Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam prośbę. Ponieważ nie dysponuję kartami kolorów do innych producentów farb, więc proszę modelarską brac.

 

Poszukuję odpowiednika Pactry A49 Navy Blue na Vallejo. Widziałem kartę kolorów w internecie, ale według mnie próbki są przekłamane i bardzo małe. I nie mam 100% pewności co od zgodności kolorów.

 

Drugi to Humbol 117. Również na Vallejo.

 

Ostatecznie może być inny dobry akryl.

 

Niestety ze względów zewnętrznych nie mogę używać farbek Gunze i Tamiya do malowania aerografem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zawsze wkurzało mnie szukanie odpowiedników wszystkich tych farbek srebrnych , złotych , żelazistych , rdzy - itp, itd… Któregoś dnia wziąłem się do roboty i skompilowałem poniższy spisik akryli. Wbrew pozorom przydatny …

 

Aluminium:

A74,MMA 4677, VMA71069, XF16(FlatAluminium)

 

Brass (Mosiądz):

MMA 4672, VMA71067

 

Bronze(Brąz):

VMC998

 

Chrome (Chrom):

VMA71064, X11(ChromeSilver)

 

Copper (Miedź):

A73, LC78, XF28 (Dark Copper), VMA 71068, VMC 999

 

Gold (Złoto):

A72, LC25, LC75, MMA 4671, VMA 71066, VMC878 (OldGold), VMC996(Gold), X12, X31(TitaniumGold)

 

Gun Metal (metaliczny kolor uzbrojenia  ):

A54, LC26, LC76, MMA 4681, VMA 71072

 

Silver (Srebro):

A71, LC74, MMA 4678, VMA 71063, VMC997

 

Steel (Stal):

A75, MMA 467/9, VMA 71065, VMC 864 (NaturalSteel), VMC 865 (OilySteel)

 

I dodatkowo Rust (Rdza):

A51, LC32, LC38, MMA 4675, VMA 71062

 

[ Objaśnienie skrótów:

A -Pactra

LC -LifeColor

MMA- Model Master Acrylic

X , XF –Tamiya

VMA –Vallejo Model Air

VMC-Vallejo Model Color ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poszukuję odpowiednika Pactry A49 Navy Blue na Vallejo. Widziałem kartę kolorów w internecie, ale według mnie próbki są przekłamane i bardzo małe. I nie mam 100% pewności co od zgodności kolorów.

Drugi to Humbol 117. Również na Vallejo.

Trochę późno, ale A49 (Navy Blue) to FS35044, a odpowiednikiem jest Val Air 87 Dark Sea Blue.

Humbrol 117 ma odpowiednika; jest to Model Master 4734 lub Pactra A33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do was.

Czy farba Humbrol 3 może zastąpić MM 1524 ??

Jest to kolor zielony potrzebny do F-117 Nighthawk`a.

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

Hu 3 jest dużo ciemniejsze od MM1524; dużo lepszym zamiennikiem jest Hu 2.

Gdzie ten kolor występuje w F-117?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przepraszam bardzo, rzeczywiście wnęki są białe. Kilka razy patrzyłem co na jaki kolor trzeba pomalować i źle odczytałem oznaczenia. Zielony jest do elementów kokpitu więc nie ma już o czym mówić.

 

Dzięki za linki, na pewno się przydadzą

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pobierz to Klik lin

Porównywanie kolorów na podstawie powyższych tabeli mija się z celem.

 

Poniżej odpowiedniki; tylda oznacza kolor przybliżony.

H002 Black : h21

H012 Flat Black : h33

H018 Steel : h53

H032 Field Gray : ~h10, lub mat ~h98

H044 Flesh : h61

H047 Red Brown : brak, odpowiednik matowy to h73

H071 Middle Stone : ~h225

H080 Khaki Green : h75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, potrzebuję przeliczyć niżej wymienione kolory wg standardu FS na jakieś farby dostępne na polskim rynku

 

35190 błękitna

36440 szaro-piaskowa tu udało mi się znaleźć odpowiednik Humbrola 129

33434 żółto-piaskowa

32128 ciemno-zielona tu udalo mi się znaleźć odpowiednik RAL 5008 ale nic mi to nie dało

 

korzystając z linka podanego przez united4ever udało mi się znaleźć takie odpowiedniki

 

35190 Vallejo MC 063 Pastel Blue

36440 Vallejo MC 110 Deck Tan

33434 Vallejo MC 121 Yellow Ochre

 

Koloru 32128 nie ma w tym przeliczniku. O ile 36440 kolorem i odcieniem pasuje do MC 110 i Humbrola 129 to pozostałe dwa znacznie się różnią. Sprawdzałem to na podstawie wizualizacji koloru ze wspomnianej tabeli i z tego linku

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=34128

Odcienie farb Vallejo sprawdzałem na stronie internetowej jednego ze sklepów, chyba Mojehobby.

Będę wdzięczny za pomoc, mam spore wątpliwości co do trafności przelicznika podanego przez united4ever, chyba, że kolory "publikowane" w internecie znacznie różnią się od rzeczywistości.

Jeżeli to komuś pomoże to wspomnianymi kolorami będę malował Irydę SP-PWE, w kamufalarzu czterobarwnym, takie numery kolorów podaje Przegląd Konstrukcji Lotniczych, temat zbierania materiałów do budowy tego modelu znajduje się tu:

viewtopic.php?t=21222

Jest tam zdjęcie, co prawda marnej jakości, i reprodukcja tego kamuflarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Humbrol 12 może być zamiennikiem dla Revell 94 (złoto) oraz czy Revell 99 jest podobny do Revell 90 (aluminium jest chyba podobne do srebra)???

Hu12 to Copper a R94 to Gold i są to inne kolory i nie są zamiennikami. Do czego chcesz ich użyć?

R99 jest bardo podobny do R90, jedyna różnica to taka, że R99 ma zauważalnie większe ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mi przeliczyć następujące farby ?

 

1. Revell 91 Stell Metalic na farbę w spray Tamiya. Najlepiej aby kolor był identyczny jak ta farba z Revell-a.

2. Humbrol 22 White też w spray.

 

P.S. Czy czasem ta farba Humbrol 22 nie jest taka sama jak farba w sprayu Tamiya TS-26 Pure White ? (Wolę się upewnić na 100 %)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mi przeliczyć następujące farby:

Trochę nie rozumiem o co Ci chodziło w tym zdaniu, wygląda trochę jak pytanie, ale brak znaku zapytania. Z jego treści wynika, że musisz coś przeliczyć, no i nie wiem czy czekasz na akceptację, czy na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklany słoiczek, cena też wyższa Very Happy (8zł)

8 zł za Model Mastera? Gdzie to tak rabują? Daj namiary to na pewno tam nie kupię

 

też tak myślę Ale pilnie potrzebowałem. Spokojnie w Poznaniu :P

Jeśli to z serii "authentic" (numerek 2xxx) to nie ma się co dziwić cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.