Skocz do zawartości

"O-błędny kot" Tiger I z RFM.


Mariusz45

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Mariusz45 napisał:

Czy ktoś wie jak wyglądała germańska czołgowa gaśnica bez tego mocowania. W instrukcji Abera mam taki ogòlny kształt.

Jak najbardziej polecam wydruki 3D  w portalu na którym są zamieszczone gotowe projekty różnych elementów (oczywiście za opłatą)- jak nie masz dostępu do druku 3D to zapytaj Przemka Przybulewskiego- on drukuje fajne rzeczy.

Oczywiście można kupić i gotowca:

 https://www.mojehobby.pl/products/German-WWII-AFV-fire-extinguisher.html

image.png.1bea96f9c107d0f54d52e73ddce8d7a6.png

Męczyć się z Aberem to średnia przyjemność, chociaż efekt jest fajny. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Jak najbardziej polecam wydruki 3D  w portalu na którym są zamieszczone gotowe projekty różnych elementów (oczywiście za opłatą)- jak nie masz dostępu do druku 3D to zapytaj Przemka Przybulewskiego- on drukuje fajne rzeczy.

Oczywiście można kupić i gotowca:

 https://www.mojehobby.pl/products/German-WWII-AFV-fire-extinguisher.html

image.png.1bea96f9c107d0f54d52e73ddce8d7a6.png

Męczyć się z Aberem to średnia przyjemność, chociaż efekt jest fajny. 

Spròbuję zmajstrować samemu.🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mariusz45 napisał:

Zostawię.

Za bardzo nie wiedziałem jak to usunąć nie niszcząc przy okazji tej drobnej struktury.

 

Jak nie chcesz ruszać tej struktury to zakup sobie koszulkę SHT i podmień. Mają różną średnicę, zawsze coś dopasujesz. 1mb kosztuje że 4 złocisze w elektrycznym.

Dużo pracy włożyłeś w model szkoda to tak zostawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrzychuP napisał:

 

Jak nie chcesz ruszać tej struktury to zakup sobie koszulkę SHT i podmień. Mają różną średnicę, zawsze coś dopasujesz. 1mb kosztuje że 4 złocisze w elektrycznym.

Dużo pracy włożyłeś w model szkoda to tak zostawiać. 

Sam nie wiem...

Ułożenie tego zajęło trochę czasu. Prężyły . . .Zrywać znowu...😒.

Jeszcze się temu przyjrzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem IMG_20221113_161246.thumb.jpg.79a6ccac2dd14eaba204126b2f858d02.jpg to w powiększeniu. Zrobiłem też fotkę makro. Ten niby szew to raczej rodzaj uskoku. Bez zniszczenia tego rowkowania raczej nie da się tego wygładzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zyziek napisał:

Tu się nie ma co zastanawiać, póki nic nie pomalowane a jest jeszcze możliwość założenia czegoś lepszego. To zrywaj i zakładaj SHT :)

Nie pomalowane,do tego na zdjęciu, które można sobie powiększyć rzeczywiście kłuje w oczy. Na żywo nie wygląda tak perfidnie. Przyjdzie farba i brudzenie to może nie będzie tak krzyczeć "wymień mnie"😋.

Przemyślę to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie - Czy to nadal ma być miniatura Tygrysa I No.131? Czy też coś podobnego do niego.
Wiem, powtarzam się, ale nie wiem czy warto się "produkować". Zawsze to trochę czasu zajmuje.
Co do omawianych elementów - to co możesz to zaszpachluj, wyrównaj lub nawierć.
Szew na tych rurach to błąd formy wygląda jak łączenie dwóch połówek źle złączonych.
Będziesz musiał to zakamuflować. Wymiana na koszulkę SHT zmieni całkowicie wygląd tego elementu.
Oryginalna rura jest jak "piro" dodatkowo wzmocniona - dlatego ma 12 uskoków/zagięć i nie jest okrągła jak koszulka SHT.

1033827863_meser262@Rury-iSHT.thumb.jpg.1046c16a4d4bea0610f7c974fda2f457.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz45da się usunąć ale łatwiej jak nie jest przyklejone.

Ten uskok/przesunięcie form/szew jest bardzo typowy omal znak rozpoznawczy RMF-u. 

