Skocz do zawartości

"O-błędny kot" Tiger I z RFM.


Mariusz45

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechały błotniki od Abera. Mam wrażenie że są lepszej jakości niż te w całym zestawie. Zmieniłem też klej (o niebo lepszy). Od wewnątrz przyklejam kostki wycięte z czworokątnego pręta. Pomogą mi zamocować błotniki na burtach i mam nadzieję zachować w ten sposób większą dokładność i czystość.16675725685402441408789089891520.thumb.jpg.be73fe67bc090de52652804d11b3ee91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to modelarstwo, nie zakład lakierniczo- tapicerkowy :) . Nigdy, nie ma nic idealnie, ale zawsze wychodzą, jakieś rzeczy, lepsze niż spawy, to widać, ale następny będzie lepszy, chyba- że chce Ci się poprawiać, bo ja po 8h. Stwierdziłem, nidy rydy :). Just for fun :)

 

Wszystko jasne, to takie żarty koledze robicie, przy spawaniu kota aaha to tak się dzieje :)🤣

 

Przyjmijmy, że spawałeś tylne wydechy, większej średnicy 😛

 

 

 

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregory napisał:

Występuje w trzech gęstościach. Mają też debonder. Przydaje się.

O debonderze dowiedziałem się jak paczka była już w drodze😏.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz45 napisał:

Spawòw już nie tykam.

W tym modelu oczywiście😋.

Słusznie, jeśli to pierwsze ręczne spawy, i pierwszy model, na którym to robisz to ok :). Wyciągnąłem wnioski jednak, z epoxy putty, że trzeba na cienkie ciasto rolować. Jedne " weldy " węższe, drugie szersze. Nawet, olfy nie wykorzystałem, nic nie żłobiłem a to by coś dało. Wyrównały, by się w kanałach, lekko fajnie odstające spawy niczym " menzura w gitarze- gryf i tyle.Ale jednak, są jakie są :)

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patrykd napisał:

Musisz na tych błotnikach mniej kleju dawać bo widać go. Debonder to podstawa. Co do łączenia blaszek samych ze sobą jeszcze lepsze jest ich lutowanie. Mnie udało się jakoś okiełznać ten temat i już nie kleję blaszek tylko je lutuję. 

Na następnym będę bez wątpienia lutować.

Ten musi przeżyć klejenie. Idzie mi już trochę lepiej. Boczne ukończone. Spoiny klejone zabezpieczyłem jeszcze od wewnątrz gęstym lakierem bezbarwnym.16675805932624717451695189149854.thumb.jpg.d2396da9b5ca7e9366c71581e3afc8e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jest idealnie to w porównaniu z poprzednimi jest lepiej. 

Zastanawiam się jak umieścić boczne na burcie? Czy przyklejać pojedyncze,posiłkując się szablonem by zachować linię prostą,czy skleić w całość i dopiero wtedy umieścić na modelu?

Jak radzicie?16677282396602482213603681280747.thumb.jpg.d2da11857e0564122150a35be971c9a9.jpg

Edytowane przez Mariusz45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, patrykd napisał:

A po co chcesz zmieniać gąsienice skoro te zestawów masz ruchome.? Za dużo wolnej gitówi w kieszeni? 

Ja tam nikomu do portfela nie zaglądam.😉

Pytałem o ich jakość.

Edytowane przez Mariusz45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły ludzie kupują metalowe bo mniej roboty z nimi choc i tak długo schodzi. Nie wiem które masz w zestawie. Pierwsze RFM były składane 5 elementów na jedno ogniwo pomnóż przez około 100 na stronę. Każdy element wymagał wycięcia i delikatnej obróbki plus klejenie. 

Metalowe zależy od producenta friul ogniwo i drucik przez szerokość ogniwa. 

Masterclub ogniwo i dwa piny żywiczne po jednym na stronę. Plus taki ze po malowanie wystarczy przetarcie zrobić papierem ściernym zamiast suchym pędzlem. 

W przypadku metalowych czasami trzeba było przewiercić otwór na drut. 

Są jeszcze drukowane 3d na click lub jak masterclub po dwa piny na stronę lub metalowy pin po całej szerokości. 

 

Każde wymagają trochę pracy więc wybór należy do ciebie. Oczywiście jest jeszcze kwestia finansowa. 

 

Odobiscie udało mi się złożyć te od RMF na zasadzie obróbka wszystkich ogniw potem składanie razem z wklejeniem pinów i na koniec przyklejanie zębów. Potem odcięcie zębów od ramek i już właściwe na gotowej gąsienicy delikatny szlif zębów. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz45 napisał:

Ja tam nikomu do portfela nie zaglądam.😉

 

Za to, inni na warsztat zerkną, i myślą może coś pooglądam.

 

Jeden kupi, mastercluby...wsadzam żywiczny pin, i nie dam rady.

 

Za to piszę, mój wers wiem, że Twój  Tygrys, jak się przyłożysz to będzie doskonały

 

Nie ma co pakować, w dalszą waloryzację modelu, spawam obłędnie grube pancerne płyty,na gazie helu

 

Nikt tak spawać, nie umie. Jest takich spawaczy nie wielu :D

 

Ja wiem, że to stal, nie aluminium i osłona przez gazem dla ochrony

 

Jak trzymam tamkę strong  i coś pokleje, to jestem wzruszony. Yoo Pozdro :D🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariusz45 napisał:

Ja tam nikomu do portfela nie zaglądam.😉

Pytałem o ich jakość.

Z doświadczenia powiem, że te ruchome gąsienice RFM są bardzoo dobre. Jest z nimi trochę roboty, ale efekt końcowy na pewno będzie zadawalający. Nie ma sensu kasy ładować w jakiś inny typ.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patrykd napisał:

Z doświadczenia powiem, że te ruchome gąsienice RFM są bardzoo dobre. Jest z nimi trochę roboty, ale efekt końcowy na pewno będzie zadawalający. Nie ma sensu kasy ładować w jakiś inny typ.

Dziękuję za poradę. Obejrzałem dokładnie zestawowe gąski i są w zasadzie chyba blisko takich "lepszych". Chodzą mi po głowie metalowe ale może następnym razem.

Jeżeli kogoś uraziłem swoim poprzednim wpisem to przepraszam🙂.

Edytowane przez Mariusz45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 18:52, robertmodelarz napisał:

Te które ja mam są OK.Do Tygrysa  weź te większe.

IMG_3681.jpg.a32d99ed6e957079744143930fb86f25.jpg

 

 

Kochane chłopaki, ktoś ma fotkę z przyklejonymi zapinkami jak ze zdjęcia?

Szukam czegoś takiego do Shermanopochodnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lipstein napisał:

 

 

Kochane chłopaki, ktoś ma fotkę z przyklejonymi zapinkami jak ze zdjęcia?

Szukam czegoś takiego do Shermanopochodnych

Zobacz na moim Shermanie zapinki do narzędzi. Miałem je z wydruków żywicznych. Tych których używałem pasowały ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 13:41, Lipstein napisał:

 

 

Kochane chłopaki, ktoś ma fotkę z przyklejonymi zapinkami jak ze zdjęcia?

Szukam czegoś takiego do Shermanopochodnych

Pewnie że mam😀

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.