Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy bylo, ale przyda sie kazdemu, kto posiada ajfona ;) - https://itunes.apple.com/us/app/imodelkit-free/id393872482?mt=8. Oprocz tabeli kolorow wraz z zamiennikami jest fajna opcja "paint mixer", wybiera sie kolor referencyjny, np akan i z dostepnych farb (np. Gunze) mozna wymieszac odpowiednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem fajną stronkę, na której wybierało się kolor z jakiegoś zdjecia i można było zobaczyć zbliżone odpowiedniki farb różnych producentów. Kojarzycie coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam

 

Jestem na ukończeniu PAK40 z Tamiya - jest to jeden ze starszych modeli i w instrukcji podany został kolor GERMAN GREY. Przeszukując przeliczniki wyszło mi, że jest to kolor XF 63 - w przeliczeniu na Gunze wychodzi H32 czy będzie to dobry kolor czy szukać czegoś innego w Gunze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Siemanelo !

W modelarstwie jestem początkującym. Planuję kupić mój trzeci model - pancernik King George V od Tamiya. Jako, że muszę obniżyć koszty, zdecydowałem się na farby Pactra. I tutaj problem - potrzebne farby są podane od Tamiya, a nie znam zamienników i w necie też nie daję rady znaleźć. Pomyślałem, że zobacze zamienniki na Humbrol'e, a później z nich na Pactry.

Chciałem się spytać, czy to jest dobry pomysł i, czy farby będą się aż tak różnić.

Farby:

-XF 56

-XF 57

-XF 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanelo !
Siemanejro Kacperos!
… farby Pactra. … potrzebne farby są podane od Tamiya, a nie znam zamienników i w necie też nie daję rady znaleźć. …
Z doborem kolorów farb Pactra jest mały problem.

Jeśli jesteś w stanie udać się do stacjonarnego sklepu dysponującego paletami Tamiya i Pactra i samemu porównać to było by to jedno z lepszych wyjść.

XF 56
Metallic Grey możesz próbować zastąpić Pactra A54.
XF 57
to Buff, a w instrukcji jest podany XF55 Deck tan. Próbował bym zastąpić go farbą Pactra A24, lub A17, lub A28.
XF 66
Light grey też może mieć parę odpowiedników po stronie Pactra A44' date=' A42, A40[/url'].

 

Czyli bez zakasania rękawów i spocenia się nie obejdzie. Czego ci serdecznie życzę, bo wierzę że ci to dobrze zrobi.

KAcper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.