeszcze malowanie figurki i dioramka( dziś aerek przyjeżdża🤪).

Nadal waszą pomoc i krytyka mile widziana.

Mariusz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.19880b3d9e9b701452bcffcd56539566.jpeg

 

Moje pierwsze spawy 8h- nożykiem modelarskim na epoxy putty tamce, nie blachą- po puszce coca coli, ale idzie, da radę. Wyszły jakie wyszły, więc przejmować, nie masz się co. Witaj, w klubię :D Moje nie lepsze  :)

 

Tylko, cicho, proszę przełożonemu, na warsztacie nie mówić, że spawałem bez uprawnień 🤣

 

Pozdrawiam

 

" Zakład z mechanizowany, korpusu shermanów, pod względem spawalnictwa, jakości, norm europejskich ISO " ::P

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

@kzugajNigdy nie miałem tamki ani RMF-to nie wypowiem sie.Jak zviezda z kurska-jaka składalność?

Screenshot_20221103-072225_Messenger.jpg

Mam Dragona (chyba 3) RMF (chyba 3) Trumpeter 1szt Border 1szt i Tamiya 1szt Academy i pochodne maja skopana wieże ale Tygrysa od ruskich nie mam i raczej z powodów mniej lub bardziej polityczno/patriotycznych nie kupie. 

Nie wiem jak z jakością tego paruskiego kota wiec się nie wypowiem.

Tak zgadza się trzeba się jakoś nauczyć dlatego warto zainwestować w jakiegoś taniego złoma/gniota i na nim próbować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

@kzugajNigdy nie miałem tamki ani RMF-to nie wypowiem sie.Jak zviezda z kurska-jaka składalność?

Model Tygrysa Zvezdy plasuje się na pewno gdzieś powyżej modeli kotów Tamiya, a niżej niż Dragon. Modeli Tigrów  RMF-FM nie sklejałem, więc się nie wypowiadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 18:30, Mariusz45 napisał:

Moja pierwsza próba z waloryzacją blachami nie powiodła się. Było krzywo,brudno. Do kitu.

Czym nakładasz klej? Ja używam do tego igieł do czyszczenia dysz drukarek.  Są różnych średnic i elastyczności.  Bardzo fajnie mi się nimi pracuje. 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gregory napisał:

Czym nakładasz klej? Ja używam do tego igieł do czyszczenia dysz drukarek.  Są różnych średnic i elastyczności.  Bardzo fajnie mi się nimi pracuje. 

Pozdrawiam

Grzesiek

Igłą do szycia. Punktowo, tak jakbym lutował. Klej w żelu.16675614343837421124272178036326.thumb.jpg.5486d4056783d1459a14399a96036be8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, madeira napisał:

Proponuję wziąć nóż do tapet i samym ostrzem po całej długości równo dociąć te spawy, tak żeby... były równe. A że wyszły wypukłe względem płyt kadłuba.. Cusz. 😉 

Zrobiłem tak. Na ile się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.