Kupiłem Shermana (Nowy model świeży ka po wypuszczeniu na rynek) i wczoraj Stug IV i to samo na każdej ramce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, meser262 napisał:

Czy to nadal ma być miniatura Tygrysa I No.131?

Odpowiedzi nie dostałem, ale jeśli to ma być on to trzeba przerobić co nieco.

Elementy okrągłe (obrys wokół wlewu) widoczne na fotce miały tylko BARDZO WCZESNE Tygrysy I.

 

2008997027_meser262@131-nibydetal.thumb.jpg.8e457bc553c1556240ea229066846fc7.jpg

I porównanie z No.131

1856880298_meser262@131-niby.thumb.jpg.459b66f27fab5bda7831533880d4c5f6.jpg

Więc jeśli to ma być kopia No.131 to trzeba ... . 

3 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Zostawię to i postaram się zamaskować przy malowaniu.

Malowanie chyba tego nie zamaskuje. Będą potrzebne jakieś "graty na pace".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halset napisał:

Spróbowałbym to przeryć skalpelem/żyletką.

 

Dokładnie. Albo  wygładzić nożem modelarskim,  ostrzem przyłożonym prostopadle do powierzchni elementu. 200 (😀) ruchów i na pewno będzie dużo lepiej. W dawnych czasach zamiast szlifowania papierem wszystkie takie przesunięcia obrabiałem w ten sposób. Daj się namówić, jak koledzy proszą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16684307892636910138191920645363.thumb.jpg.354d277e191d90aa77eb85b4348834e1.jpg

1 godzinę temu, meser262 napisał:

Odpowiedzi nie dostałem, ale jeśli to ma być on to trzeba przerobić co nieco.

Elementy okrągłe (obrys wokół wlewu) widoczne na fotce miały tylko BARDZO WCZESNE Tygrysy I.

 

2008997027_meser262@131-nibydetal.thumb.jpg.8e457bc553c1556240ea229066846fc7.jpg

I porównanie z No.131

1856880298_meser262@131-niby.thumb.jpg.459b66f27fab5bda7831533880d4c5f6.jpg

Więc jeśli to ma być kopia No.131 to trzeba ... . 

Malowanie chyba tego nie zamaskuje. Będą potrzebne jakieś "graty na pace".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Godzinę temu, Lipstein napisał:

 

Dokładnie. Albo  wygładzić nożem modelarskim,  ostrzem przyłożonym prostopadle do powierzchni elementu. 200 (😀) ruchów i na pewno będzie dużo lepiej. W dawnych czasach zamiast szlifowania papierem wszystkie takie przesunięcia obrabiałem w ten sposób. Daj się namówić, jak koledzy proszą...

🙂 Wiem,wiem.

Zauważyłem to przy oględzinach "rur".

Prace trwają. Chcąc,niechcąc zrobiłem tam strukturę,mam nadzieję że nie będzie to źle wyglądać. Na razie czekam aż wyschnie i dopieszczę to na ile będzie możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych szwòw to przeryję je gòra,dòł nożykiem. Delikatnie. 

Panowie łatwo się pisze "ja bym to zrobił tak..." . Przyjrzyjcie się temu. Każdy ruch wzdłuż zniszczy te żeberka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz45chyba mnie nie zrozumiałeś.

Da się usunąć ten uskok ale ja go usuwałem zanim przykleiłem do modelu. A i tak nie jest idealnie i pewnie będzie to widać po malowaniu. 

20221114_210336_copy_3000x2250.thumb.jpg.1163882adce775a253ed214253b25f9a.jpg

 

A te dwie mogłeś rozwiercić bo tedy było zasysane powietrze do filtrów a te drugie rury doprowadzały już czyste powietrze do silnika 

20221114_210356_copy_3000x2250.thumb.jpg.c70bdf7c211daa83a3de98097205de16.jpg

 

Powiem Ci tak jeżeli chodzi o merytoryke i obeznanie się w Tygrysach to mamy tu na forum kilka osób np @meser262czy @Seb. Sam co nie co się orientuję ale moja wiedza w porównaniu do kolegów to nie ma porównania.

Zadawaj jak najwięcej pytań jak nie jesteś pewien. Sam zestaw jest ok tylko jak mówiłem RFM ma specyficze przesunięcia form/uskoki praktycznie w każdym modelu jaki mam od nich. Nawet w nowym Stug IV więc trzeba zwracać na to uwagę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.