Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

karambolis8 problem w tym, że nie widzę 1750, nawet w payo tego nie mają :(

 

Wszedłem na mojehobby, a tam MM1750 = FS 36076.

Potem wyszukałem w tabelce na paint4... FS 36076:

 

FS 36076

Model Master Enamel 2034 (rzeczywiście mają dwie farbki FS 36076 w ofercie)

Model Master Acryl 4749

Vallejo Model Color 995 / 994

Humbrol Enamel 67

Tamiya XF63

Revell 32178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jakie waszym zdaniem kolory odpowiadają niemieckiej pancerce ?

Dunkelgelb RAL 7028 humbrol 83 i pactra 104 ?

Olivegrün RAL 8002 ?

Rotbraun RAL 8017 A103 Panzer Rot Braun (M) ?

a późniejsze kolory

Olive Grün RAL 6003 ?

Rotbraun RAL 8012 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam czy ktoś mógłby podać zamienniki tych farb na revell/humbrol ewentualnie Pactra,

 

MM FS34079 Dk Green

MM FS36152 Ocean Grey

MM FS36270 Medium Sea Grey

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

No właśnie tylko że on kosztuje 20 pln. za 110 ml. Ja go dość dużo używam, a przy uzyciu aerografu on zuzywa sie w mgnieniu oka:/ czyszczenie itd. Nigdy nie rozcieńczałem wodą.. czym różni się woda od MR. color..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko że on kosztuje 20 pln. za 110 ml. Ja go dość dużo używam, a przy uzyciu aerografu on zuzywa sie w mgnieniu oka:/ czyszczenie itd. Nigdy nie rozcieńczałem wodą.. czym różni się woda od MR. color..?

 

Dobre zawsze kosztuje

 

Można też użyć wódki (40%) chyba jest tańsza

 

Co do wody to czytałem że rozcieńczają nią Smoka Tamki do washa (plus kropla płynu) - czyli MOŻNA

 

A tak wogle - z mojego podwórka to farby Tamiyi rozcieńczam max 50% a czasem mniej (na YT są filmiki że ludzie malują nią bez rozcieńczania) i mi ta butelka na długo starcza (no ale ja to samoloty 1/72 a nie powierzchnie płaskie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko że on kosztuje 20 pln. za 110 ml. Ja go dość dużo używam, a przy uzyciu aerografu on zuzywa sie w mgnieniu oka:/ czyszczenie itd.

Do czyszczenia używaj zmywacza Wamodu lub jeszcze taniej w hipermarkecie budowlanym ja kupiłem "Płyn do czyszczenia pędzli i innych narzędzi" - 5,20 zł za pół litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby akrylowe roźcieńcza się wodą i czy one nie wydzielają zapachu jak np revell?

 

Jakie farby akrylowe mogę użyć zamiast revelli:

nato-olive matt 46

tank grey matt 78

earth brown matt 87

steel metallic 91

i yellow matt 15 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby akrylowe roźcieńcza się wodą i czy one nie wydzielają zapachu jak np revell?

 

Jakie farby akrylowe mogę użyć zamiast revelli:

nato-olive matt 46

tank grey matt 78

earth brown matt 87

steel metallic 91

i yellow matt 15 ?

 

Do pędzla może być woda, do aero lepiej używać firmowego rozpuszczalnika (patrz 2 posty wyżej).

Zamienniki mogą być z różnych firm np. pactra, gunze, tamiya, life color.

Jeśli chcesz wiernie zachować te same kolory to polecam:

zamiast nato-olive matt 46 - revell akrylowy nato-olive matt 46

zamiast tank grey matt 78 - revell akrylowy tank grey matt 78

zamiast earth brown matt 87 - revell akrylowy earth brown matt 87

zamiast steel metallic 91 - revell akrylowy steel metallic 91

zamiast yellow matt 15 - revell akrylowy yellow matt 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby akrylowe roźcieńcza się wodą i czy one nie wydzielają zapachu j?

Każda farba akrylowa wydziela jakąś tam woń, bardziej lub mniej dokuczliwą. Czy modelarska, czy inna...

 

 

Teraz ja z pytaniem do znawców samolotów japońskich- jakiej farby użyć , gdy mam tylko opis tekstowy "Mitsubishi dark green" i tejże firmy "Dark earth" ? Ratujcie, rodacy! łsoboto, ratuj! Najbardziej zależy mi na namiarach na akryle, zakaz używania emalii i sprejów nadal ci u mnie obowiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam i w żadnym sklepie modelarskim nie ma revelli akrylowych.

Rzeczywiście rzadko je można spotkać, a szkoda bo według mnie są znacznie lepsze od Pactry, a błyszczące mają lepszy połysk niż inne, bardziej renomowane.

Ja znalazłem 3 sklepy internetowe, które je oferują, np. sklej.pl. Akryle Revell sprzedaje w niebieskich prostopadłościennych pudełeczkach. Łatwo je więc rozróżnić.

Odnośnie zapachów, wszystkie akryle mają bardzo mały zapach, więc rodzina Cię nie pogoni, nie mniej po dłuższym malowaniu, pokój trzeba przewietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście rzadko je można spotkać, a szkoda bo według mnie są znacznie lepsze od Pactry, a błyszczące mają lepszy połysk niż inne, bardziej renomowane.

Czym je rozcieńczałeś, że otrzymałeś połysk lepszy od Pactry?

 

Kupić je też można tu:

https://sklep.cobi.pl/sklep-internetowy/revell--modele/akcesoria/farby-wodne/

A ich oficjalna nazwa to Revell AQUA COLOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby akrylowe roźcieńcza się wodą i czy one nie wydzielają zapachu jak np revell?

Jakie farby akrylowe mogę użyć zamiast revelli:

 

Poniżej zamienniki A (Pactra) MM (Model Master)

nato-olive matt 46 - MM4723 US Helo Drab

tank grey matt 78 - A107 Panzer Schwarzgrau

earth brown matt 87 - A23 Field Drab

steel metallic 91 - A75 Steel

yellow matt 15 - A27 Yellow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby akrylowe roźcieńcza się wodą i czy one nie wydzielają zapachu jak np revell?

 

Farby akrylowe na pewno nie pachną tak jak farby żywiczne (czyli Revelle lub Humbrole). Możesz je rozcieńczac wodą destylowaną dostępną na stacjach benzynowych. Kolega wspomniał o rozcieńczalnikach dedykowanych przez producentów i ma rację. Lepiej użyć oryginału, zapąłcić więcej ale mieć bardzo dobrze wykonany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Farby akrylowe na pewno nie pachną tak jak farby żywiczne (czyli Revelle lub Humbrole).

...

Żywiczne czy olejne?

 

 

Jeśli chodzi o Revell Aqua Color to rozcieńczalnik dedykowany wygląda jak poniżej. Nie mylić z Aqua Color Clean.

 

03Reva.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam następującą sprawę: szukam stronki internetowej, gdzie mógłbym przeliczyć sobie kolory z FS na farby modelarskie różnych producentów. Czy ktoś może gdzieś, kiedyś, w odległej galaktyce natknął się na takową? Bo ja szukam, szukam i nic takiego nie widzę...

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następującą sprawę: szukam stronki internetowej, gdzie mógłbym przeliczyć sobie kolory z FS na farby modelarskie różnych producentów. Czy ktoś może gdzieś, kiedyś, w odległej galaktyce natknął się na takową? Bo ja szukam, szukam i nic takiego nie widzę...

Pozdrawiam i proszę o pomoc,

JK

A jakie FS'y Ci dokładniej chodzi i na jakie farbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.